Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
2 buçuk ay kalcak olması şaka mı? Gelsin sizin evlatlık olsun ona da oda ayırın madem 2 buçuk ay ne.. 2 hafta sabret sonra bir şekilde gitsin bence hamilesin bi de onla mı uğraşcan
Valla eşime açık açık söyledim soğuk nevale hayattan bezdim bir haftadır. Pazar günü ablanlara bırakalım biraz orada kalsın ben dayanamıyorum dedim. Tamam dedi bakalım. Eğer oraya bırakmazsan aileni arayacam dedim. Son çare artık

Canım saydıkların arasında bence Demir güzel isim. Kartalı bilemedim, aram ve azemin anlamını bilmiyorum ama sesli söyleyip çocuğa seslendiğim zaman garip geldi kulağıma :))
Kartalı kızım söyledi bjkliyğz babasının da kartal dövmesi kızıl ve benim de baş harfim oradan biraz sıcak bakıyoruz Kartal Tibet geliyor aklıma o da yakışıklı oğlum da yakışıklı olur belki😂
Yaa önemli olan sağlıklı olsunlar bakalım çok kararsız kaldık muhtemelen bunların dışında da isim koyabiliriz 29 haftalık olduk isim yok hala

Kızlar dün doktorumun sekreterine sinir oldum tansiyon ölçümü yapıyordu bana ne kadarlık oldunuz cinsiyet ne dedi, erkek dedim
Valla işiniz zor Allah yardımcınız olsun 3 erkekle dedi eşimde dahil bende bir tane vardı o da okuyor yolladım dedi kalakaldım öylece 🙄erkek cpcuklarının neden adı çıkmış böyle
Benim binamda da bir kadın var bir oğlu varmış Belçika’da yaşıyormuş o da sordu neyin olacak ikinci oğlum geliyor dedim dedi ki daha iyi anneci oluyor erkek çocukları hayırlı olur anneye dedi
Kaynanam da ilk oğlum doğduğunda bagkurlusun demişti 4 tane kız torunu var ilk erkek torundu
Bende iyi de soyisminizi taşıyacak olanı ben getirdim ne güzel dimi dedim
Şimdi oğlumun üstüne toplama bahanesi ile pipisine bakar arada görünce söylerim babaannesi ayıp düzgünce toparlayıp çekin üçüncü kişiler bakamaz diye seslenmez hiç
İyice böyle şeylere uyuz oluyorum
Hatta bu doğumda doktorla konuşayım da eşimin ailesini sokmasın istiyorum
Bana akıl verin lütfen böyle kojusanlara ne demeliyim
Cevap verince de utanıyorum ama o hadde getiriyorlar
Canım Allah bebeğini sağ salim kucağına almayı nasip etsin. Cinsiyet yorumlarına hiç takılma ama yapılan olumsuz yorumlara da sessiz kalma derim. Hani hemşiredir ne bileyim karşılaştığın biridir hadi yorum yaptı olumsuz salla geç derim umursama hayatının devamında olmayacak insanlar ama akrabalara karşı özellikle eşinin tarafına cevap vermen gerekir, sessiz kaldıkça bundan güç bulup başka olay ve durumlarda bi tık fazlasını söylüyorlar. Ben geçen yıl evlendim ne deseler sustum, hep daha fazlasını söylediler. Hemen her konu ile ilgili yorum yapmayı kendilerine hak bildiler hatta geçen yazmıstım küçük görümcemi 3 aylığına yanıma yollayabildiler. Ben iletişim anlamında sınır çizseydim her denileni duymamıs gibi ya da yutmuş şekilde davranmasaydım şimdi bu stresi yaşıyor olmazdım/olmazdık. Tabi herkes bir değil sen kendince içine sinerek en doğru bildiğini yap.

