2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var 🥲
Park beşikmi ? Yoksa şu elekttikli anne yanı beşiklerinden mi birtürlü karar veremedim?
Park beşikler çok kullanışlı evet ama ben odasınıda yapcam nasipse ve odası benim odamın hemen yanında o yüzden 8 9 ay en fazla 1 yaşına kadar yanımda yatırırım sonra odasına geçircem. O yüzden çok büyükte yer kaplason istemiyorum park beşik gibi biryandan. Ama bu anne yanı olanlarda kısa sanki cocuk ayaklansa azcık düşermi falan emin olamıyorumEki Görüntüle 3448814 Eki Görüntüle 3448816
elele olanı aldık bizde.
ben beğendim.

Kızlar günaydın özellikle özel hastane doktoruna gidenlere sormak istediğim bir soru var ben her gittiğimde doktorum bana gebelikti demi diyor nasıl gidiyor diyor sedyeye uzanıyorum en son adet tarihimi soruyor bebekle ilgili bana bilgi vermek yerine bile kendisi sisteme yazıyor toplasan bebeğimi o ölçüm yaptığı için sürekli duraksatıyor hiç bir hareketini göremiyorum bu hafta eşimin ısrarı ile sadece bir kere o üç boyutlu ultrasonla galiba ellerini ağzına götürürken gördük. 19+1’de gittim cinsiyet öğrenmeye biliyorsunuz 5 kilo aldım şeker yüklemesi dedi ama ne olduğunu anlatmadı 1000 kira muayene ücreti veriyorum 10 dakika muayene etmiyor cinsiyet tahmininde bulunurken ben erkek galiba hocam dedim o bananbaanne yaşıyor mu merak ediyor mu diye soruyor eşim hocam erkek çocukları videosu izliyoruz biz diyor çok hareketli ultrason da hiç cevap yok baya iki gündür kafama taktım bir kaç aklımda doktor var onlara da gitçem bi ama sizin doktorlarınız nasıl merak ettim
Benim doktorum önceden çalıştığım hastanenin doktoru bu çevreninde en iyi doktoru çalışma şekillerini falan biliyorum çalıştığım birimde yakını yatmıştı ordanda tanıyorum o yüzden seçmiştim ve iyi ki seçmişim ne sorarsam cevap veriyorum açıklamalar yapıyo muayene süresi benim sorularımla uzuyor merakım gitsin diye uğraşıyo rahat biri beni hiç bir zaman strese sokacak bir şeyi olmadı bu arada banada her gittiğimde son adet tarihimi soruyo aslında sistemde gördüğünü biliyorum belkide benim gebeliği ne kadar takip ettiğimi öğrenmek için soruyodur diye düşünüyorum muayene ücreti 2 ayda bir zamlanıyo en son 860 tl ödedim tahliller için ayrı ödeme yapıyoruz

Hanımlar biraz garip bi soru olacak ama bi şey sormak istiyorum bebek ağlama sesi duyunca sizinde göğüsleriniz sızlıyo mu benim ilk gebeliğim ve bir aydır bebek ağlama sesi duyunca yada ağlayan bebel görünce göğüslerim sızlıyo

Hanımlar biraz garip bi soru olacak ama bi şey sormak istiyorum bebek ağlama sesi duyunca sizinde göğüsleriniz sızlıyo mu benim ilk gebeliğim ve bir aydır bebek ağlama sesi duyunca yada ağlayan bebel görünce göğüslerim sızlıyo
Bu o kadar güzel bişeydir ki eminim. Benim olmuyor ama inşallah doğum yaptığımız zaman da verimli emzirebilmek sütümüzün olması için ağladığında mutlaka emzirmeliymişiz. Süt çok salgılanırmış bebek ağladığında. Ben yenidoğan bebek ağlama sesi duyunca ağlıyorum otomatik olarak 😅 videolarda denk geldikçe yani çevremde hiç bebek yok 🥲

