Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Tamam canım peki siz hastane de kullanmaya pijamaları tam düğmeli mi aldınız yoksa böyle üstten üç düğmeli gibi olandan mı ve yine bir soru emzirme sütyeni mi atleti mi kullanışlı oluyor ☺️sizin 2. Deneyiminiz bize göre daha iyisiniz 😀
Ben bunu aldım cnm üç düğmeli, emzirme sütyeni kullancam ilk oğlumdan kalma o da

Eklentiler

• IMG_3766.png
    IMG_3766.png
    310,7 KB · Görüntüleme: 64
Tamamen şans meselesi ya bende özel takipliyim. Tahliller için devlete gittim dün ki doktorun bi niye geldin demediği kaldı tahlili de eksik istemiş. Bi senin olduğu gibi tersledi. Bugun başka bi doktora tahlilin kalanı için gittim. O kadar tatlı güleryüzlü bi doktordu ki takipli olmamama rağmen çok güzel ilgilendi. Sadece tahil için geldim dediö bi de ben bakayım suyun nasıl dedi falan çok rahatlattı beni
Valla beni bi dövmediği kaldı 😀kapıdan ağlaya ağlaya çıktım 16. Haftamdı bir de bu bebek hareket etmiyor dedi ama kalp atışı var gibi dedi başımdan kaynar sular döküldü eşim kendi doktorumuzu aradı yok öyle bir şey ya hareket ediyor bebek dedi ama biz yine de gitmiştik doktora baktırdık hareket ediyordu ama canımdan can gitmişti kendi doktorum da özel de muayene süresi git gide azaldı artması gerekiyorken ne bir bebek hareketi ne bişey hemen ameliyatım var deyip iki dakika bakıp gidiyor anlamıyoruz bile ne olduğunu soracağımız herşeyi unutuyoruz sonradan arıyoruz şu şöyle mi diye ben baktım herşeyinize siz niye kafanıza takıyorsunuz diyor ilk çocuğumuz heyecanımız var bizim de öyle işte doktor şans işi biraz ya

Kızlar bişey sorcam bebek ilk doğduğu anda siliyorlar ya orda üstüne ince bir kıyafetler giydirip sonra mı bu aldıklarımızı giydiriyorlar acaba
Çalıştığım özel hastanelerde ebeye yenidoğan çıkış veriyosun hatta gebeliğin boyunca seni takip eden ebe liste veriyo sana sen doğuma girerken ebe onları senden alıyor daha sonra silip temizleyip ağız içi aspire edip giydiriyo. Yanlış hatırlıyo olabilir ama liste şöyleydi
İnce içlik
Alt üst takım
Patik
Eldiven
Battaniye
Şapka
Bebek bezi
Ağız mendili (yanlış yada eksik hatırlıyo olabilirim)

Kızlar muslin battaniyeyi nasıl aldınız bı 4 katlı var bide inceleri var hangisini almalıyım karar veremedim alan var mı hangisi daha kullanışlı?

Kızlar bugün itibariyle oksapar a başlama kararı aldı doktorumuz arter venöz yetmezliği şüphesiyle önlem amaçlı, aranızda kullanan var mı 29+0
Oksapar gebeliğin başından beri kullanıyorum grupta baya kullanan arkadaşlar var ama bizimkisi pıhtılaşma ile işgili daha önce düşük yaptığımız için çoğunlukla insanin ici rahat ediyor kullaninca sag salim kucagimiza alalim insallah
kızlar bebişin kıyafetlerini yıkamak için deterjan ne almayı düşünüyorsunuz
Evet canm sağol iyim devamı gelmedi doktor kullandığım kan sulandırıcı iğne ve haptan olma ihtimali yüksek dedi açılma yok bebek iyi kontrollerim 2 hafta da bire çekti
Bebegin kiyafetleri icin siveno aldim ben bir de zero marka deterjan aldim ablamin verdiklerinde lekeler cikmamis bir kac zibinda denicem sansimi 🫣

