Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlar merhaba şeker testi yapıldı bugün
81-89-112 çıktı anlamıyorum pek yaptıranlar vardır sonucu göstermedim daha
Merhaba canım bana 75 lik yapıldı 70-166-132 çıktı benimde doktor iyi dedi ama yürüyüş ve diyet şeklinde git dedi ekmek olarak beyaz ekmek yasak çavdar ve tahıllı ye dedi az miktar

24 ü doldurmadan kabul etmiyorlar şeker ölçümünü ben gittiğimde 23 küsür çıktı diye beni haftaya tekrar çağırdı yapmadı şeker testini mesela

Cok içler acisi sölemiyim en iyisi hhahhahaha duymak istemezsn ama koyucak kesin eşim ikinci ismini bn koydum neyseki ikinci adını sölerim artik eşmn koyduğu fhmi ismi
Ahaha benim de Hasan ikinci isim normalde sevmem ama Hasan Kayra Hasan zeyd Hasan Talha ve Hasan Efe arasında kararsız kaldım

Ay ben şu dede babaanne ismi koyma saçmalıklarından çok gıcık alıyorum neden erkek ailelerinin ismi mesela neden benim babam değilde kayınbabanın ismi yada kaynananın hamilelik sürecini çeken kadın doğum sancısı ağrısı çeken kadın her çileyi kadın çekiyor sonra erkek tarafı isim mevzusu oluyor benim annem babam yok mu yani hangi devirdeyiz hala şu ayrım yapılıyor ki bence hiç kimsenin ismi koyulmamalı her bebek kendine özgü ismiyle doğmalı kimseye çekmemeli

Bencede yaaa. Hatta bence bebeğin ismine anne baba ortak karar vermeli. Bende büyük ismi koymanın onun kaderini almak ve devam ettirmek olduğunu düşünüyorum . Bir ömür taşıyacağı isim çok önemli .

Bunu anlatamazsın erkek tarafına ya da büyüklere kendi kanları ya sözde ne kaniysa hayır bide bunu yapan genelde hem cinslerimiz ya acayip sinir oluyorum buna ya
Allah'tan benim kocam bu tarz şeylere hayatta karıştırmiyor ve ailelerde karışmıyor bizimkilerin inancı bebek aldığı isimle yaşar ölen birinin ya da aile büyüklerinin kaderini yaşamasını istemezler tek babannem böyle dusunmuyor oda yaşlı artık he diyip geçiyoruz
Ama okuyorum bı çok insan kendi babasının ne bileyim anasının ismini istiyor yahu bırakın bu çocuk kendi kaderini yaşasın anne başka isim koysun

benim de eşim bir kaç kez annemin ismi ölüp giderse silinip gidecek kimsede yok 2 isim koyalım onun ismi de olsun felan dedi. ( Bahriye kv ismi)
sonra dedim asıl benim annem rahmetli oldu koyacak olsam onun adını koyarım, ama annelerimizin kaderine baktığımız da çok da güzel hayatlar yaşamadı ne gerek var dedim. kv senelerce eşinden dayaklar yemiş hakaretler aldatılma vs. her zorluğu görmüş kadın. ne gerek var dedim , isim ki etkiler insanın kaderini...
sonra görümceler de hak verdi güzel bi isim de değil okulda felan yazık değil mi çocuğa kullanılmayacak bi ismi neden koyasın kimse bahriye demez dediler. öyle inatlaşmadı sustu bakalım.

niyeti kötü değil aslında , annesine kıyamıyor ölüp giderse sülalede bu isim hiç yok diye kendince jest yapmak istiyor ama işte gerek de yok. 100 - 200 sene sonra hiç birimiz anılmayacağız dünyaya çok da anlam yüklenmemeli bence.

bu arada nasipse Alâ koymayı düşünüyoruz.
Mihre , Nil de seçeneklerim arasındaydı ama canım kocamı ikna edemiyorum her isme bi kulp buluyor :)

Maalesef bu durumdan ben en çok muzdarip olanım sırf bu isim koyulmasın diye çok dua ettim kız olsun diye ama nasipmiş erkek ama ağız tadıyla ne sevindirdiler ne bi keyfini çıkarabildim kayınpederimi de severim adı da benim için sıkıntı değil ama ilk günden beri kayınvalidem erkek olacak diye gitti zıbınlar battaniyeler aldı beni delirtti erkek oldu şimdi de el altından eşimi bi baskı koymazsan baban küser darılır üzülür yok kadın kendini tatmin etme derdinde etrafa hava atacak babasının. Adı koyuldu soyumuz devam etti o kadın sevinmesin diye istemiyorum ama eşimi de kırmak istemiyorum daha dün kadınla beraberiz kadın bana koltuğa da sığmıyorsunuz çok şişmişsin dedi insan hamile birisine bunu söyler mi kadın beni sinir hastası edecek sonunda ve ben o kadının istediğini yapacağım o ismi koyarak bilmiyorum kararsızım

Kıskanıyor bu kv seni.. çocuğunun biriciği sensin artık çünkü. Biz haddinden fazla ters yaptığımızda vs bu sefer de eşlerimizle aramız bozuluyo bu kadınlar yüzünden. Dengeyi kurmak lazım. Eşine böyle duygularımı açsan aymen bu şekilde ne der acaba.

Yaa ala çok güzelmiş yani Bahriye de çikin bir isim demek istemiyorum ama herkesin beğeneceği bir. İsim değil benim de kıZ olsa elçin düşünüyordum ama mihra da güzel bizim ki de kp adını istiyor aslında daha doğrusu ailesi istiyor o da kormak istemiyor bende ismini beğendiğim için olabilir demiştim zamanında ama şuan düşünmüyorum bi Noyan a sıcak bakıyorum şuan ama karar veremedik. Kızım da 15. Haftada belliydi şimdi 27 olduk hala isim bulamadık

Eşim hep beni haklı bulur haklısın karıcığım der gitmeyelim bir daha oraya der seni üzmesin e izin vermeyeceğim der ama bir hafta sonra benim en sakin anımı bilir hadi bi annem gile bakarım der bende hayır diyemem giderim kadın orda bi laf bulur yada bişey der ama eşim ağzını alıpta anne ne diyorsun sen diyemez 2 yıllık nişanlı 1.5 yıllık evliyiz eşim bir kere annesine benim aileme bir şey dedi bende yemin ettim o kadına söyleyeceksin Bidaha benim aileme laf etmeyecek dedim baktı ilk defa inadımdan vazgeçmiyorum söyledi anne ailesine niye bunu dedin diye oda benim kötü niyetim yok bildiği halde nasıl seni bana karşı doldurur dedi ben bu lafın üstüne gitmedim yanlarına anaaa bi baktık gece saat 2 teşefon çalıyor abi koş annem kriz geçiriyor acildeyiz gitti eşim kendince yarı baygın orda iyi bi hastaneye sevk sabahın 5’i geldi eşim doktor demiş ki ne krizi bu söylede adını bizde bilelim gayet iyisin demiş üst üste kullandığı hapları atmış oda çarpıntı yapmış yani kadın asrın oyuncusu eşim gil de seslenmiyor hasta olmasın diye ben de işte imtihanım diyorum napim

Ben de Ertuğrul istiyorum ama kimse istemiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…