Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kuruyordu canım nemlendir. Bol su iç. Hem içten hem dıştan desteklemek lazım
Evet yavrum ne suya ne nemlendirmeye dikkat etmiyorum etmemiz lazm aslnda

Günaydınn iyi haftalar çiçeğim, bende var birde bacaklarım kasılıyor uykudan uyanınca :KK70:
😵😵 ah bu bebeler bizi zorluyor biraz ama coğu gitti azı kaldı kızz

Kac haftaliksin bilmiyorum ama artık karnımiz ve derimiz iyice geriliyor o yüzdende kasinamaya başlıyor bide havalar çok sıcak
24.haftamdaym canm ayy evet gerilmez mi ya çatlamaya bile başladı😢

Günaydn güzel anneler iyi haftalar 🥰🌸
Kızlar benim ellerim uyuşmaya başladı
SiZde de var mı
Kuzum bende 3 hafta önce başlamıştı.karpal tünel sendromu.sağ elimde 3 parmağım uyuşuk.şöyle ki ödem nedeniyle bilekteki bir sinir sıkışması sonucu el uyuşuyor.parmaklarda hissizliği olabiliyor, bazen kola vs de vurabilir ağrısı.genellikle gece veya sabah daha çok oluyor Çünkü ödemle çok ilişkili.karbonhidratı azaltıp ( 1gr karbonhidrat 3 gr su tutuyor vücutta ) ,yeşillik ,bol su ve magnezyum desteği gerek.birde bileği fazla yormamak gerek.doğumdan sonra geçiyormuş genellikle

Bir sezaryen bir normal dogum yapmış biri olarak diyebilirim ki gecelik cok da lüzumlu bir sey değil ben de tesettürlüyüm 2. Dogumum sezaryendi 2 cift pijama ve önceki dogumumdan kalma sabahlıgı götürmüştüm gecelik almamıştım hiç de sıkıntı olmadı dikişli olmama ragmen. Pijama daha kullanışlı geldi bana
Sabahlık bir takım almak istiyorum bende.Sezaryen vs olursa normal pijama altı vs giymek zor oluyor mu acaba yara yerinden dolayı ? Normalde bende pijama isterim ama bilemedim gecelikli sabahlık mı alsam pijama mı ?

Kuzum bende 3 hafta önce başlamıştı.karpal tünel sendromu.sağ elimde 3 parmağım uyuşuk.şöyle ki ödem nedeniyle bilekteki bir sinir sıkışması sonucu el uyuşuyor.parmaklarda hissizliği olabiliyor, bazen kola vs de vurabilir ağrısı.genellikle gece veya sabah daha çok oluyor Çünkü ödemle çok ilişkili.karbonhidratı azaltıp ( 1gr karbonhidrat 3 gr su tutuyor vücutta ) ,yeşillik ,bol su ve magnezyum desteği gerek.birde bileği fazla yormamak gerek.doğumdan sonra geçiyormuş genellikle
Benim genelde sabahları oluyor canm
Ama malesef yeşillik ile aram pek yok karbonhiratçıym ve gebelik şekerim çıkacak diye korkuyorum ☺

Sabahlık bir takım almak istiyorum bende.Sezaryen vs olursa normal pijama altı vs giymek zor oluyor mu acaba yara yerinden dolayı ? Normalde bende pijama isterim ama bilemedim gecelikli sabahlık mı alsam pijama mı ?
Ben gecen indirim vardı canm gecelik aldm
Ama onun dışında birde pijamalı 3 lü set almak istiyorum, şöyle dantelli süslü 🤣

Benim genelde sabahları oluyor canm
Ama malesef yeşillik ile aram pek yok karbonhiratçıym ve gebelik şekerim çıkacak diye korkuyorum ☺
Doktor beni önden biraz uyardı diye ben 3 haftadır dikkat ediyorum elimdeki uyuşukluk biraz azaldı canım.karbonhidrat ve şekeri azaltınca iyi geldi biraz bana.tüm gün birde mause kullanıyorum ben.çalışamam yoksa

Ben gecen indirim vardı canm gecelik aldm
Ama onun dışında birde pijamalı 3 lü set almak istiyorum, şöyle dantelli süslü 🤣
Ben bir renk koyu bir beyaz istiyorum olmazsa biri pijamalı olur, biri gecelikli sonuçta evde de lohusayken giyeceğim tarzda alırım gibi. Emzirme özellikli sabahlıklı vs.diğer pijamalarım olmaz bana doğumdan hemen sonra da..

Doktor beni önden biraz uyardı diye ben 3 haftadır dikkat ediyorum elimdeki uyuşukluk biraz azaldı canım.karbonhidrat ve şekeri azaltınca iyi geldi biraz bana.tüm gün birde mause kullanıyorum ben.çalışamam yoksa
Benim bi tek sabah uyandığm zaman oluyor canm onun dışında yok şükür
Seninde azalmasına sevindim

Ben bir renk koyu bir beyaz istiyorum olmazsa biri pijamalı olur, biri gecelikli sonuçta evde de lohusayken giyeceğim tarzda alırım gibi. Emzirme özellikli sabahlıklı vs.diğer pijamalarım olmaz bana doğumdan hemen sonra da..
Evet canm koyu renkte almak mantıklı bir tane aslnda benim aldğm gecelikte acık pembiş:)
Emzirme özellikli değil ama

Nerden aldın canım bakayım bende ordan
ben bursa da yaşıyorum canm burda kapalı çarşımz var bizim ordan aldm bi mağazadan:))

Kızlar bebişkolara hastane çıkışı baktınız mı? E bebek ve baby mall gibi mağazalara baktık pek beğenemedim ya çok renkliler günlük gibiler ve baskı falan yapmışlar kumaşa sağlıklı bulmadım. Bir sürü şey aldım yavruma ama doğduğunda ne giyeceği belli değil 😂

Yok hiç zor olmuyor zaten dikiş yeri cok cok asagıda pijamanın lastigi belde zaten biraz bol alıyorsun. Ama tabi ilk dogum olunca gecelik sabahlık takımı heves ediyor olabilirsiniz o zaman alın ben ilk dogumda almıştım bi kere hastanede giydim daha da giymedim oyle kaldı valla. Oturması dogrulması pijamayla rahat oluyor bir de kış ya gecelik efir efir üşütür mü bilmem gerci hastane odaları epey sıcak oluyor ☺️

Kızlar günaydın sabah şeker yüklemesi yaptım maalesef gebelik şekerim çıktı yine 😥
Sabah aç gidin ne kadar erken giderseniz o kadar iyi bana 75lik yaptı
İlk önce açlık şekeri için kan veriyor sonra içeçek içiyorsun 10 dk içinde (Niğde gazozu gibi)
İçtikten tam 1 saat sonra 2. Kanı
2 saat sonra 3. Kanı veriyorsun
Tyabi toplamda 3 kez bu süreçte bir şey yemek içmek yasak çok çok az su içebilirsin dediler
Doktor dahiliye görün dedi muhtemelen diyet uygular ilk önce dedi 3 gibi bir endokrine gireceğim troid için de gitmiştim
Umarım diyetle düzelir

X