Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Standartlara göre kendide küçük kafasıda küçük,
Boyu 23 cm lerde kilosu 740 / 26+1 deyiz.
Küçük Delik dedi,
Doguma kadar kapanma şansı var,
Sorun cocugun hem küçük olup hem kalbinde delik olması.
Ama kilosu normal bence.ben 23. Haftadayım kilosu 600 gr canım yeni ölçtüler daha boyu tam bilmiyom yanlış olmasın da

Kızlar tetanoz aşısını yaptırdınız mı? Ya da yaptırmayıp herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Aklım çok karıştı doktor yaptırsan da olur yaptırmasan da demeye getirdi lafı. Olumsuz çok fazla yorum okuyunca korktum açıkçası. Bebeğimin kalbi durdu, sakat doğdu, serebral palsi oldu diyenleri falan gördüm. 2 sene önce aşılarda toplatılmış sağlık bakanlığı tarafından. Bir zararı mı var acaba diye düşünmeden edemiyorum. Aşı karşıtlığım yok sadece gebeyken yaptırmaktan korkuyorum. Yaptırmayıp bir sorunla karşılaşmaktanda korkuyorum. Bugün sağlık ocağıyla da görüştüm 5 doz olduğunu söyledi. 25+ 2 günlüğüz geç mi kaldım aşılama için?

Merhaba Kızlar Kontrolden çıktım,
Malesef bizde herşey sorunsuz ilerlemiyor,
Bebegim hala normallere göre küçük,
Büyüyor gelişiyor ama standarlardan küçük kalıyor hala.
Kalbinde de küçük bi delik varmış,
Bi kaç sorunun bir arada olmasından dolayı bebegimin saglıksız olma ihtimali var,
Ama hiç birşey kesin degil,
Kalbindeki delik için çok olumsuz birşey demedi doktor,
Küçük olması biraz sorun,
Kesin saglıksız bir bebekte diyemedi,
Saglıklıda diyemedi bizim için herşey ihtimal dahilinde,
Normal minyon bi bebekte olabilir, saglıksız bi bebekte,
Sıvı alıp test yapabilecegini buna göre biraz daha bişeylerin netleşecegini söyledi ama o sıvı alımında da erken dogum riski var dedi ve bebek erken dogmak içinde küçük daha,
Daha önceki testleri yaptırmadım,
Bunu da yaptırmayı düşünmüyorum,
Bebegimizden vazgeçmek gibi bir düşüncemiz yok,
Rabbim bize ne yazdıysa o hayırlısı bizim için 🤲🏼

Merak edenler varsa yazmak istedim.
Delik önemsiz %90 doğduktan sonra bile kapanıyor delikleri sizinkide öyle olur Allahın izniyle
Ailede minyon kimse yokmu yahuu ona çekmiştir minnoş Kalbini ferah tut başka doktor ve görüş al mutlaka

Küçük diye hemen niye sağlıksız deniyor anlamadım ben 4 farklı doktora gittim benim bebeğimde küçük ama yerinde saymıyor önemli olan da bu dedi doktorlar banada devlette ilk aynı size denen gibi amniyosentez dendi sonra farklı doktorlara gittim onlarda kızdılar ki genetik araştırmalı tüp bebek yaptım ben yani genetik araştırıp sağlıklı transfer edildi o halde bile o kadar alışmışlar ki hemen amniyosentez diyorlar kendi tüp bebek doktorum bu yüzden kızdı hatta devlet iki lafının biri amniyosentez dedi
Ben yurt dışındayım,
Kesin saglıksız demedi ama neden kücük oldugu sorun şuan,
Gelişiyor büyüyor ama normellere göre küçük oldugu için bi sıkıntı olabilir diye düşünüyorlar.

