Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Ben maalesef ki istifra ettim çok kötü oldum. O yüzden tamamlanamadı şeker yüklemesi. Tekrar yaptırmaya da niyetim yok cidden çok kötü oldum hastaneye sağlam girdim hasta çıktım yeni yeni kendime geliyorum.
Aynı durumu bende yaşadım canım bı arkadaşım dedi ama ne kadar doğru sonuç verir emin değilim sağlık ocağında açlık tokluk şekerine baktır onda da anlaşılır dedi

Kızlar şeker yüklemesini açken mi yaptınız tokken mi benim bugün randevum vardı doktor yaptı şeker testimi toktum içecekten önceki değer 80 çıktı içecekten sonra 1. Saatte 102 çıktı mesaisi bittiği için doktora soramadım yarına arıcam ama merak ediyorum normal mi değerlerim bilginiz var mı

Kızlar şeker yüklemesini açken mi yaptınız tokken mi benim bugün randevum vardı doktor yaptı şeker testimi toktum içecekten önceki değer 80 çıktı içecekten sonra 1. Saatte 102 çıktı mesaisi bittiği için doktora soramadım yarına arıcam ama merak ediyorum normal mi değerlerim bilginiz var mı
Kuzu kaclik yaptı 50 ise tok karna yapılıyor ben 75 lik yaptırdım aç karna yaptılar değerlerin düşük şeker yok diye biliyorum

Sorma bende taşınıyor gibiyim ve yeni ev 20 güne hazır olacakmış inşalalh doğurmadan taşınırım ☺️ bende sadece Kıyafet Aldım birde oda siparişi verdim . Gerçi baya halletmişim ha 😘
Ayy bende taşınıyorum ev sahimi kirayı bi anda 15000 e çıkarttı kafayı yedi yani yeni ev bulduk Eylül 15’te taşınacağım inşallah

Yaa ne kadar ayıp bir sey cok kızdım kayınvaldene baya baya kıskanç ve kötü niyetli bir kadın belli ki. Benim kv de de ogullarını cok sever ama saolsun iyi niyetlidir uzak bir sehirdeler gecen görüntülü konuuşuyorlardı beni de görmek istedi ayy dedim anne gemi gibi oldum cok kilo aldım. Yok yok cok yakışmış sana dedi saolsun yani agzına mı yapışacak sanki 2 güzel kelime etse
Benimki de beni gördü aaa koltuğa sığmıyorsunuz dedi hamile bi insana bu söylenir mi yaa dedim umruna bile takmadı evde bekar görümcem var kadın resmen onu benimle yarıştırıyor kendisi ile kakışıyor o kadın sevinmesin diye bu isim muhabbeti var ama bilmiyorum yorum yapmıyorum artık

Evet bende peygamber efendimizin ismini koymayı çok isterim ama dediğin gibi yetistirememek ve o ismin agirligi zor oluyor ama oldun ismin anlamı güzel olsun dinimizde de öyle değil mi zaten
Seçtikleri de çok güzel isimler kp isminin yanına güzel olur içine ne siniyorsa canım onu yap o bebiş senin bebeğin sonuçta
Bakalım artık yaa bu ara kitap okumaya sardım orda güzel isimler denk geliyor belki ordan seçerim 😀

Kuzu kaclik yaptı 50 ise tok karna yapılıyor ben 75 lik yaptırdım aç karna yaptılar değerlerin düşük şeker yok diye biliyorum
Ay onu hiç sormadım kuzum kaçlık içecek diye üzerinde illa yazıyordur ama hiç dikkat etmedim Bi an önce içeyim bitsin diye tadını hiç sevmedim zaten

Ayy bende taşınıyorum ev sahimi kirayı bi anda 15000 e çıkarttı kafayı yedi yani yeni ev bulduk Eylül 15’te taşınacağım inşallah
Ya bizim buraya göre sizin kira çok iyiymiş gerçekten . Burada uçtu fiyatlar 15.000 e 1+1 eşyalı ev veriyorlar ne olacak durumlar bakalım. Benim biraz keyfi olacak inşalalh anlaşırsak yeni ev sahibiyle ☺️