Kızlar benim kanaman olmuş 4 gibi lavaboya gittim çamaşırda fark ettim acile gittik devlete hemen açılma vs yok suyu az dedi sonra kendi hastaneme gittim başka dr muane etti açılma var mı diye nts vs normal 9-10 gibi kendi Dr ma gitcem kanama olan kimlerdi hatırlayamadım nasıl kanama oldu sizin benim çamaşırda baya kan var ama aktif kanama veya kırmızı kan yok

Bende magnete tane 40 tl verdim 25 tsne toplam
Öyle be yavrucum ucuz bşey yok bende kolonya ya karar verdim:) 60 tane sipariş verdim
Tabi üstünde hoşgeldin Öykü yazacak😍🌸

Eklentiler

• 1000032244.jpg
    1000032244.jpg
    81,7 KB · Görüntüleme: 36
Kızlar benim kanaman olmuş 4 gibi lavaboya gittim çamaşırda fark ettim acile gittik devlete hemen açılma vs yok suyu az dedi sonra kendi hastaneme gittim başka dr muane etti açılma var mı diye nts vs normal 9-10 gibi kendi Dr ma gitcem kanama olan kimlerdi hatırlayamadım nasıl kanama oldu sizin benim çamaşırda baya kan var ama aktif kanama veya kırmızı kan yok
Canmm geçmiş olsun herşey normalmiş şükür 🙏kendi doktorun daha iyi açıklama yapar tabi
Kaçıncı haftadasn
Ayy korkunu anlayabiliyorum

Beni geçti artık babasını bile uyandırıyor kızım 🥰
Geçen göbeğim eşimin üstüne gelecek şekilde yatmışım sıkışınca tekmelemiş eşim hissedip uyanmış nooluyor diye de korkmuş hatta 2. 3. Tekmede anlamış 🤣🤣

Bende okyanus suyu işe yaramadı illadin kullanıyorum sulandırıp
Yani pek yaramıyor canm haklsn ama ne yapcan
İladin i sulandırmakta iyi fikirmiş aslnda

Kızlar dün doktorumun sekreterine sinir oldum tansiyon ölçümü yapıyordu bana ne kadarlık oldunuz cinsiyet ne dedi, erkek dedim
Valla işiniz zor Allah yardımcınız olsun 3 erkekle dedi eşimde dahil bende bir tane vardı o da okuyor yolladım dedi kalakaldım öylece 🙄erkek cpcuklarının neden adı çıkmış böyle
Benim binamda da bir kadın var bir oğlu varmış Belçika’da yaşıyormuş o da sordu neyin olacak ikinci oğlum geliyor dedim dedi ki daha iyi anneci oluyor erkek çocukları hayırlı olur anneye dedi
Kaynanam da ilk oğlum doğduğunda bagkurlusun demişti 4 tane kız torunu var ilk erkek torundu
Bende iyi de soyisminizi taşıyacak olanı ben getirdim ne güzel dimi dedim
Şimdi oğlumun üstüne toplama bahanesi ile pipisine bakar arada görünce söylerim babaannesi ayıp düzgünce toparlayıp çekin üçüncü kişiler bakamaz diye seslenmez hiç
İyice böyle şeylere uyuz oluyorum
Hatta bu doğumda doktorla konuşayım da eşimin ailesini sokmasın istiyorum
Bana akıl verin lütfen böyle kojusanlara ne demeliyim
Cevap verince de utanıyorum ama o hadde getiriyorlar
Valla yavrum Allah' hayırlı sağlikli evlat versin cinsiyet önemli değil de..
Hayret bişey şu insanlar yaaa valahi
Bi gitsinler hastanelere insanlar evlat sahibi olmak icin ne kadar uğraşıyor maddi manevi ne sıkıntılar çekiyorlar, onlara baksnlar snra cinsiyet konuşması yapsnlar

Geçmiş olsun canım ırmak vardı ama onun suyu ile ilgili bir şey demedi doktoru sadece vücudun susuz kalmış olabilir dedi öyle hatırlıyorum inşallah kötü bir şey çıkmaz içini ferah tut

