Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Para hepimiz için önemli, iş yerleri de böyle rapor işini pek sevmiyor ama bebişimizin sağlığından hiçbir şey önemli değil 🫶🏼 yat dinlen güzelce yorma kendini en azından bir süre
Canm zaten 657 tabiyim işyerinin öyle maddi bir sıkıntı bir durumu yok sadece biraz yoğun ve süregelmiş bazı kasma olayı var

Bizde de bende açık tenliyim ela hatta yeşile çalıyor gözlerim ama eşim sarışın mavi gözlü ve kızım mavi gözlü sarı saçlı bende ilk etapta hep güneş veya deniz ismini düşünmüştüm ama çok ayrı bir isim koydum bu sefer kız olsaydı deniz koyacağım diyordum yani güneş ve deniz ismi kız isimlerinde içimde kalan şimdi erkek annesi olarak da çok kararsızım şimdi isimler da sizler de görüş belirtin
Kartal
Demir
Aram
Azem
Kadir Efe
Veya hiçbiri
Demir

Kızlar demiri yükselten besinler neler
Ben demir tozunu içemiyorum midem kalkıyor
Ne yesem içsem
Kırmızı et diye biliyorum ama hayvanın neresi olmalı ki çok olsun demir besini

Selam kızlar. Grupta suyu fazla olan bi kaç kişi vardı diye hatırlıyorum. Doktorlarınız bunun hakkında ne dedi acaba. Benimde suyum fazlaymış ama bebek gününde çıkıyor bugun de şeker yüklemesi yaptırdım. Sonuc için pazartesi gideceğim. Artık pozitif olmak istiyorum. Su fazlalığı erken doğuma sebep olabilirmiş ama onu da düşünmek istemiyorum. (Sonuçları ekliyorum ve normal diye düşünmek istiyorum 😄 2.saat düşmemiş gibi ama referans değerinde belki doktor sadece dikkatli ol diyebilir) Eki Görüntüle 3472161
Canm sonuçların gayet iyi güzel gözüküyor bazen bebek pozisyonundan dolayı suyu az yada çok gözükebilir iyi bir doktora denk gelmek lazım maalesef bazı doktorlar bu konuda nasıl denir bilmiyorum ama anlamıyorlar birde detaylıya yada riskli gebelik uzmanına göründün mü suyu için bir şey dedi mi bazen üst alınırsa oluşuna da fazla diyorlar ki her gebelik farklı genetik bu şeyler biraz da

Kontrolden döndüm yeni yazabildim oğlum 28 haftalık 1450gram olmuş boyunu söylemedi herşey iyi gidiyor kafası aşağı dönmüş tekmelerini yukarıda hissediyordum zaten 😅 32. Haftada son kez randevulu gidip 36 da randevusuz her hafta kontrole çağıracaklarmış ve her gidişimde nst girecekmişim duruma göre de sezeryan tarihi ayarlayacakmışız. Ben oğlumda bunları yaşamadım çünkü kendisi 36 olur olmaz gelmeye karar vermişti 😅 benim ikinci çocuğum olsa da benim için de yeni bir serüven sanki ilk defa hamileymişim gibi 😂

Kontrolden döndüm yeni yazabildim oğlum 28 haftalık 1450gram olmuş boyunu söylemedi herşey iyi gidiyor kafası aşağı dönmüş tekmelerini yukarıda hissediyordum zaten 😅 32. Haftada son kez randevulu gidip 36 da randevusuz her hafta kontrole çağıracaklarmış ve her gidişimde nst girecekmişim duruma göre de sezeryan tarihi ayarlayacakmışız. Ben oğlumda bunları yaşamadım çünkü kendisi 36 olur olmaz gelmeye karar vermişti 😅 benim ikinci çocuğum olsa da benim için de yeni bir serüven sanki ilk defa hamileymişim gibi 😂
Öncelikle sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın😍 doktor kilosu ile ilgili bir yorum yaptı mı acaba? Benim de 27 haftada 1290gr’dı ve kilosunun fazla olduğunu söyledi. Biraz endişeliyim açıkçası😬
Bir de gebelik diyabetim çıktı. Tam burda her şeyi yiyorum ben dedim üzerine geldi😂

