Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Tamam canım ben de bugün tam düğmeli aldım bitane de üstten düğmeli alayım diyorum emzirme sütyeni de alayım bakalım bizim ilk deneyim nasıl olacak

Benim de 28+1 de 1200 gr ölçtü kilosunu ve bana porsiyonlarını artır kilosu az dedi bir miktar endişeliyim ben de.
Benim de tam olarak 27+1’de 1290 ya da 1299 gr ölçtü. Hatta bir persentil eğrisi gösterdi bizimki baya ortalama değerlerin üzerindeydi açıkçası beni en çok o korkuttu.
Şimdi siz böyle deyince çok şaşırdım açıkçası. Yani bir haftada kaç gr fark ediyor ki?

Merhaba umarım mesajımı görürsünüz baya zaman geçmiş çünkü Antalya da mi yaptırdınız fetal dna testini. Eğer Antalya da yaptırdıysanız hangi merkez de ve kaç tl yaptırdınız bilgi verirseniz çok sevinirim

Evet şeker güzelmiş bugun farklı bit doktora daha gözüktüm. 3 farklı doktor da fazla dedi ama şu an için korkulacak bir durum yokmuş. Detaylıya da girdim o zamanda sorun yoktu. Artık pozitif düşünüp öyle geçsin istiyorum. Dediğin gibi her beden gebelik farklı belki benim normalim budur. Rabbim hepimize yardım etsin mutlu mesut kucağımıza alalım cevap için de ayrıca teşekkür ederim

Merhabalar ben serenity nipt firmasına yaptırdım. Doktorum o firma ile anlaşmalıymış. Test yurtdışına gönderildi. 15.000 tl ye yaptırdım. Detaylı sormak istediğiniz birşey varsa özelden de yazabilirsiniz

Ben özele 27de başladım. Doktor gayet ılımlı karşıladı

Cevabınız için teşekkür ederim yeterli oldu cevabınız biraz kafam karıştı da hayırlısı artık

Hiç bilmiyorum haftada ne kadar farkettiğini benim papp-a düşüklüğü vardı hamileliğinin başından beri bu haftalara doğru gelişim geriliği ihtimali vardı o yüzden doktorum ekstra temkinli olabilir. Bir de kendi yorumlaması dışında ultrason ölçüm kağıdını veriyor ya orda baş, karın çevresi vb değerleri 3 ü de 28+1 di yani tam günüyle uyumlu ama kilosunun karşısında 27w6d yazıyordu. 2 gün geri vermiş cihaz sonucu ilk kez kontrolde eksiye düştü gününden. Zaten 4 değil 3 hafta sonra çağırdı bakalım ne olacak.

Cevabınız için teşekkür ederim yeterli oldu cevabınız biraz kafam karıştı da hayırlısı artık
Ya fiyat farkı çok fazla kafanızın karışması çok normal. Ama en çok önerilen panaroma. Ankara genetik fiyat olarak uygun ama şikayeti fazla. Bi de yurtdışına gönderilecek olması önrmli ona dikkat edersen iyi olur

Benim arkadaşın da bu değeri mi bilmiyorum ama aynı haftalarda kilosu geri kalmıştı doktor 32’de alalım demişti ona ama o süt bal ceviz muz karışımı yapıp hergün içiyordu 36’da doğum yaptı kilosu da 3’e yakındı

Yaa ne güzel inşallah benim gideceğim doktor da ılımlı karşılar
Tamamen şans meselesi ya bende özel takipliyim. Tahliller için devlete gittim dün ki doktorun bi niye geldin demediği kaldı tahlili de eksik istemiş. Bi senin olduğu gibi tersledi. Bugun başka bi doktora tahlilin kalanı için gittim. O kadar tatlı güleryüzlü bi doktordu ki takipli olmamama rağmen çok güzel ilgilendi. Sadece tahil için geldim dediö bi de ben bakayım suyun nasıl dedi falan çok rahatlattı beni

Kızlar bugün itibariyle oksapar a başlama kararı aldı doktorumuz arter venöz yetmezliği şüphesiyle önlem amaçlı, aranızda kullanan var mı 29+0

Merhaba, ben de aynı şekilde endişeliydim sizin gibi, 29. Haftada bana da 36 cm demişti doktora sorduğumda uygulamalarda fazla veriyorlar boyları dedi. Benim 6 yaşında kızım var boyu 8 yaş gibi şuan ve hep uzundu yaşına göre, onun ultrason ölçüleriyle kıyasladığımda aşağı yukarı aynı çıktığını görünce içim rahatlamıştı. Yani uygulamalar sanırım kafa karıştırıyor fazla takılmayın.

Ya ben Türkiye’de yaşamıyorum. Sistem daha farklı bana sadece ultrason fotoğrafı veriyor hatta şimdi yine baktım onda da bu değerlere dair bir bilgi yok sadece kaçıncı haftada olduğum yazıyor. Hatta 27. haftaya kadar hiç boy-kilo konuşmadık. Everything is good deyip geçiyordu Ne zaman ayrıntı verse o zaman problem var diyeceğim artık.
Umarım 3 hafta sonra hiçbir sıkıntı çıkmaz doktorun da çok güzel şeyler söyler bebişin gelişimi ile ilgili haber ver mutlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…