Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Ay Allah razı olsun içime su serptin günde kaç tane progestan kullanıyorsun acaba. Ben 1 tane 200 mg vajinal kullanıyorum. Bugün hep dinlendim artık daha sakin geciricem günlerimi inşallah . Kızım için örgü örüp zamanını bekliycem

Namaz kılan arkadaşlara sorum var rahat kılabiliyor musunuz? Eğilip kalkmak bana zor geliyor niyeyse artık oturarak kılıyorum ben mi çok nazlıyım acaba
Bu 3. Gebeliğim ilk iki gebeliğimde son güne kadar ayakta kılmıştım zorlanmadan. Simdi daha 23haftadayım ama bi tık zorlanıyor gibiyim secdeye varırken karnımda baskı oluyor gibi oluyor. Ama zaten bu hamileliğim diğerlerine göre daha zor geciyor belki yaşım da ilerledi ondandır. Artık gittiği yere kadar cok zorlanırsam oturur vaziyete gecerim

Anladım kuzum bende pazartesi yaptircam kadın doğumda doktor yaptıralım erkenden dedi bende o zaman 25+6 da yaptırmış olacam
24’ten sonrası ideal dedi doktorum normalde dahiliye de yaptıracaktık ama eşimde özelde kendi doktorumuz yapsın diyor o yüzden bende tam 25. Hafta da yaptırmış olacağım inşallah çıkmaz canım şekerimiz de kalan haftaları da Allah’ın izniyle tamamlarız her birimiz

kızlar 27 haftalık olduk bugun.bebegimin hareketlerde baya bi azalma var son 2 gündür onceden dışarıdan görünür şekilde hareket ederdi son günlerde zor hissediyorum. korkuyorum. normal mı bu durumu yaşayan var mı

Bebek içe döndüğü zaman hissedilmiyor canım. Ben acile gitmiştim sırf hissedemiyorum diye. Bir de benim bebiş genelde çok narin hareketler yapar. Seninki de öyleyse hissetmemiş olabilirsin. Özellikle ayaktayken ya da başka bir işle uğraşırken pek hissedilmiyor. Odaklanmak lazım. Tatlı bir şeyler yiyip soluna uzandın mı?

benim ki narin degildi gayet sert tekmeler atıyordu dıştan bakınca bile belli oluyordu hareketlilik.son 2 gündür kendimi dinliyorum, odaklanıyorum ona ragmen hem sayı olarak cok az hem de kuvvet olarak cok hafif.eşim bu yüzden hastaneye gitmemi istemiyor cok evhamlı ve takıntılı oldugumdan abarttıgımı düşünüyor. ben de tatlı yiyorum yürüyorum hareket ediyorum ama tatmin olacagım bi hareketlilik yok

Bir sıkıntı yoktur ya inşallah. Canını sıkma. Yarın da bir dinle bakalım kendini. Ben 29a girdim. Bazı günler çok az hafif hafif oluyor. O zamanlar dönmüş oluyor. Sıkma canını. Yarın güzel haberler bekliyorum senden

Artık yavaştan döndükleri için baskı oluyor olabilir
Başı aşağı geldiğinde baskı oluyordur illaki
Ara ara artıp azalıyor sanki bende 27+1 bugün
Dün taklalar atıyordu gün içinde inanilmaz rahatsız etti hareketleri ama bugün çok sakin çok uslu bir bebek oldu sanki bütün gün uyudu
Hepimiz benzer şeyler yaşıyorsak bence endişelenecek bişe yok demektir

İnsallah kuzum ya bende devlette yaptircam benim ozeldeki doktorumda devlette yaptır dedi kan tahlilleri falanda istedi özelde çok tutuyor ya devlete yönlendiriyor hemen ya
Allah'ın izniyle amin ecmain canım

Kuzum benimde bı kaç gündür öyleydi bugün baya hareketliydi bebiş bazen çok sert tekmeler atıyor bazen hafif bazen hiç yok kendileri nasıl isterse öyle takılıyorlar ya sen telaş yapma

