Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Benimki önceki kontrolde aşağıdaydı ama şimdi poposu aşağıda yapacak bir şey yok canım ya sezaryen normal dert etmiyorum hiç sağlığı yerinde olsun yeter yaralar dikişler iyileşir elbet 🙏🏽
aynen canım benimde sezeryan olcak 1 haftaya toplamış oluruz inşallah ben ertesi gün ayaklanmıştım hiç yatmadım yine inşallah sorunsuz geçer gider

Aç mı kalayım he aç mı de ne yesem yaramış bebeye de😀😀 maşallah kilodan anlamıyorum ben ya bebek için az mı çok mu bilmiyorum ki bakalım bende Cuma gideceğim . 29+5 olacak bakalım ne dicek 😀
Ay haber ver olur mu canım benim. Ya eşim de boylu yapılı birisi annemin de bütün bebekleri 4 kg üstü doğmuş genetik olduğunu düşünüyorum ama doktorum direk karbonhidrat ve şekere bağlı gibi konuşunca suçluluk hissettim birden 😅 diyorum insanlar deli gibi iştahlı neler yiyor yaniii hayatımın en az yediğim dönemindeyim zaten daha ne yapayım bilemiyorum 🤯

Benimki önceki kontrolde aşağıdaydı ama şimdi poposu aşağıda yapacak bir şey yok canım ya sezaryen normal dert etmiyorum hiç sağlığı yerinde olsun yeter yaralar dikişler iyileşir elbet 🙏🏽
Bizim de makat geliş bebişimiz. Dönmesi için egzersizler varmış onları yapmayı düşünüyorum doktorun önerdi öi herhangi bişey canım

kızlar bebişleriniizn kiloları ne durumda acaba? 29+4 te gittik 1700 gram dedi. Hamur işi meyve vs tüketme bebeğe çok kilo aldırır dedi ancak benim hala bulantılarım olduğu için ve midem çok küçüldüğü için zaten hiçbirşey yiyemiyorum 🫠 gebeliğimin başından beri de sadece 2 kilo aldım anlayamıyorum nerde hatalı besleniyorum. Yani kahvaltıda granola yiyorum bir avuç onun yerine bile yulaf ye diyor hahahahah ne yapacağımı şaşırdım
kızz maşallahhh daha ne istiyorsun neden bebek kilo almasınmış bebek alsın ne güzel işte normal olmasada sezeryan olur allahım yarabbim ya normal doğurcan diye bebek kilo mu almasın ben anlamadım bu doktoru

kızz maşallahhh daha ne istiyorsun neden bebek kilo almasınmış bebek alsın ne güzel işte normal olmasada sezeryan olur allahım yarabbim ya normal doğurcan diye bebek kilo mu almasın ben anlamadım bu doktoru
Yani doğum için bişey demedi aslında ama direk şekere falan bağladı ve herkes gerçekten sıfır şeker mi besleniyor acaba diye tedirgin oldum ben de

İçin rahat olsun canım benim . Her bünye farklı tabi ki ama yaşadıkların da normal 😀 sağlıkla doğsun bebeler vaktinde gelsin gerçekten yeterli 😀
Ya şöyle ilginç bi durum var benim karnım bugün taş gibi daha sık sertleşmeye başladı. Ben bedenimi mi dinliyorum noluyor ruhum sıkılmaya başladı.

İş yerinde bir büyük kupa içiyorum akşamda mutlaka 2 3 çay bardağı içiyorum ☺️ çay severim 😁
Yaa kansızlık ya da bebeğinde gelişim geriliği vs olmadı dimi? Bende kansızlık var takviye kullanmama rağmen, bebeğimin karın cevresi de birkaç gün geride olunca bi acaba dedim, gerçi abilerinin de karın çevresi hep geriden gelirdi, o genetik de olabilir.

Valla ben sabah akşam pek belli olmuyor ama içtiğim zaman 6-7 bardak rahat içiyorum ve demli içiyorum açık midemi bulandırıyor diye. Bir zararını görmedim belki demir emilimini etkiler
Hemoglobin baktirdin mi canım yakinda? Bir sorun olmadı değil mi?

Bebeğin çok fazla kilo alması sağlığı açısından iyi değil. Şeker de çok fazla kilo aldırabiliyor bebekler şeker hastalığıyla doğabiliyor. Annede ciddi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Bunlardan dolayı anne bebek sağlığı için çok kilo almasın demiştir😊 sezeryande bile zorlar çok kilolu bir bebek 😅 etimiz ne budumuz ne bizim 😂

Canm çok kilo alınca da erken doğum riski de oluşabilir ki normal doğumu zorlaştır ayrıca bebek çok kilo alması şekere bağlantılı oluyor genelde o da pek sağlıklı olmuyor bebeğe ve sana da zararlı Şekeri azalt düye o yüzden demiştir benim de 1400leddi ona rağmen önde gözüküyordu kilosu

[/QUOTE]
Az önce
Yani doğum için bişey demedi aslında ama direk şekere falan bağladı ve herkes gerçekten sıfır şeker mi besleniyor acaba diye tedirgin oldum ben de

X