Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
İstersen bende sana bana verilen ölçüleri atarım aşağı yukarı kıyaslarsın. Tabi her bebek farklıdır o ayrı ama en azından kafanda birşeyler netleşir. Belki canını sıktığına değmez .
Tamam canım ben sonuçları aldıgımda özelden yada burdan yazarım olur mu ?

Kızlar merhaba benim de zamanında gelirse oğlum Ekim sonu Kasım başı gibi görünüyordu ama 1.2 cm rahim ağzı kısalığından dolayı erken gelebilirmiş henüz 28+0 dayız umarım 10 hafta daha durur da premature olmaz bir avantajimiz var kilo olarak 2 hafta önden gidiyor dedi o biraz içime su serpiyir erken de olsa biraz daha cabuk toplanir belki benimle aynı durumu yaşayan var mı

Tamam canım ben sonuçları aldıgımda özelden yada burdan yazarım olur mu ?
Nohut merhaba hiç uzulme benim arkadasimin da çocuğu kafasi küçüktü minyon bir bebekti simdi 7 8 yaslarinda 2 yas küçük kardeşi var onunla aynı yaş gibi duruyor ama maşallah o kadar zeki akıllı bir cocuk ki derslerinde cok basarili hicbir saglik sorunu da yok ve boyle minyon olanlar genelde ergenlikte yasitlarini geciyor bu yapısal bir durum

Kızlar konuyu takip ediyorum çok nadir yazıyorum ama son zamanlarda aksiyetem iyice coştu benim yaşadıklarımı yaşayan var mı merak ettim. 24+2deyiz bebeğin her şeyi normal fetal DNA temizdi detaylı ultrason iyi geçti ama benim gebeliğimin başından beri lekelenmelerim durmuyor. 4-6 haftada bir kahverengi veya açık pembe lekelenme yaşıyorum. Tüp bebek olduğu için doktorumda önlem amaçlı oksaparı doğuma kadar kullanmamı istedi bazı doktorlar sebebi bu olabilir diyorlar ama kanama için hiçbir sebep bulunamıyor. Rahim ağzını düzenli ölçtürdüm kısalma olmuyor çok şükür vajinal ultrasonla hemde gözle muayene oldu baya ışık filan tutarak ama bişey bulunamadı. Kasık ağrılarım da çok oluyor doktor onada normal diyor. Bunları yaşayan var mı?
Canm geçen bir uygulamada okudum bu haftalarda da hala lekelenme olabilir diyordu vajinal mantar yada enfeksiyon var mı ayrıca rahim ağzı yarası olabilir mi iyice baktı mı doktorlar ben ilk gebeliğimde bu haftalarda kanama yaşamıştım her şey normaldi rahim ağzı yarasıdır demişlerdi

R
Kızlar merhaba benim de zamanında gelirse oğlum Ekim sonu Kasım başı gibi görünüyordu ama 1.2 cm rahim ağzı kısalığından dolayı erken gelebilirmiş henüz 28+0 dayız umarım 10 hafta daha durur da premature olmaz bir avantajimiz var kilo olarak 2 hafta önden gidiyor dedi o biraz içime su serpiyir erken de olsa biraz daha cabuk toplanir belki benimle aynı durumu yaşayan var mı
Rahim ağzı uzunluğunuz 1.2 cm mi? Yani 12mm mi?

Canm geçen bir uygulamada okudum bu haftalarda da hala lekelenme olabilir diyordu vajinal mantar yada enfeksiyon var mı ayrıca rahim ağzı yarası olabilir mi iyice baktı mı doktorlar ben ilk gebeliğimde bu haftalarda kanama yaşamıştım her şey normaldi rahim ağzı yarasıdır demişlerdi
Yok canım mantar enfeksiyon yok Kayseri'de yaşıyorum en bilindik uzman doktorlara gittim hiçbir şey yok dediler ama en son lekelenmede acildeki uzman doktor rahim ağzında miyom görüyorum dedi pek inandırıcı gelmedi ama kendi doktorumla görüştüğümde ona da soracağım. Çünkü tüp bebekti öncesinde hsg çekildi histeroskopi yapıldı yani miyom olsa doktorum kesin görürdü diye düşünüyorum.

Kızlar konuyu takip ediyorum çok nadir yazıyorum ama son zamanlarda aksiyetem iyice coştu benim yaşadıklarımı yaşayan var mı merak ettim. 24+2deyiz bebeğin her şeyi normal fetal DNA temizdi detaylı ultrason iyi geçti ama benim gebeliğimin başından beri lekelenmelerim durmuyor. 4-6 haftada bir kahverengi veya açık pembe lekelenme yaşıyorum. Tüp bebek olduğu için doktorumda önlem amaçlı oksaparı doğuma kadar kullanmamı istedi bazı doktorlar sebebi bu olabilir diyorlar ama kanama için hiçbir sebep bulunamıyor. Rahim ağzını düzenli ölçtürdüm kısalma olmuyor çok şükür vajinal ultrasonla hemde gözle muayene oldu baya ışık filan tutarak ama bişey bulunamadı. Kasık ağrılarım da çok oluyor doktor onada normal diyor. Bunları yaşayan var mı?
Benim bi arkadaşım nerdeyse 9 ay kanamasi oldu hem de adet olmuş gibi cocugun da hicbir sorun yok simdi 5 yasindq falan bazi kisilerde olabilir doktor sorun yok diyorsa normaldir canim