Kızlar 21. Haftadan herkese selamlar😍Sizlere sormak istediğim bir şey var. Babynest anne yanı, emzirme yastığı puset minderi ve puset örtüsünü alan var mı? Alan arkadaşlarımız öneride bulunabilir mi acaba 🌸
Çok seçenek var. İnstagramda fiyatlar biraz pahalı ama kaliteli de duruyor🌸

Aynı şeyi şuan ben yaşıyorum canım ikiside erkek olunca gören yandın diyor
Bende belki benim oğullarım uysal olucak nerden biliyorsunuz diyorum
Yok erkek çocuğu daha agrasif olurmuş benim tam 14 yıl çocuğum olmadı ogullarimda tüp bebek sayısız düşük sayısız tedavi yaşadım ben şükür ediyorum %5 ihtimal ile tüp bebeğe başlamıştım ama insanlar çocuğun olmasa yüzüne yazikkk arkadan kısır der yok kimin ahını aldı bak çekiyor Allah sevdiği kuluna verirmiş sevmediği kuluna vermezmis daha neler duydu bu kulaklar yıllarca

Canım tam adamına sordun benim kafam okadar karışık ki alt üst yorumlarında üsteki alttakinin kafasına vuruyormus buyuyunce araba bagajına zor sigiyormus diyenler var yan yana da yenidoğan için uygun değil daha almadım karar bile veremedim sen alırsan eğer bana tavsiye ver ben çok kararsız biriyim hemen kafam karışıyor

Canım benim kız evlat doğunca önce babasına sonrada eşine cennet kapısını acarmis hayırlı ahlaklı yetsitirilise

Enfal suresi 28. Ayet mallarınız ve ogullariniz diye başlıyor

Erkek evlat dünya nimetidir Allah sana 3 tane nimet vermiş elhamdülillah
Seni çok iyi anlıyorum ikizlerime erkek denilince azıcık biri kız olaydı bende dedim ama olsun önemli olan sağlıklı ve hayırlı evlat olmari ben Allah'a evlatlarim için çok dua ediyorum sağlıklı hayırlı edepli ahlaklı evlat olsunlar diye hiç canını üzme insallah kız evlat gibi gelinlerimiz olur
Canımsın amin inşallah 🤲🏻😘🥰.

Benimde 2. Oğlum geliyor, sağlıkla gelsin tüm yavrular 🤲🏻
Şöyle söyleyim kv tarafında 4 kız var tek oğlan benim ki, doğum yaptım çıktım yukarı yatağa, dk bir kv ‘vah bağkurlusun demesin mi’🙄sebep dedim. Oğlan olduğu için Facebook da bundan 9 yıl önce kızı olan sgk lı,oğlu olan Bağ-Kur’lu diye bir yazı dönüyordu onu duymuş
Bende dedim ki ne güzel soyadını sürdürecek benden geldi (eltinin iki kızı var, bu arada elti ikinci kızını doğurduğunda yan odada doğan erkek bebeği sevmeye gitmiş ) lafa gelince kızcıyız bizde dedi bu süreçte
2 yıl önce 3 kalp durması yaşadım ve üçüncü bebeğim kızdı genetikte öğrendim. Hepsini eşim sayesinde öğrendiler, şimdi ağzını açıp bişey diyemiyor, lafı çakıyorum ama asıl laf nasipse aynı bana dediği gibi yatağa gelince ‘ hürrrem sultan geldi Süleyman tacımı ver, şehzadeler benden çıktı diyeceğim ve bakacağım suratına kadının 🤣
Önceden beterdi kv, sonradan Allah a havale ettim bişeyler yaşadı sonrasında duruldu
Diyeceğim o ki çevre söyler, hatta geçen kuzen dedi tüh kız olsaydı keşke, Onunda bir oğlu var, direk dedim ısmarlama ise buyur sen doğur kız görelim, kendi tarafımda da kız yok, ilk ben başlattım ikinci turu dönüyorum buyur gel ısmarla getir kızı dedim
Kendi tarafım bile olsa lafı esirgemeyeceğim artık çünkü herkes haddini bilmeli
Ben kimseye demem 5 oğlu da olsa 3 kızı da olsa tüh demem, demek ki hakkında hayırlısı böyleymiş ki bir diğer kuzenim 8.yılda geldi oğulları
İnsanlar neler yaşıyor çevrede böyleleri de sırf konuşmak için konuşuyor
O yüzden sizde çekinmeden verin cevabı,kaldı ki eşiniz halletmiş, benim eşimde o da yok ama bende olacak zamanında içime oturan laflar var