İnsallah kuzum ya bende devlette yaptircam benim ozeldeki doktorumda devlette yaptır dedi kan tahlilleri falanda istedi özelde çok tutuyor ya devlete yönlendiriyor hemen ya
Allah'ın izniyle amin ecmain canım
Devlette kaç ml lik içecekle yapacakları belli mi canım ben normalde devlette doktorlar görüştüm de o 75’lik yapalım demişti

3 gün önce uykumdan uyandırıp dışarıdan bariz belli olan tekmeleri hareketleri vardı hatta hiç durmamıştı 5 gün boyunca ama şimdi 2 3 gündür çok az hissediyorum endişelenmeye başladım yarında devam ederde acile gidicem sanırım

Şunu yazdım hareket etmeye başladı eskisi gibi çok şükür Allâh ım demekki size şikayet etmem gerekiyormuş aslında arada bi böyle bi kaç gün hareketi azaltıyo yada az az derinden hissediliyo sonra yine başlıyo içerde taklalar atmaya ama ben her defasında korkuyorum Allah korusun bi şey oldu sanıyorum Rabbim hepimizin bebeğini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin

Canm uygulamadan dağa dün okudum bu haftalarda bebek 18-20 saatini yatıyormuş hepnhissedeceğiz diye bir şey yok geçen ultrason da doktor gösteriyordu bebek oynuyordu ama ben hissetmiyordum bazen de hissetmiyoruz da

Kızlar saat sabah 6 ve bu saate kadar çok afedersiniz ishal yüzünden uyuyamadım akşam 10dan beri abartısız yarım saatte- 2 dkda 1 tuvalete koşuyorum. Muz falan yedim ne yapmak lazım sizce? Tüm gece perişan oldum hem uykusuzluktan hem ağrıdan

Bu aralar maalesef ki salgın var musluk suyu içmemeye çalışın. Ama bol bol su için vücut şu anda su kaybediyor daha da güçsüz hissedersiniz. İshalin geçmesi için bir çay kaşığı türk kahvesininin üzerine limon sıkıp macun kıvamına gelince bol suyla bunu yiyin, leblebi de iyi gelebilir. Ama tabi geçmezse mutlaka doktora görünün serum verilip toparlanırsınız çok geçmiş olsun

Geçmiş olsun leblebi, patates haşlamasi yiyebilirsin , muz -kahveyi duydum ama hamilelikte nasıl olur bilemem kahve. Suyuda iç yine su kaybediyo beden sonucta demli çay duymuştum bide

inşallah yoktur canım. büyüdükçe daha cok hareket hissedilir diyordum da azalıyor sanki genel olarak. teşekkür ederim
evet okuyorum bu durumu yaşayan cok oluyor inşallah normaldır. iyi oldugunu bilsem isterse hep uyusun. hareketi beni teselli ediyor
Kuzum benimde bı kaç gündür öyleydi bugün baya hareketliydi bebiş bazen çok sert tekmeler atıyor bazen hafif bazen hiç yok kendileri nasıl isterse öyle takılıyorlar ya sen telaş yapma
cok teşekkür ederim canım.herkes kolay elde etmedigine eminim. benim de tüp bebek tedavisiyle şansım cok azken oldu. o yüzden daha bi korkuyorum.
inşallah iyidir bebişlerimiz
aynısını yaşıyoruz.rutinin dışına cıkınca korkuyorum aslında. ben de hala hareket yok doktora gidecegim oğlene kadar yetişebilirsem. biraz şikayet de ettim benimkinden de bi hamle bekliyorum
Canm uygulamadan dağa dün okudum bu haftalarda bebek 18-20 saatini yatıyormuş hepnhissedeceğiz diye bir şey yok geçen ultrason da doktor gösteriyordu bebek oynuyordu ama ben hissetmiyordum bazen de hissetmiyoruz da
evet haklısın canım. umarım uyudugu içindir. teşekkür ederim rahatlattıgınız için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…