Kizlar merhaba. hamilelik sekeri olcumuyle ilgili benim de bir sorum var.
Ben Turkiye'de yasamiyorum burda bugun kan sekeri olcumune gittim 12 saat oruclu olarak. Ama bana icecek vs vermediler sadece bir kez kan aldilar. Bu sekilde sekerine baktiran oldu mu Turkiye'de? Bu yontem guvenilir mi? cunku anladigim kadariyla herkes seker orani yuksek bisiler iciyor orda.

Ay onu hiç sormadım kuzum kaçlık içecek diye üzerinde illa yazıyordur ama hiç dikkat etmedim Bi an önce içeyim bitsin diye tadını hiç sevmedim zaten
Test sonuçlarında yazıyor ama sende var mı bı bak istersen canım belki orda yazıyordur 😉
Bakalım artık yaa bu ara kitap okumaya sardım orda güzel isimler denk geliyor belki ordan seçerim 😀
Hadi hayırlısıyla canım 😍

Ben Turkiye'de yasamiyorum burda bugun kan sekeri olcumune gittim 12 saat oruclu olarak. Ama bana icecek vs vermediler sadece bir kez kan aldilar. Bu sekilde sekerine baktiran oldu mu Turkiye'de? Bu yontem guvenilir mi? cunku anladigim kadariyla herkes seker orani yuksek bisiler iciyor orda.
Merhabalar,

Senin açlık kan şekerine bakmışlar, çok düşük veya yüksek çıkarsa buradaki testlere gerek duyabilirler belki.

Burada bebek veya anne kilo alımı hızlı ve çok ise diyabetik olabilir diye test yapılıyor.
Önce açken kan alıyorlar ölçüm yapılıyor.
Sonra 75 ml glukoz içeren bir içecek içiyorsun. İçeceği hemen içip 1 saat sonrasında tekrar kan veriyorsun. Ondan sonra 1 saat sonra tekrar kan veriyorsun. Yani şeker aldıktan 1 ve 2 Saat sonrasında vücudunun verdiği şeker tepkimesini ölçüyorlar.

Yani kilo alımın iyi aslında diyet ve yürüyüş şeklinde gidebilirsin doktorun baba dediği bu şekilde bide ben özel Prof a gidiyorum bende toplam 6 kg aldım bu zamana kadar bugün 27. Haftaya girdim 🤲🏻
Şeker ölçüm cihazı edinip onunla takip etmeyi düşünüyorum gerçekten ne durumda acaba diye de merak ediyorum . Hepimiz Sağlıkla alsaydık kucağımıza 🥺

Sadece açlık kan şekerine bakılmış aslında birde 1 saat sonra tokluk bakılmalıydı ama. Ben ilk gebeliğimde açlık tokluk şekerime baktırdım şükür normaldi 30 kg almama rağmen de bir sorun yaşamadım. Bugün kontrolüm vardı önceki gebeliğimde şeker çıkmadığı için daha az kilo aldığım için ve iki gebelik arası süre kısa olduğu için hiç bişeye gerek duyulmadı.

Ben de Ertuğrul istiyorum ama kimse istemiyor 😅
Bende oğuz tuna istiyordum ama herkes rüzgar efe dedi ve o olacak 🥲 normalde benim söz hakkım anlaşmamız ver erkek olursa ismi bende ilk oğlumun adını da ben koydum ama herkes rüzgarı beğenince içime sinemedi bir türlü 😅

kız ben daha hiç hazırlık yapmadım bir sürü iş var çalışıyorum 3 yaşında bebem var nsl olsa ondan kalanlar var diye rahatım ama hepsi depodan çıkacak düzenlenecek fln filan birşey yapmadığım içinde panik oldum sanırım
Benim de oğlum 3 yaşında ben 2. Yi hayatta yapmam diye giysilerini hep dağıttım şimdi pişmanım keşke tutsaymışım 😅

X