Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Sevgili erkek anası arkadaşlarım bacılarım 😀 hastane cıkış setlerini hangi marka aldınız ya hiç söyle sade ama şık kaliteli güzel bir seye denk gelemedim nette. İstanbulda havuzlu hana gitmiştik annemle kızlarım için yine gidicem bakmaya ama nete de bir bakayım dedim bir sey bulamadım. Ben mi fazla seciciyim ne anlamadım
Cnm ben öyle nakışlı süslü şeyleri sevmediğim için, isim falan da yazmayacak güzel organik bir set alayım dedim ekrunun bir tık koyusu naturel renklerde.zaten toprak tonları vs seviyorum çoğu şeyini de öyle aldım maviden gına geldi.çiğ beyaz da olsun istemedim şöyle bir organik takım aldım

Eklentiler

• 14DE09AF-24BB-40C1-A281-BF966D4DA4FB.png
    14DE09AF-24BB-40C1-A281-BF966D4DA4FB.png
    227,3 KB · Görüntüleme: 74
Canım aynı şeyi bende yapmak istiyorum umarım kolay olur bizim için de sonuna kadar çalışırız.32. Haftada doktordan rapor alıp vermemiz lazım ama sanırım çalışabilir raporu.o 5 hafta böyle olunca doğumdan sonraya ekleniyor galiba.birde o analık halinde geçici iş göremezlik parası diye geçiyor iş yeri sgk ya bildirince sanırım parası yatıyor
Evet canm çalışabilir raporu almamız lazım umarım çalışabiliriz 16 hafta çok az benim kızım 41 de doğdu oğlumda öyle doğsa yanında kalacak zamanım olmaz o yüzden zorlayabildiğim kadar zorlayacağım çalışmaya çalışacağım
Yaa netten baktım bende ama pek bir şey anlamadım bakalım biraz daha geçsin araştırıp net öğreneceğim

Günaydın canım hamilelik çok kolaydı demi ..harikaydı .. ay o hisler .. nasıl pamuk gibi oluyorsun … içinde can taşıyorsun .. tarifsiz duygular.. hah bunların diyenlere kürekle vurmak istiyorum ağız ortalarına . Kimse ağrıdan sızıdan işte senin başına gelen olaylardan bahsetmedi hep toz pembe ☺️ az kaldı az hepimiz tuhaf tuhaf durumlar yaşıyoruz ben kabızlıkla baş edemiyorum artık napsam olmuyor . Kimisi ağrıdan sızıdan duramıyor bak sende uyuşma varmış .. sonu güzel olacak be ben öyle düşünüyorum . Sonuna odaklanalım arkadaşım şurada ne kaldı yolu çoktannnnn yarıladık 😜🤪
Ben karpal tünelden korkuyorum. Annemde çıktı 3 yıl önce iki elinden de amelliyat oldu elleri tutmuyor yaşı daha genç sayılır 47 ya geçmezse ya kalırsa korkusu var 😔 bir de 3 yaşında oğlum var onu taşıyamıyorum tencere bile tutamıyorum geceleri uyuyamıyorum ağrımdan 5-10 dk içinde koluma kadar uyuşuyorum en azından kendime yetebilseydim 😅 yalnız anneyim ben yardım edenim yok eşim gececi sabah öğlen uyuyor akşam derse girip işe gidiyor😔

Günaydın canım inan bende bulamadım burada Denizlide birkaç bebek mağazasına girdim sanki şehzade doğuran Hürrem gibi hissettim kendimi o kadar şatavatlı ki … instagramda gördüm birkaç sayfa güzel ama güvenemedim açıkçası öyle bekliyorum bende bulursan sende yaz 🥰🥰
Ya valla inan ki parası da önemli diil 2 ceşit güzel bir sey bulayım alıcam ama göremedim. bir dışarlara bakıcaz artık. cok sıcak diye cıkmak istemiyorum az serinlikler gelsin diye bekliyorum

Cnm ben öyle nakışlı süslü şeyleri sevmediğim için, isim falan da yazmayacak güzel organik bir set alayım dedim ekrunun bir tık koyusu naturel renklerde.zaten toprak tonları vs seviyorum çoğu şeyini de öyle aldım maviden gına geldi.çiğ beyaz da olsun istemedim şöyle bir organik takım aldım
Evet bu organik takımlar da aklımda ama naturel renklere emin olamadım bebeği iyice sarı gösterir mi babasına benzer de esmer olursa diye😅

Fotograf cekmek için falan sunu begendim söyle isimli bir sey yaptırmak istiyorum ama bunun dışında 2 set de hastanede giyer diye daha sade şık birseyler almam lazım