Kanama bende de oldu 28. Haftada her sey normal cikti benim pembe renkliydi makattan gelmis olabilir dedi doktor disarida herhangi bir sikinti yok aslinda ama kanama yasayan ucumuz variz ucumuzun de ortak noktasi kan sulandirici kullanmamiz 🫣 bebeklerimiz saglikli olsunlar da cok sukur iyiyiz kimseye de allah o korkuyu yasatmasin

Oksapar gebeliğin başından beri kullanıyorum grupta baya kullanan arkadaşlar var ama bizimkisi pıhtılaşma ile işgili daha önce düşük yaptığımız için çoğunlukla insanin ici rahat ediyor kullaninca sag salim kucagimiza alalim insallah

Bebegin kiyafetleri icin siveno aldim ben bir de zero marka deterjan aldim ablamin verdiklerinde lekeler cikmamis bir kac zibinda denicem sansimi 🫣

Kanama bende de oldu 28. Haftada her sey normal cikti benim pembe renkliydi makattan gelmis olabilir dedi doktor disarida herhangi bir sikinti yok aslinda ama kanama yasayan ucumuz variz ucumuzun de ortak noktasi kan sulandirici kullanmamiz 🫣 bebeklerimiz saglikli olsunlar da cok sukur iyiyiz kimseye de allah o korkuyu yasatmasin
Evet doktorum da ilaçlara bağladı progestan başlattı tekrardan peki size hapı bırakma ile ilgili bir şey dediler mi ben kızımda da 22-23 . Haftada kanama yaşamıştım o dönem de kırmızıydi rahim ağzı yarası demişlerdi muhtemelen

Tamam canım peki siz hastane de kullanmaya pijamaları tam düğmeli mi aldınız yoksa böyle üstten üç düğmeli gibi olandan mı ve yine bir soru emzirme sütyeni mi atleti mi kullanışlı oluyor ☺️sizin 2. Deneyiminiz bize göre daha iyisiniz 😀
Arastirmalarima gore gecelik de almak mantikli oluyormus alttan muayene ediyorlar ya ben marks and spencerdan iki tane gomlek gecelik aldim onden dugmeli pijama icin de koyu renk almak onerilmis genelde iki tane de alt ust koyu pijama aldim
Evde giymelik ayri emzirme geceligi de aldim iki tane penyemoodda guzel seyler var bakabilirsiniz 🫣

Evet doktorum da ilaçlara bağladı progestan başlattı tekrardan peki size hapı bırakma ile ilgili bir şey dediler mi ben kızımda da 22-23 . Haftada kanama yaşamıştım o dönem de kırmızıydi rahim ağzı yarası demişlerdi muhtemelen
Igneyi biraktirmadi doktor 36. Haftaya kadar kullanacagim alttan muayene yapti benim polip yara acilma kisalma vb durum yoktu bebek de notmal
Oldugu icin belki de birak demedi progestan da vermedi.dinlen bol bol dedi

Kizimin ismine hala karar veremedik veremeyince de kapi susudur cikolatadir yaptiramadim sizler yaptirdiniz mi gec kalmiyoruzdur degil mi 🫣

Igneyi biraktirmadi doktor 36. Haftaya kadar kullanacagim alttan muayene yapti benim polip yara acilma kisalma vb durum yoktu bebek de notmal
Oldugu icin belki de birak demedi progestan da vermedi.dinlen bol bol dedi
Canm bende de iğneyi bıraktırmadı hatta kızımda doğum sabahı dışında her gün doğumdan sonra da 15 gün kullanmıştım ben ekstradan coaspirin kullanıyorum kızımda 32. Haftada bırakmıştı doktor Şuan doktora sorduğumda bu konuda bir şey demedi kullanmaya devam galiba öyle anladım o zaman gelince değerlendirelim dedi
Siz sadece oksaoar kullanıyorsunuz sanırım

X