Öncelikle sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın😍 doktor kilosu ile ilgili bir yorum yaptı mı acaba? Benim de 27 haftada 1290gr’dı ve kilosunun fazla olduğunu söyledi. Biraz endişeliyim açıkçası😬
Bir de gebelik diyabetim çıktı. Tam burda her şeyi yiyorum ben dedim üzerine geldi😂
Gebelik şekerim ilkinde vardı şuanki oğlumda yok ama sadece kilosu ileri çıkıyor haftası uyumlu o yüzden eşim gibi yapılı olduğunu düşünüyoruz. Doktor özellikle kilosu fazla demedi suyum da iyi ama ilk gebeliğimde oğlum 2 haftaya yakın ileriydi hep diyetle dikkat ederek sorunsuz bir şekilde aldım kucağıma oğlumu 36. Haftada doğdu ama küvez görmedi ciğerleri gelişmişti bir tek koca kafalıydı 😂 ve doktor 40 ı bekleseydik 4 kilo üstü doğardı demişti.

Gebelik şekerim ilkinde vardı şuanki oğlumda yok ama sadece kilosu ileri çıkıyor haftası uyumlu o yüzden eşim gibi yapılı olduğunu düşünüyoruz. Doktor özellikle kilosu fazla demedi suyum da iyi ama ilk gebeliğimde oğlum 2 haftaya yakın ileriydi hep diyetle dikkat ederek sorunsuz bir şekilde aldım kucağıma oğlumu 36. Haftada doğdu ama küvez görmedi ciğerleri gelişmişti bir tek koca kafalıydı 😂 ve doktor 40 ı bekleseydik 4 kilo üstü doğardı demişti.
Ya maşallah 🧿 umarım biz de sorunsuz ilerleyebiliriz. Beni biraz normal doğum yapacak olmak korkutuyor bebek iri olursa hem benim için travmatik olur hem de bebek için riskli olabilir diye korkuyorum. Önümüzdeki randevu belli olacak diye umuyorum bakalım. Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏🏻

Kızlar bişey sorcam bebek ilk doğduğu anda siliyorlar ya orda üstüne ince bir kıyafetler giydirip sonra mı bu aldıklarımızı giydiriyorlar acaba

Ya maşallah 🧿 umarım biz de sorunsuz ilerleyebiliriz. Beni biraz normal doğum yapacak olmak korkutuyor bebek iri olursa hem benim için travmatik olur hem de bebek için riskli olabilir diye korkuyorum. Önümüzdeki randevu belli olacak diye umuyorum bakalım. Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏🏻
Doğuma yakın olacağın muayenede bebeğin iriliğine göre sezeryan yada normal doğuma karar verilir nasıl doğarsa doğsun önemli olan ikinizin sağlığı. Ben sezeryan olduğum halde 3.1 kilo oğlumun kafası kesiden zor çıkmıştı 4 kiloya yakın bir bebeği düşünemiyorum bile

Battaniyeyi siz mi vermiştiniz canım yoksa hastanenin herhangi bir şeyine mi sarmışlardı
Benim resimlerden gördüğüm başka bir battaniyeydi ben mavi nohut battaniye götürmüştüm çünkü orada silerken idarelik belki tek kullanımlık battaniye kullanmış olabilirler tam bilemiyorum çünkü amelliyattayfım dikiyorlardı beni sonra fenalaşmıştım sakinleştirici vermişlerdi 😅

Doğuma yakın olacağın muayenede bebeğin iriliğine göre sezeryan yada normal doğuma karar verilir nasıl doğarsa doğsun önemli olan ikinizin sağlığı. Ben sezeryan olduğum halde 3.1 kilo oğlumun kafası kesiden zor çıkmıştı 4 kiloya yakın bir bebeği düşünemiyorum bile
Ya işte sıkıntı olan şey ben Türkiye’de yaşamıyorum ve 4 kilo bebeği sezeryan endikasyonu olarak görmüyorlar burda😂
Hatta önümüzdeki aydan sonra başka ultrason randevum olacak mı ondan bile emin değilim 😂

Bi soru daha 27. Hafta da doktor değiştirmek mantıklı mı sizce doktorumun muayene süresi ve bir çok şeyine kızıyorum ama bu doktor da doğum yapanlarda memnun bu haftalardan sonra zaten iki muayene sonrası nst herhalde yeni gideceğim doktora çarşamba randevu var bakalım kabul edecek mi beni bir kere devlette kine gittim niye geldin diye kızdı aklımda soru işareti kaldı bu

X