Benimde 2. Oğlum geliyor, sağlıkla gelsin tüm yavrular 🤲🏻
Şöyle söyleyim kv tarafında 4 kız var tek oğlan benim ki, doğum yaptım çıktım yukarı yatağa, dk bir kv ‘vah bağkurlusun demesin mi’🙄sebep dedim. Oğlan olduğu için Facebook da bundan 9 yıl önce kızı olan sgk lı,oğlu olan Bağ-Kur’lu diye bir yazı dönüyordu onu duymuş
Bende dedim ki ne güzel soyadını sürdürecek benden geldi (eltinin iki kızı var, bu arada elti ikinci kızını doğurduğunda yan odada doğan erkek bebeği sevmeye gitmiş ) lafa gelince kızcıyız bizde dedi bu süreçte
2 yıl önce 3 kalp durması yaşadım ve üçüncü bebeğim kızdı genetikte öğrendim. Hepsini eşim sayesinde öğrendiler, şimdi ağzını açıp bişey diyemiyor, lafı çakıyorum ama asıl laf nasipse aynı bana dediği gibi yatağa gelince ‘ hürrrem sultan geldi Süleyman tacımı ver, şehzadeler benden çıktı diyeceğim ve bakacağım suratına kadının 🤣
Önceden beterdi kv, sonradan Allah a havale ettim bişeyler yaşadı sonrasında duruldu
Diyeceğim o ki çevre söyler, hatta geçen kuzen dedi tüh kız olsaydı keşke, Onunda bir oğlu var, direk dedim ısmarlama ise buyur sen doğur kız görelim, kendi tarafımda da kız yok, ilk ben başlattım ikinci turu dönüyorum buyur gel ısmarla getir kızı dedim
Kendi tarafım bile olsa lafı esirgemeyeceğim artık çünkü herkes haddini bilmeli
Ben kimseye demem 5 oğlu da olsa 3 kızı da olsa tüh demem, demek ki hakkında hayırlısı böyleymiş ki bir diğer kuzenim 8.yılda geldi oğulları
İnsanlar neler yaşıyor çevrede böyleleri de sırf konuşmak için konuşuyor
O yüzden sizde çekinmeden verin cevabı,kaldı ki eşiniz halletmiş, benim eşimde o da yok ama bende olacak zamanında içime oturan laflar var
Çok haklısın👍Inşanlar kendi içlerinde bile aynı sorunu yaşarken başkalarına acımasız olabiliyorlar 31yasında 14sene evli 3erkek çocuklu bir anne olarak bile gurur duyuyorum kendimle dediğin gibi hadsizin cevabı tak hazır artık.