Yok canım mantar enfeksiyon yok Kayseri'de yaşıyorum en bilindik uzman doktorlara gittim hiçbir şey yok dediler ama en son lekelenmede acildeki uzman doktor rahim ağzında miyom görüyorum dedi pek inandırıcı gelmedi ama kendi doktorumla görüştüğümde ona da soracağım. Çünkü tüp bebekti öncesinde hsg çekildi histeroskopi yapıldı yani miyom olsa doktorum kesin görürdü diye düşünüyorum.
Anladım canm geçmiş olsun hamilelik zor ve güzel Bir süreç sonu da güzel olsun da sen doktoruna söyle canm belli olmaz yine de

Anladım canm geçmiş olsun hamilelik zor ve güzel Bir süreç sonu da güzel olsun da sen doktoruna söyle canm belli olmaz yine de
Yok her lekelenmede vakit kaybetmeden acile ordan da kendi doktorumuza muayeneye gidiyoruz zaten o korkuyla evde duramam ki zaten 🙄 ama aynı şeyleri yaşayan var mı onu merak ettim

Böyle şey yaşamadım ama birkaç gün önce benimde kahve lekelenmem oldu. Kanama tarzı. Aynı şeyler bana da yapıldı rahim ağzı uzunluğu vb. Bende daha önce kayıplarım olduğu için oskapar kullanıyorum hatta ek kan sulandırıcı hapta alıyorum. Doktorum bana o kanama olunca 2 gün oskapara ara verdirdi . Vurmadım . Bende doğuma kadar hatta doğumdan sonra 15 gün daha kullanacağım. Hamileliği boyunca full kanama yaşayanlar var. Eğer düzenli kontrolün yapıkıyorsa hiç canını sıkma . Doktor bana yorgunluk çok yürüme sabit oturma az su oskaparla birleşince kanama olabilir ama sürekli olmaması önemli demişti

Kızlar tetanoz aşısını yaptırdınız mı? Ya da yaptırmayıp herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Aklım çok karıştı doktor yaptırsan da olur yaptırmasan da demeye getirdi lafı. Olumsuz çok fazla yorum okuyunca korktum açıkçası. Bebeğimin kalbi durdu, sakat doğdu, serebral palsi oldu diyenleri falan gördüm. 2 sene önce aşılarda toplatılmış sağlık bakanlığı tarafından. Bir zararı mı var acaba diye düşünmeden edemiyorum. Aşı karşıtlığım yok sadece gebeyken yaptırmaktan korkuyorum. Yaptırmayıp bir sorunla karşılaşmaktanda korkuyorum. Bugün sağlık ocağıyla da görüştüm 5 doz olduğunu söyledi. 25+ 2 günlüğüz geç mi kaldım aşılama için?
Benim doktorum da isteğe bıraktı bende olmadım şükür şuana kadar birşey yaşamadım 🙏🏼

Nohut merhaba hiç uzulme benim arkadasimin da çocuğu kafasi küçüktü minyon bir bebekti simdi 7 8 yaslarinda 2 yas küçük kardeşi var onunla aynı yaş gibi duruyor ama maşallah o kadar zeki akıllı bir cocuk ki derslerinde cok basarili hicbir saglik sorunu da yok ve boyle minyon olanlar genelde ergenlikte yasitlarini geciyor bu yapısal bir durum
Çok teşekkür ederim,
Bende kendi yaşıtlarıma göre minyon kalıyorum ufak görünüyorum aslında,
İnşallah bana çekmiştir de ondan böyledir 🙏🏻

Bende ne düşünecegimi şaşırdım,
Zaten işte dedigim gibi genetikte olabilir,
Şöylede olabilir böylede olabilir,
Hepsi birer ihtimal,
Hiç birşeyi olmayıp saglıklı minyon bi bebekte olabilir,
Hiç birşeye kesin demedi ama ihtimalleri sıraladı,
Kontrollere gidip gelip bakacagız artık duruma
Sizinle aynı şeyleri yaşadım 21. haftada. Perinatolog kromozomal bir sıkıntı da olabilir minyon da olabilir dedi ve başka bir hekimden 2. görüş istedi. 10 gün sonrasına tekrar randevu aldım ve bu 10 günde bebeği geliştirebilecek ne bulduysam yedim. 2. Detaylı ultrasonda aradaki fark baya gerilemişti. Geçtiğimiz cumartesi de tekrar kendi doktoruma muayene olduğumda sadece 2 gün geride çıktı. Belki deneyimim size de fayda sağlar diye yazmak istedim.

Sizinle aynı şeyleri yaşadım 21. haftada. Perinatolog kromozomal bir sıkıntı da olabilir minyon da olabilir dedi ve başka bir hekimden 2. görüş istedi. 10 gün sonrasına tekrar randevu aldım ve bu 10 günde bebeği geliştirebilecek ne bulduysam yedim. 2. Detaylı ultrasonda aradaki fark baya gerilemişti. Geçtiğimiz cumartesi de tekrar kendi doktoruma muayene olduğumda sadece 2 gün geride çıktı. Belki deneyimim size de fayda sağlar diye yazmak istedim.
Desteginiz için teşekkür ederim,
Yeme içme konusunda elimden geleni yapıyorum,
Ama gebelik şekerim yüksek çıktı bundan sonra nasıl bir yol izleriz bilmiyorum,
Bizde sanırım bi sonraki kontrolde 2.hekimlede görüşecez

Umarim siz de çok güzel haberlerle dönersiniz bir sonraki muayeneden.

Evet özellikle kefir, muz, ceviz, badem, kabak çekirdeği, yumurta ve kuru kayısı bunlar bebeğin gelişmesini sağlıyormuş

X