Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Senin de işin zormuş allah doğumun sağlıklı ve kolayını nasip etsin inşallah bebeğin de sende sağlıkla kavuşun inşallah

Bugün çam sakurada bana doğumu sorduğumda kaç muayeneyi burada oldunuz diye sordu. Orada doğum yapabilmem için en az 4 muayeneyi orda olmalıymışım mesela. İlk oğlumda özele gitmiştim 2. Kontrolden sonra acilden doğuma girmiştim

Ahaha heyecanla mı fenalaştın yoksa korku falan mı anladım canım bende yıkadım yerleştiriyorum da merak ettim o ince bez gibi olan kıyafetlerden koydum battaniye kundak bitane de yeni doğan takım koydum bakalım artık sağlıkla gelsinler inşallah

Bende panik atak var. Oğlumu görene kadar dayandım gördükten sonra o rahatlıkla nabzım yükseldi nefes alışlarım arttı sakinleştirici verdiler

Çam şakıraya ne zamandır gidiyorsun peki canım bende şimdi üniversite hastanesine gideceğim doktor çok iyi diye bakalım çarşamba ne diyecek benim bel fıtığım var özelde ki doktor normal zor olur demişti aynı zamanda bebek hep ters en son muayene de de tersti bakalım ne olur

Detaylıdan beri gidiyorum sonuç göstermeleri sayarsak 5. Muayenemdi bugün. Evet bel fıtığında normal doğum önerilmiyor benim kaynanam çok kötü oldu o fıtık yüzünden doğumda

Yaa çok geçmiş olsun canım ben meraklı melahatım merakımdan izlemek isterim ama kan görmeyi sevmiyorum
Normalde beni etkilemez amelliyatlar ama 6 saat suni sancı yedikten sonra bebeğin kalp atışları yavaşladı diye birden sezeryane girince iyi gelmedi haliyle

Kızlar bişey sorcam bebek ilk doğduğu anda siliyorlar ya orda üstüne ince bir kıyafetler giydirip sonra mı bu aldıklarımızı giydiriyorlar acaba
Benim ilk teması sağladıktan plesantam geç düştüğü için o süreçte bir güzel silip giydirdiler sevdiler hatta az da olsa narkoz istedim verdiler o süreçte bayağı kızımla ilgilenmişler oynamışlar banyo yapmış gibi temizdi oraları hatırlamıyorum hastaneden hastaneye değişiyor bazıları kendi zıbın takımlarını bazıları sadece bez ve battaniye Bazıları da götürdüklerinizi giydiriyor sormak lazım

Detaylıdan beri gidiyorum sonuç göstermeleri sayarsak 5. Muayenemdi bugün. Evet bel fıtığında normal doğum önerilmiyor benim kaynanam çok kötü oldu o fıtık yüzünden doğumda
Ben burda devlete gittim ama kadın beni özelde takip ediyorsun niye geldin dedi sanki şimdi gideceğim doktor da niye geldin diyecekmiş gibi geliyor korku sardı beni ama bu önerdikleri doktor da herkes çok sevecen falan diyor aynen fıtığı zorlamak istemiyorum ben de

Ya durumu izah ettikten sonra kızılması anlamsız keyfinden doktor değiştirmiyorsun ya sonuçta

Benim de 29. Haftada 1400 dedi ilk oğlunda ultrason kilosu mu çıktı bizde 3 kilo demişlerdi 2700lerde doğmuş tu

Merhaba hanımlar, umarım iyisinizdir
Biz 28. Haftaya girdik bugün. 2 gündür bebek hareket ettikçe göbeğimde ağrı ve vajinamda batma oluyor. Siz de de benzer durumlar oluyor mu ? normal mi bilmiyorum? Devam eden bir ağrı olmadığı için endişelenmek istemiyorum. Bebek hareketlerinde oluyor.

Tamam canım peki siz hastane de kullanmaya pijamaları tam düğmeli mi aldınız yoksa böyle üstten üç düğmeli gibi olandan mı ve yine bir soru emzirme sütyeni mi atleti mi kullanışlı oluyor sizin 2. Deneyiminiz bize göre daha iyisiniz

Normalde beni etkilemez amelliyatlar ama 6 saat suni sancı yedikten sonra bebeğin kalp atışları yavaşladı diye birden sezeryane girince iyi gelmedi haliyle
Yaa benim rahat bir doğum oldu suni sancıyla oldu ama çok zor değildi ona rağmen baya sitede olduk bebek kanala girdiğinden nts ile kalp ölçümü yapamadılar sor a suyumu patlattıklarda bebek kaka yaptı dediler bunlar olağan şeyler aslında ama işte bizler için stresli be korkulu

Benim de 28+1 de 1200 gr ölçtü kilosunu ve bana porsiyonlarını artır kilosu az dedi bir miktar endişeliyim ben de.

Ben Şuan için almadım ama kızımda üç düğmeli şeklinde almıştım zorlanmadım rahattı şimdi L-xl biri tam düğmeli diğer normal pijama takımı birde kızımdan kalma lohusa takımım var yeterli diye düşünüyorum hatta fazla ama götürüm yine ben e sütyen çünkü göğüslerde süt olunca hareket etmek bile ağrıtıyor en azıd an sütyen hareketini sınırlıyor daha sabit tutuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…