Canım mesela bende özelde Prof a gidiyorum.İlk başlarda bana da son adeti bir kaç sordu son ikidir aşına oldukça sormadı, çünkü biliyorum benim doktor da yoğun baya hastası var.10 dk dan fazla sürüyordur ama yarım saat olmadığı da oluyordur randevularımın.kendi ölçümlerini yapıyor zaten bende o sırada izliyorum.poz verdiği yerler varsa onları gösteriyor,görüntü alıp bize veriyor. o sıra dikkat etmem gereken şeyler varsa ilerisi için onları söylüyor.mesela en son gittiğimde şeker yüklemesine kadar diyet yap dedi,suyu azalmasın önlem alalım dedi. Rutinde yaptığı şeyler varsa onları söylüyor sonraki gitmemde şeker yükleme yapacak mesela .ilaç varsa onları yazıyor yazmadıysa reçete numarasını atıyor sonradan.sorularım varsa ben sordukça da anlatıyor
Yaa ben benimle ilgilensin otursun demiyorum ama en azından ölçüm yaparken bak bebek bu kadarlık olmuş hareket ediyor desin bebeği bi göstersin reçete ilaç falan yazıyor bana da ama benim kilo almama taktı kafayı boyum 170 kilom 75 le hamile kaldım şimdi 80 oldum aslında hiç göstermiyorum kilo aldığımı dalan ama direk diyetisyene git sebebi ne eee çok kilo almışsın şeker yüklemesi yapacağız dedi saten bi stresle varıyoruz oraya acaba bişey diyecek mi diye mesela insan sormaz mı hareketlerini hissediyor musun falan diye özel hastane burası bilerek 11’de gittik hafta sonu bomboştu yani bekleyen falan yoktu istese gösterir bakardı hemen ama zahmet etmedi

Selam canm bende öyle bişey olmuyor 🙄
elele nova 3ü birarada olanı aldık.otomatik sallanıyor bluetooth müzik çalabiliyorsun
Hmm anladım tatlm tamam☺sağlıkla kullanın inşallah

Hatırlamamalı hiç normal değil öncelikle tabikide seni hatırlamasını bekleme özel klinik olması lazım onun için. Ama sen içeri girmeden adını soyadını giriyorsun sekreter en azından seninle ilgili aldığı notlara bakabilir. Sen onda kayıtlı oluyorsun her seferinde son adet sormak nedir . Benim de totalde 10 Dk falan sürüyor kontrol birde odasına geçip konuşuyoruz toplan 20 dk sürüyor yada sürmüyor . Ve her seferinde o renkli ultrason görüntüsü veriyor güzel yakalamak için uğraşıyor. Doktorunla ilgili kafanda soru işareti varsa hiççç uzatmaaaaa . Önemli olan aradaki o bağ doktorla onu kuramadıysan değiştir bence
Bizim burda Avrupada yaşayan insan çok sürekli onlar geldi mi gittimi banane yada sanane 😀bana bebeğim ile ilgili bilgi ver bak arkadaşın birisi yorum da yazmış kordon kanına kadar kız ben çocuğumu zor görüyorum özlüyorum zaten merak ediyorum her seferinde sen tedavi ile mi hamile kalmıştın diyor tedavi için gittim ama ilk tedavi başarısız oldu diğer ayda benim psikolojim bozuldu yapamıycam beni galiba derken minik mucizem geldi her seferinde bana bunu soruyor bizim ilçede çalışmış hangi ilçeden geliyordun sen diyor yani daha çok saçma sapan sorular çocuk dışında herşeyi konuştuk

Belirtilerin aynı benimkiler gibiydi ama öğrenemen birde buradaki konuşmalarımız falan kız dye geçiriyordum hayırlısı olsun arkadaşım rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin 🤲🏻🥰
Aminnn inşallah öğrendim canım oturdum ağladım senin bende artık bi cinsiyetin var eşim niye ağlıyorsun diyor mutluluktan dedim mucizem öyle bir zaman da geldi ki bana çok şükrettim çok dua ettim çok tövbe ettim hiç farketmez cinsiyeti dedi sağlıklı Erdemli Salih bir evlat olsun inşallah 🌸🌸🌸