Eklentiler

• a6301973-1c4b-4ce7-b946-3b5719496fa9.jpeg
    a6301973-1c4b-4ce7-b946-3b5719496fa9.jpeg
    73,3 KB · Görüntüleme: 66
Hanımlar bayadır yoktum depresyon dönemimden geçiyorum stresle ve anlık duygu patlamalarıyla uğraşıyorum sanki çok sakinmişim gibi geçen hafta 24. Haftada şeker yüklemesine gittim bebeğim 23 küsür çıktı yapmadılar yarın için bir daha çağırdılar 24 dolmalı ve geçmeliymiş. Çok stresliyim. Ayrıca karpal tünel sendromu yaşadığımı öğrendim ellerim uyuşuyor şişiyor parmaklarım tutmuyor kendimi bile kaldıramıyorum ayaklarım da şişti çok zorlanıyorum. Neyse ki en azından oğlum çok hareket ediyor da hareketini takmıyorum ama bu sefer de kalça kemiklerime yada kaburgama vuruyor canım acıyor 😔
Oyy canm benim az kaldı hadi sabredelim benim de uykudan kalknca ellerim uyuşmuş oluyor şükür ki snra geçiyor
Aksam üstü de ayaklarım şişiyor ağrı yapiyor, yani hepimiz yaşiyoruz bişeyler şeker yüklemesinde şekerim de sınırda çıktı karbonhidratı azalt dedi doktorum ah ah herkesin derdi başka işte
İnşallah sende cıkmaz şeker

Oyy canm benim az kaldı hadi sabredelim benim de uykudan kalknca ellerim uyuşmuş oluyor şükür ki snra geçiyor
Aksam üstü de ayaklarım şişiyor ağrı yapiyor, yani hepimiz yaşiyoruz bişeyler şeker yüklemesinde şekerim de sınırda çıktı karbonhidratı azalt dedi doktorum ah ah herkesin derdi başka işte
İnşallah sende cıkmaz şeker
Çıksa da sınırda çıkar ilk oğlumdaki gibi diyetle çözerim muhtemelen 😊

Oyy 37 ye kadar dayanabilcen mi kızz
Ben iş yeri ile anlaştm 4 ay ücretli 6 ay ücretsiz kullanacağm
Hiç bilmiyorum inş yaa çoğu hamile çalıştı 37 ye kadar bakılm İşim şuan çok zor da değil 1 gün evdeyim 1 işte 8-19 şeklinde ya aslında ücretsiz izin benim de aklımda var bende 16 haftaya ek 2 ay rapor alacağım alabilirsem ekstra 2 ay daha süper okur olmazsa iş başı tekrar baktım olmuyor ücretsiz izin

Oyy 37 ye kadar dayanabilcen mi kızz
Ben iş yeri ile anlaştm 4 ay ücretli 6 ay ücretsiz kullanacağm
Ben de dayanamıycam asla 32. Hafta da çalışamaz raporu alacaksın dedi iş yeri muhasebecisi ama patron dayanabildiğin kadar idare et bizi diyor ama asla onlar beni idare etmedi hala da etmiyor bazen saatlerce bu masa başında oturmak zorunda kalıyorum yemek bile yiyemiyorum hepsi aaa sen yemek yesene iki canlısın diyorlar hemen 4 ay paramı alcam sonra da biraz rapor alabilirsem alıp vercem geri dönmeyeceğim bu işe belim ve sırtım öyle çok ağrıyor ki psikolojim yerle bir oldu

Hiç bilmiyorum inş yaa çoğu hamile çalıştı 37 ye kadar bakılm İşim şuan çok zor da değil 1 gün evdeyim 1 işte 8-19 şeklinde ya aslında ücretsiz izin benim de aklımda var bende 16 haftaya ek 2 ay rapor alacağım alabilirsem ekstra 2 ay daha süper okur olmazsa iş başı tekrar baktım olmuyor ücretsiz izin
Benim kuzenim de memur o aldı 3 ay aldı rapor ama nasıl aldı bilmiyorum

Evet canm çalışabilir raporu almamız lazım umarım çalışabiliriz 16 hafta çok az benim kızım 41 de doğdu oğlumda öyle doğsa yanında kalacak zamanım olmaz o yüzden zorlayabildiğim kadar zorlayacağım çalışmaya çalışacağım
Yaa netten baktım bende ama pek bir şey anlamadım bakalım biraz daha geçsin araştırıp net öğreneceğim
Tamam canım bana da söyler misin Bilgi aldığında bende sağdan soldan duyumla biliyorum.bende söylerim sana ..Birde ben işe geri döneceğim o yüzden de ihtiyacım var açıkçası sonuna kadar gitmeye.ama sağlığımız umarım el verir çok kilo almazsak iyi gideriz gibi de ben şimdiden 8 kilo aldım 23.haftamda

Ben karpal tünelden korkuyorum. Annemde çıktı 3 yıl önce iki elinden de amelliyat oldu elleri tutmuyor yaşı daha genç sayılır 47 ya geçmezse ya kalırsa korkusu var 😔 bir de 3 yaşında oğlum var onu taşıyamıyorum tencere bile tutamıyorum geceleri uyuyamıyorum ağrımdan 5-10 dk içinde koluma kadar uyuşuyorum en azından kendime yetebilseydim 😅 yalnız anneyim ben yardım edenim yok eşim gececi sabah öğlen uyuyor akşam derse girip işe gidiyor😔
Bende sağ elimde kaldı biraz hissizlik canm geçmezse diye korktum bak şimdi.hamilelikten sonra geçer diyorlar çoğu yerde ama

X