Canm çok geçmiş olsun inş sağlıkla alırsın kucağına dua edeceğiz senin ve minnoşun için bol bol
Fetal DNA (nipty) testi yapabilirsin için rahatlar en azından orada da bazı genetik hastalıklara bakılıyor ki yurt dışındayken daha yaygın burada yeni yeni tc de bakılıyOr önceden yurt dışına yoluyorlardı ayrıca bebeğe de sana da bir zararı riski yok

Teşekkür ederim amin inşallah,
Ben eger cocuga bi faydası olmayacaksa ögrenmek istemiyorum saglıklımı degilmi,
Zaten dogdugunda belli olacak,
Genelde bu testler sonrası insanlar dogurup dogurmamayı düşünüyor ama ben her türlü dogurmayı göze aldım 🤲🏼

Şuan 26 + 1 deyim,
Doktor şuan kilo boydan daha çok kafasının küçük olmasından dolayı sorun olabilecegini düşünüyor,
Standartlar bu haftada 26 mm sanırım bizim 22,
Ölçümlerde Baktıgımda bebek 1 buçuk 2 hafta geriden geliyor,
Ben yurt dısındayım burda sistem biraz farklı sanırım,
Bebek geriden geliyor demeyi dogru bulmuyorlar,
Gelişimine bakıyorlar sanırım,
Kendi doktorum yönlendirdi beni buraya yanlış bulgular oldugunu sanmıyorum.

Amniyon sıvısı sanırım alınacak olan onda risk oldugunu daha öncede duymuştum,
Ama risk olmasa bile öyle yada böyle herşeyiyle kabul ettigim için istemiyorum birşey ögrenmeyi.
Canım yurtdışı standartlarına göre bakıyorlarsa ondan küçük gibi davranıyorlar bence kafanı bulandırma.Bak bende suyu fazla dedi doktor sonra dedi ki ama Türkiye’ye göre fazla Avrupa’da bu normal su ölçüsü dedi.yine de dikkat et dediler.yani bunun gibi olabilir onlar kendilerine göre bakıyor kafanı karıştırma hiç genetik diye bişey var

Ama kilosu normal bence.ben 23. Haftadayım kilosu 600 gr canım yeni ölçtüler daha boyu tam bilmiyom yanlış olmasın da
Boyu konusunda cok emin degilim,
Çünkü sizinle aynı haftalarda kontrolümde bu boylardaydı doktor boyu ve kilosundan önce kafa küçüklügünü önemsedigi için boy kısmını ne kadar dogrı anladım emin degilim yurt dışındayım maglum farklı bir dil

Canım yurtdışı standartlarına göre bakıyorlarsa ondan küçük gibi davranıyorlar bence kafanı bulandırma.Bak bende suyu fazla dedi doktor sonra dedi ki ama Türkiye’ye göre fazla Avrupa’da bu normal su ölçüsü dedi.yine de dikkat et dediler.yani bunun gibi olabilir onlar kendilerine göre bakıyor kafanı karıştırma hiç genetik diye bişey var
Bende ne düşünecegimi şaşırdım,
Zaten işte dedigim gibi genetikte olabilir,
Şöylede olabilir böylede olabilir,
Hepsi birer ihtimal,
Hiç birşeyi olmayıp saglıklı minyon bi bebekte olabilir,
Hiç birşeye kesin demedi ama ihtimalleri sıraladı,
Kontrollere gidip gelip bakacagız artık duruma

Ben yurt dışındayım,
Kesin saglıksız demedi ama neden kücük oldugu sorun şuan,
Gelişiyor büyüyor ama normellere göre küçük oldugu için bi sıkıntı olabilir diye düşünüyorlar.
Bak benim 25+0 da kafa ölçüsü 23 Kilo 745 boy 31 cm. Aramızda 1 hafta var. Bana doktorun dediği uzun bir bebek. Daha öncede konuşmuştuk seninle sanki canım. Bende eşimde minyon insanlar değiliz öncelikle bunu söyleyeyim. Seninle kıyaslarsam aynıyız nerdeyse sadece boyu farklı oda genetik olabilir: belki yurt dışındaki ölçüler farklı olduğundan oradaki doktor tam emin olamıyordu kötüyü düşünme sakın

Bende ne düşünecegimi şaşırdım,
Zaten işte dedigim gibi genetikte olabilir,
Şöylede olabilir böylede olabilir,
Hepsi birer ihtimal,
Hiç birşeyi olmayıp saglıklı minyon bi bebekte olabilir,
Hiç birşeye kesin demedi ama ihtimalleri sıraladı,
Kontrollere gidip gelip bakacagız artık duruma
Zaten doktorlar felaket tellalı gibi olmuş günümüzde iyi Şeyleri söylemez kötü ihtimalleri sıralar olmuşlar.temkinli olmakta fayda var ama moral de bozuyorlar