Canım benim doktorumun randevuları bir ay sonrasına kadar dolu. Aşırı aşırı yoğun bir doktor. Ama kendi tuttuğu notları var ve ben odaya girmeden onların hepsi açık oluyor direk hatırlıyor zaten. Bebeğin yüzünü göstermek için uğraşıyor epeyce zaman harcıyor. Kapıda bekleyen bir sürü hastası olduğunu biliyorum ama hiçbir zaman alelacele muayene etmedi beni. Son adet tarihimi soruyor ekrana giriş yaparken ama bunu aklında tutamaz zaten. Kilosunu suyunu boyunu herşeyini anlatıyor bana ve eşime. Neyin neden önemli olduğunu da söylüyor. Doktorun biraz ilgisiz geldi bana.
Baya bi ilgisiz bence hiçte öyle yoğun değil canım inan kapının önü bomboştu eşimle sevindik hatta bize rahat rahat bakar diye nerde son adet tarihiniz neydi yok nerden geliyorsunuz cinsiyeti söylüyor evde ki beneğin cinsiyeti ne diyor cinsiyet erkek diyor kayınvaliden yaşıyor mu diyor napcan sen bunları ki benim ilk çocuğum Bana şeker yüklemesi yapalım dedi neden diye sordum fazla kilo almışsın dedi

Benim doktorum önceden çalıştığım hastanenin doktoru bu çevreninde en iyi doktoru çalışma şekillerini falan biliyorum çalıştığım birimde yakını yatmıştı ordanda tanıyorum o yüzden seçmiştim ve iyi ki seçmişim ne sorarsam cevap veriyorum açıklamalar yapıyo muayene süresi benim sorularımla uzuyor merakım gitsin diye uğraşıyo rahat biri beni hiç bir zaman strese sokacak bir şeyi olmadı bu arada banada her gittiğimde son adet tarihimi soruyo aslında sistemde gördüğünü biliyorum belkide benim gebeliği ne kadar takip ettiğimi öğrenmek için soruyodur diye düşünüyorum muayene ücreti 2 ayda bir zamlanıson 860 tl ödedim tahliller için ayrı ödeme yapıyoruz
Keşke son adet tarihim olsa sorduğu sorular inan çocuk dışında her soru var çocuk hareketlerini merak ediyoruz bana hiç sormadı bile şu an 19 haftalığız çocuğun hareketlerini hissediyor musun diye sağlık ocağında bi doktorum var inan kafın doğumlumdan bin kay iyi herşeyimi sorar tek tek Buda reçete yazıyor vitaminleri soruyor ama bunların hepsi beş dakika

Yaa ben benimle ilgilensin otursun demiyorum ama en azından ölçüm yaparken bak bebek bu kadarlık olmuş hareket ediyor desin bebeği bi göstersin reçete ilaç falan yazıyor bana da ama benim kilo almama taktı kafayı boyum 170 kilom 75 le hamile kaldım şimdi 80 oldum aslında hiç göstermiyorum kilo aldığımı dalan ama direk diyetisyene git sebebi ne eee çok kilo almışsın şeker yüklemesi yapacağız dedi saten bi stresle varıyoruz oraya acaba bişey diyecek mi diye mesela insan sormaz mı hareketlerini hissediyor musun falan diye özel hastane burası bilerek 11’de gittik hafta sonu bomboştu yani bekleyen falan yoktu istese gösterir bakardı hemen ama zahmet etmedi
Bende 65 le hamile kaldım dün tartıldım 70 olmuşum 21.haftadayım nasıl 5kg çok kilo oluyor diyetisyen falan ne alaka sacmalamış ya

Aminnn inşallah öğrendim canım oturdum ağladım senin bende artık bi cinsiyetin var eşim niye ağlıyorsun diyor mutluluktan dedim mucizem öyle bir zaman da geldi ki bana çok şükrettim çok dua ettim çok tövbe ettim hiç farketmez cinsiyeti dedi sağlıklı Erdemli Salih bir evlat olsun inşallah 🌸🌸🌸

Bak söyliyim benim 1aralık yay oğlum var 6 yaşında canım annem aşkım annem güzel annem ellerine sağlık annem çok cana yakın anneye düşen bi evladım var yay erkeği kesinlikle anneci oluyor babasıyla benim arama bile giriyor bazen kıskançlıktan 😂 en büyük oğlum oğlak,3.oglum büyük ihtimalle akrep olacak akrep oğlu olan var mı ☺️

X