Bazen yemeğime dikkat edemiyorum sabah poğaça yediğim olabiliyor o da işe geldiğim bazı günler sadece normalde hiç su içmem ama elimden geldiğince su içmeye çalışıyorum. Eşim dediki dikkat etmiyorsun sana acımıyorum karnındaki bebeğe acıyorum dedi böyle bi şey denir mi ya ben hastayken bebek ilaçtan etkilenmesin diye ilaç bile içmiyorum çekiyorum acıyı. Onu geçtim sen benim eşimsin
Bana da eşim kendini düşünmüyorsan bebeği düşün diyor bazen yediklerime dikkat etmeyince yada az yiyince.. Aslnda kötü niyetle demiyor yani ben kızmıyorum ona 😊

Valla yavrum Allah' hayırlı sağlikli evlat versin cinsiyet önemli değil de..
Hayret bişey şu insanlar yaaa valahi
Bi gitsinler hastanelere insanlar evlat sahibi olmak icin ne kadar uğraşıyor maddi manevi ne sıkıntılar çekiyorlar, onlara baksnlar snra cinsiyet konuşması yapsnlar
Kesinlikle bu yorumuna katılıyorum yaa ben ilk tedavi için gittiğimde koridorda o kadar çok genç kadın vardı ki her sorduğum sebepsiz infertilite diyordu anlamını bile bilmediğim o kelimeyi duymuştum ve yıllarca uğraşan bir sürü kadın vardı Allahım isteyen dileyen hakeden erkede nasip etsin anneliği olmaması zor gerçekten cinsiyet ne ki arkadaşım bana gelmişti yan komşum yeni doğum yapmıştı bende hamile olduğumu öğrendim ona da söyliycem ama nasıl söylesem bilemiyorum diyordum bebek ağlama sesini duyunca bizim evimizden de bu ses yükselir mi ki bigün demişti

geçmiş olsun yavrum haber ver mutlaka , umarım olumsuz bir şey yoktur. kanama kahverengi mi

Canım bende 28deyim aslında bazen göbek deliği hizası ya sa hafif üstte hissediyorum ama genelde hep altta daha fazla hareketlilik var o yüzden merak ettim. Batmalae normalse sevindim insan korkuyor aniden 🫶🏼🫶🏼
Benim hareketler sürekli altta ayakları oradaymış , çok nadir yukarda hissediyorum. Geçen kaburgama yumruk salladı o kadar.

Tnai
Kesinlikle bu yorumuna katılıyorum yaa ben ilk tedavi için gittiğimde koridorda o kadar çok genç kadın vardı ki her sorduğum sebepsiz infertilite diyordu anlamını bile bilmediğim o kelimeyi duymuştum ve yıllarca uğraşan bir sürü kadın vardı Allahım isteyen dileyen hakeden erkede nasip etsin anneliği olmaması zor gerçekten cinsiyet ne ki arkadaşım bana gelmişti yan komşum yeni doğum yapmıştı bende hamile olduğumu öğrendim ona da söyliycem ama nasıl söylesem bilemiyorum diyordum bebek ağlama sesini duyunca bizim evimizden de bu ses yükselir mi ki bigün demişti
Tabiki yavrum yaa bana da sebepsiz demişlerdi kaç kez klomen, 2 aşılama denedik
Onlarn negatif sonuçları o yıkılış.... Anlatılmaz yani yaşayan bilir
Cok şükür ki Rabbim mucizesini gönderdi.. Öyle konuşanlarn ağzına vurasm geliyor..
Daha yeni kuzenim arabalarını satıp tüp denedi malesef negatif oldu 🥺 zaten doluyum o konuda. Böyle yorumları da görünce kızıyorum

Tnai
Tabiki yavrum yaa bana da sebepsiz demişlerdi kaç kez klomen, 2 aşılama denedik
Onlarn negatif sonuçları o yıkılış.... Anlatılmaz yani yaşayan bilir
Cok şükür ki Rabbim mucizesini gönderdi.. Öyle konuşanlarn ağzına vurasm geliyor..
Daha yeni kuzenim arabalarını satıp tüp denedi malesef negatif oldu 🥺 zaten doluyum o konuda. Böyle yorumları da görünce kızıyorum

X