Bak benim 25+0 da kafa ölçüsü 23 Kilo 745 boy 31 cm. Aramızda 1 hafta var. Bana doktorun dediği uzun bir bebek. Daha öncede konuşmuştuk seninle sanki canım. Bende eşimde minyon insanlar değiliz öncelikle bunu söyleyeyim. Seninle kıyaslarsam aynıyız nerdeyse sadece boyu farklı oda genetik olabilir: belki yurt dışındaki ölçüler farklı olduğundan oradaki doktor tam emin olamıyordu kötüyü düşünme sakın
Evet canım yazmıştım daha öncede,
İlk duydugunda insan üzülüyor ama ne olursa olsun canımda can o 🩷
Önceki ve şimdiki Sonuçları maille gönderecek orda daha net bakarım ölçülere aradaki farka 🙏🏻

Zaten doktorlar felaket tellalı gibi olmuş günümüzde iyi Şeyleri söylemez kötü ihtimalleri sıralar olmuşlar.temkinli olmakta fayda var ama moral de bozuyorlar
Ne bileyim eskiler kafası rahat bi hamile kalıp bide doguruyorlarmış ne güzel 😄
Biz detaya girdikçe çıkamıyoruz içinden

Teşekkür ederim amin inşallah,
Ben eger cocuga bi faydası olmayacaksa ögrenmek istemiyorum saglıklımı degilmi,
Zaten dogdugunda belli olacak,
Genelde bu testler sonrası insanlar dogurup dogurmamayı düşünüyor ama ben her türlü dogurmayı göze aldım 🤲🏼
Aslında sağlıklıysa onca zaman kuşku ile yaşamak yada bir sorun varsa ona göre çözüm üretmek adına söyledim yanlış anlaşılmak istemem saygı duyuyorum taktir ediyorum canm haklısın bende detaylı dışında bir şey yaptırmadım baktırmadım inş minnoş tatlı sağlıklı doğar

Evet canım yazmıştım daha öncede,
İlk duydugunda insan üzülüyor ama ne olursa olsun canımda can o 🩷
Önceki ve şimdiki Sonuçları maille gönderecek orda daha net bakarım ölçülere aradaki farka 🙏🏻
İstersen bende sana bana verilen ölçüleri atarım aşağı yukarı kıyaslarsın. Tabi her bebek farklıdır o ayrı ama en azından kafanda birşeyler netleşir. Belki canını sıktığına değmez .

Aslında sağlıklıysa onca zaman kuşku ile yaşamak yada bir sorun varsa ona göre çözüm üretmek adına söyledim yanlış anlaşılmak istemem saygı duyuyorum taktir ediyorum canm haklısın bende detaylı dışında bir şey yaptırmadım baktırmadım inş minnoş tatlı sağlıklı doğar

Ben ordan çıkacak sonucunda kesin sonuç oldugunu düşünmüyorum canım,
Ordan çıkacak sonuçta ihtimal olacak yüzde yüz böyledir demiyecekler yine ihtimal vericekler,
Estagfurullah yanlış anlamadım hepinizin yorumu duası altın degerinde benim için ♥️
Çok yazmasamda günlük gelip okuyorum herkesin durumunu,
İnşallah canım Rabbim hepimize saglıkla hayırla kucagımıza almayı nasip etsin 🤲🏼♥️

Kızlar konuyu takip ediyorum çok nadir yazıyorum ama son zamanlarda aksiyetem iyice coştu benim yaşadıklarımı yaşayan var mı merak ettim. 24+2deyiz bebeğin her şeyi normal fetal DNA temizdi detaylı ultrason iyi geçti ama benim gebeliğimin başından beri lekelenmelerim durmuyor. 4-6 haftada bir kahverengi veya açık pembe lekelenme yaşıyorum. Tüp bebek olduğu için doktorumda önlem amaçlı oksaparı doğuma kadar kullanmamı istedi bazı doktorlar sebebi bu olabilir diyorlar ama kanama için hiçbir sebep bulunamıyor. Rahim ağzını düzenli ölçtürdüm kısalma olmuyor çok şükür vajinal ultrasonla hemde gözle muayene oldu baya ışık filan tutarak ama bişey bulunamadı. Kasık ağrılarım da çok oluyor doktor onada normal diyor. Bunları yaşayan var mı?

X