Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
En güzel doktor tarzı bence şanslısın canm ben ilk hamilelikte sıkıntılı bir süreç geçiriyordum doktor sayesindr çok güzel bitirdim sonucu o yüzden iyi olmuş öyle takılın aynen

İkinci bebegim de kasım sonu dogumlu uzun kollu badiler cok kullanışlı gelmedi bana ben hep kısa kollu badi kulandım zaten evler sıcak oluyor uyandıktan sonra da üşümesin diye yelek falan giydiriyoruz kısa kollu badi en rahatına

Bana da doktorum kesin gebelik şekeri var dedi ama sağlık ocağında yapılan şekerlerde falan hiç çıkmıyor yarın tetanoz yaptıracağım bende yine baktıracağım şeker
Neye dayanarak gebelik sekeri kesin dedi? Sadece kilo alımına bağlı mı yani bana sacma geldi biraz. Aclık kan sekeri rutin tetkiklerde hep bakılıyor illa ki yüksek cıkar kendini belli ederdi

Ya benim de oyle dün o kadar gerginlik yasadım ki karnımda iki yanımdan tef gibi geriyorlar sandım nefes zor alıyordum kü daha 20 haftalıgım. Önceki gebeliklerimde yaşamamıştım bu kadar, en azından bu kadar erken, son haftalarda oluyordu. Bir de arada göbek deliğinin altında vajina yakınında bi taş gibi olma kasılma gerilme hissediyorum haftaya detaylı randevum var orda sorucam artık

Çok güldüm canım ya gerçekten bende serklaj var o yüzden çok hareket edemiyorum zaten ilki kaybettim bu sefer ameliyat oldum genelde hem yatiyorun evet lavaboya yada gaz cikarwmadigim zaman sertlik oluyor galiba gaz ile alakali

Ben detayliya bugün gittim soeun çıkmadı şükürler olsun ama galiba gaz ve lavabo ile alakalı bu sertleşme lavaboya çıkınca rahatladim

Çok güldüm canım ya gerçekten bende serklaj var o yüzden çok hareket edemiyorum zaten ilki kaybettim bu sefer ameliyat oldum genelde hem yatiyorun evet lavaboya yada gaz cikarwmadigim zaman sertlik oluyor galiba gaz ile alakali
Gaz ağrısı da kasar evet hatta yoğun kasar bile kefir öneririm hadi dayan yarısı bitti kaldı diğer yarısı

Neye dayanarak gebelik sekeri kesin dedi? Sadece kilo alımına bağlı mı yani bana sacma geldi biraz. Aclık kan sekeri rutin tetkiklerde hep bakılıyor illa ki yüksek cıkar kendini belli ederdi
Şekeri belli eden açlık kan şekeri mi tokluk mu
Eğer açlık ise benimde biraz düşük çıkmış normal gibi o zaman şimdilik şeker yok gibi buna göre

Şekeri belli eden açlık kan şekeri mi tokluk mu
Eğer açlık ise benimde biraz düşük çıkmış normal gibi o zaman şimdilik şeker yok gibi buna göre
Açlıkta düşük cıktıysa tokken de ölctürsen düşük sınırlarda cıkıyor genelde benim öyle oluyor hep. Hatta benim 2. Hamileliğimdeki doktorum bana seker yüklemesi yaptırmamıştı gerek görmemişti kendim seker ölcüm aletiyle parmaktan ölçmüştüm birkaç gün değerler düşüktü hep çok kilo alımım da yoktu, ailede seker öyküsü de yok o iğrenç sıvıyı içmek zorunda kalmamıştım sükür

Yuvarlak bağ ağrısı daha çok alt karında mı oluyor ve ağrı ne şekilde? Ben de yan ağrısı var yani göğüs altı yan boşluk, tek aklıma gelen gaza bağlı bıçak batması ama bilemedim

Biz kış gelince 60 65 de kombi yakıyoruz 21 derecenin üstünü görmüyor evde hiçbir oda.. Üşür mü diye tedirginim açıkçası. Yeni doğan ekstra hassas olur soğuğa diye düşündüm ama terlerse kısa kolludan giderim. Malesef evimiz pek ısınmıyor

İnşallah birşey yoktur bide hamileyken vücudun tüm fonksiyonları değişebiliyormus belki üşütmeden kaynaklıdır
İnşallah üşütme aralarında ihtimaller arasında en kolayı çünkü
İnşallah ya göğüs ucu ağrısı alışasıya kadar psikoloji bozuyor resmen yada benim öyle oldu bilemiyorum
Çok hassas bi yer acısını düşünemiyorum
Yaa öyle hemen giremiyor musun ultrasona. Bende ürolojiye randevu aldım bakalım ne diyecek. Peki doğumdan sonra ameliyat ihtimali kesin mi senin gerek kalmayadabilir mi

Benim evim de cok sıcak olmuyor ama bilmiyorum belki bana konforsuz gelmiştir ondan kullanmamışımdır bebekler zaten terlemiyor hava koşullarına da bizim sandıgımızdan daha cok dayanıklılar ama biz türk milleti kıyamıyoruz galiba cocuklara üşümelerinden cok endişeleniyoruz kat kar sarıyoruz lahana gibi

Gaz ağrısı da kasar evet hatta yoğun kasar bile kefir öneririm hadi dayan yarısı bitti kaldı diğer yarısı

Bende de kasılma oluyor açıkçası ama günde 1 kez felan. çok su içtiğimde yemekten sonra felan karnım tok olduğunda oluyor. taş gibi geriliyor. biraz yürüyüp hareket edince düzeliyor. sabaha zaten hiçbir şey kalmıyor.

bence midemiz rahimden dolayı yukarı çıktıkça çocukta büyüdükçe yediklerimizle şişkinlik baskı oluyor diye düşünüyorum. doktora sormadım ama karnımda hızlı büyüdü bu süreçte belki onun da etkisi vardır diye düşünüyorum.

Ben oldum canısı bi ay sonra ikinciyi olucam, korktuğum bir şey yaşamadım, olmamak daha büyük sorun yaratabilir

Ben oldum iki hafta sonraya falan ikinciyi olacağım zaten 6seneye bi olmak gerekiyormuş bazı iş için fabrikalarda falan isteniyormuş internete bakarsan sağlam değilsin zaten

Ben ilk oğlumda 10 yıl önce beş doz olmuştum ömürlük demişlerdi şimdi gerek yok herhalde Dr bişey demedi
Ben dün tıpış tıpış gidip aşımı oldum kızlar, başka türlü içim rahat etmezdi Tek doz olacağım ben.

Benim evimde aynı ne kadar yakarsan yak kaloriferi 23 derece en fazla civil de tamamı önden çıtçıtlı uzun kollu zıbınlarından aldım ben kuzenimin de kış bebeği idi oda rahat oluyor bunlar dedi aldım kayınvalidem gile göre çok almışım ama 9 tane aldım çok değil bence

Kızlar ben kilo aldıkça sanki dizlerim ağrıyo.ağırlaşınca yük biniyor sanırım.gün boyu da işte oturuyorum, nasıl olacak bu iş ? Ne yapsam acaba ? İlaç da alamıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…