Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kızlar benimde başımda bir dert var siyatik ağrısı kalçamdan bacağıma uzanan, ne yürütüyor ne yatırıyor lavaboya dahi gidemiyorum 25+3 teyim daha önümde çok yol var nasıl geçer bu
Benimde oldu hamilelik siyatiğii dedi doktor her gün 1 barsak süt iç dedi ama market sütü değil
İçmeye başladıktan sonra geçti kalsiyum eksikliğinden oluyormuş çiğ badem ve pekmezde de var

Merhaba Kızlar Kontrolden çıktım,
Malesef bizde herşey sorunsuz ilerlemiyor,
Bebegim hala normallere göre küçük,
Büyüyor gelişiyor ama standarlardan küçük kalıyor hala.
Kalbinde de küçük bi delik varmış,
Bi kaç sorunun bir arada olmasından dolayı bebegimin saglıksız olma ihtimali var,
Ama hiç birşey kesin degil,
Kalbindeki delik için çok olumsuz birşey demedi doktor,
Küçük olması biraz sorun,
Kesin saglıksız bir bebekte diyemedi,
Saglıklıda diyemedi bizim için herşey ihtimal dahilinde,
Normal minyon bi bebekte olabilir, saglıksız bi bebekte,
Sıvı alıp test yapabilecegini buna göre biraz daha bişeylerin netleşecegini söyledi ama o sıvı alımında da erken dogum riski var dedi ve bebek erken dogmak içinde küçük daha,
Daha önceki testleri yaptırmadım,
Bunu da yaptırmayı düşünmüyorum,
Bebegimizden vazgeçmek gibi bir düşüncemiz yok,
Rabbim bize ne yazdıysa o hayırlısı bizim için

Merak edenler varsa yazmak istedim.

Canım öncelikle kalbi için sanırsam bunu hep söylüyorlar çok kişiden duydum sonra sağlıklı bebekleri oldu. Küçük derken bu arada mesela kaçıncı haftadasın bebeğin boyu kilosu kaç . Bence kötüyü düşünme minyonda olabilir umarım öyledir . Bu arada sıvı dediğin kordondan alınan sıvı mı? Eğer oysa ben hiç erken doğum riski olduğunu duymamıştım onda . Ne bilim acaba başka bir doktora daha mı gözüksen İkinci bir fikir her zaman için daha iyidir

Canm çok geçmiş olsun inş sağlıkla alırsın kucağına dua edeceğiz senin ve minnoşun için bol bol
Fetal DNA (nipty) testi yapabilirsin için rahatlar en azından orada da bazı genetik hastalıklara bakılıyor ki yurt dışındayken daha yaygın burada yeni yeni tc de bakılıyOr önceden yurt dışına yoluyorlardı ayrıca bebeğe de sana da bir zararı riski yok

Küçük diye hemen niye sağlıksız deniyor anlamadım ben 4 farklı doktora gittim benim bebeğimde küçük ama yerinde saymıyor önemli olan da bu dedi doktorlar banada devlette ilk aynı size denen gibi amniyosentez dendi sonra farklı doktorlara gittim onlarda kızdılar ki genetik araştırmalı tüp bebek yaptım ben yani genetik araştırıp sağlıklı transfer edildi o halde bile o kadar alışmışlar ki hemen amniyosentez diyorlar kendi tüp bebek doktorum bu yüzden kızdı hatta devlet iki lafının biri amniyosentez dedi

Kalbi delik çok duydum bende hatta ilk çocuğumda da çok araştırıldı bu konu. Ama gayet sağlıklı doğdu çok şükür. bende birine daha gitmenizi öneririm. Hatta perinatolog olsa çok daha iyi yönlendirir.

Öncelikle inşallah geçicidir diye temenni ediyorum bakan doktor Perinatolag muydu?

Küçük ama neye göre küçük ? Mesela boy kilo kaç ölçümleri ? Birde canım kalpde delik mi dedi parlaklık mı dedi ? Parlaklıksa çok önemsemiyorlar çünkü geçiyor o

Şuan 26 + 1 deyim,
Doktor şuan kilo boydan daha çok kafasının küçük olmasından dolayı sorun olabilecegini düşünüyor,
Standartlar bu haftada 26 mm sanırım bizim 22,
Ölçümlerde Baktıgımda bebek 1 buçuk 2 hafta geriden geliyor,
Ben yurt dısındayım burda sistem biraz farklı sanırım,
Bebek geriden geliyor demeyi dogru bulmuyorlar,
Gelişimine bakıyorlar sanırım,
Kendi doktorum yönlendirdi beni buraya yanlış bulgular oldugunu sanmıyorum.

Amniyon sıvısı sanırım alınacak olan onda risk oldugunu daha öncede duymuştum,
Ama risk olmasa bile öyle yada böyle herşeyiyle kabul ettigim için istemiyorum birşey ögrenmeyi.

Küçük ama neye göre küçük ? Mesela boy kilo kaç ölçümleri ? Birde canım kalpde delik mi dedi parlaklık mı dedi ? Parlaklıksa çok önemsemiyorlar çünkü geçiyor o
Standartlara göre kendide küçük kafasıda küçük,
Boyu 23 cm lerde kilosu 740 / 26+1 deyiz.
Küçük Delik dedi,
Doguma kadar kapanma şansı var,
Sorun cocugun hem küçük olup hem kalbinde delik olması.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…