2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Şu sağlık bakanlığının videosu başımıza iş açmadan bir doğursaydık ya:KK43: sezeryan istiyorum yani buna karşı doktorumun tutumu değişmez umarım cidden korkuyorum artık yeter 😕
Ay ben o videoya ne ağladım ya, bir de bebek sesi koymuşlar 😢 normalde şartlar uygun olursa vajinal istiyorum ama en ufak birşeyde sezeryan kararı da verebilirim benim korkumda videodan dolayı normal doğuma zorlamaları

Ay ben o videoya ne ağladım ya, bir de bebek sesi koymuşlar 😢 normalde şartlar uygun olursa vajinal istiyorum ama en ufak birşeyde sezeryan kararı da verebilirim benim korkumda videodan dolayı normal doğuma zorlamaları
Ben de çok etkilendim o videodan. (ki hepsini izleyemedim)

Evet işte iyilik yapıyoruz diye düşünüyorlar ama bizi daha çok strese sokmaktan başka bir şey olmuyor keşke biraz detaylı düşünseler sadece kaynanam gelse vallahi kafama takmam ya kp her şeye karışan her şeye muhalefet bir adam çenesi pek durmuyor benim çakma kaynanam geçen sene geldiler bir ay kaldılar ben normalde kocamla aynı anda yatağa girerim böyle bir kural vardır evimizde işe gidicem diye ben yatıcam dedi bende yatıcaktım adam gelinim sen yatma otur dedi yatmama kalkmama bile karışma cüretinde bulunabiliyor bende nefret ederim böyle laubali hareketlerden kendilerinden gıcık aldırıyorlar sonra kocam niye aileme karşı böylesin diyor niye acaba
Allah'ım ya o tarz adamlarda gıcık ediyor insanı ya
Ama sen eşinle konuş babası gelmesi nasıl rahat edeceksin böyle kaynanan gelsin sadece zaten babasının ne işi var çok saçma yani bacağını uzatmak istesen yapamazsin rahatça oturup yatamazsin eşine anlat bence durumu bunda kırılacak üzülecek bişey yok gelmesin demiyorsun sonra gelsin diyorsun

Amaçları nedir bilemiyorum ama şuan sezeryan sonrası lohusa olan anneleri düşünemiyorum, biz bile bu kadar etkilendiysek kim bilir onlar ne durumdadır zaten çevreden yeterince laf söyleyen boş insanlar varken bir de bu videoyla moral bozmamak elde değil. Bizim gibi doğumu yaklaşanlar da o bistüri sahnesiyle korkudan ne hale geldi allahım bu bakanlığın amacı ne gerçekten

Evet işte iyilik yapıyoruz diye düşünüyorlar ama bizi daha çok strese sokmaktan başka bir şey olmuyor keşke biraz detaylı düşünseler sadece kaynanam gelse vallahi kafama takmam ya kp her şeye karışan her şeye muhalefet bir adam çenesi pek durmuyor benim çakma kaynanam geçen sene geldiler bir ay kaldılar ben normalde kocamla aynı anda yatağa girerim böyle bir kural vardır evimizde işe gidicem diye ben yatıcam dedi bende yatıcaktım adam gelinim sen yatma otur dedi yatmama kalkmama bile karışma cüretinde bulunabiliyor bende nefret ederim böyle laubali hareketlerden kendilerinden gıcık aldırıyorlar sonra kocam niye aileme karşı böylesin diyor niye acaba
Çok düşüncesizlik ya sen yatma ne demek neye karışıyorsun. Bence eşinle çözemiyorsan kayınvalidene istemediğini rahatsız olduğunu, oturup kalkamadığını açıkça söylemen lazım

Amaçları nedir bilemiyorum ama şuan sezeryan sonrası lohusa olan anneleri düşünemiyorum, biz bile bu kadar etkilendiysek kim bilir onlar ne durumdadır zaten çevreden yeterince laf söyleyen boş insanlar varken bir de bu videoyla moral bozmamak elde değil. Bizim gibi doğumu yaklaşanlar da o bistüri sahnesiyle korkudan ne hale geldi allahım bu bakanlığın amacı ne gerçekten
Evet ya orada bebeğin anne noluyor diye panik sesi bitirdi beni. Doğumun şeklinden ziyade anne bebek sağlığı için hangisinin iyi olduğu önemli. Keşke annelere müdahele yerine şartları iyileştirmekle uğraşsalar. Malum şuan gündemde çok iç açıcı değil kadın cinayetleri felan. Nereye dönsen bi kaygı stres oluşuyor

Ben az yürüyorum diye mi daha hissetmedim acaba
Valla ben hiç yürüyüş yapmıyorum 😁 evin içinde akşama kadar süreli hareket halindeyim yürüyüşe halim kalmıyor ama bugün o ağrı başladı bilmiyorum senin kaç haftalık csnim
Benimdebu gün dahada çoğaldı birde tam bu iç baldırın başladığı yerdede bacaklarım ağrıyor. Bugün eve yardıma abla geldi senin günün gelmiş deyip durdu sinirim bozuldu ya 34+5im .
Ay bende öyle düşündüm bir an vallahi sanki ikiye ayriliyo vucudim yavaş yavaş 😁 tam endiselencektimki burda forumda herkesim yaşadığını gördüm öyle düşünmeyelim bence ya🥴 benim randevum cuma daha erken kontrolü olan varmı doktora soran acabaa

Herkesin bir derdi var 😂 benimde şu mide bulantısı biteli aylar oldu yine başladı ne yesem kusuyorum . Zaten hamilelik boyunca hiç kilo almamıştım 9 kiloya yakın kilo vermiştim . Şükür 3 kilo Aldım derken bu 3 kiloyu da verdim şu 1 haftada. Sizde de biten mide bulantısı kusma tekrar başladı mı?
Bende çoktan başladı bulantı için ilaçla devam ediyorum

Canım ben enfeksiyon da mfk nın idrar yolu enfeksiyonu için takviyesini kullanmıştım baya temizledi, nioli yağı kullandım. Ama çok yoğun olup antibiyotik yazsada kullanırdım çünkü enfeksiyon bebeğe daha çok zarar veriyor. Erken doğuma kadar götürebilir demişti doktorum
Ya çok fazla mı işte onu bilmiyorum bazı doktor da tedbir amaçlı ilaç yazabiliyor.
Ama herkes enfeksiyon daha kötü diyor haklısın sanırım kullanacağım ben de . Ağrılarım azaldı ama yinde tahlil de çıkıyor

Valla ben hiç yürüyüş yapmıyorum 😁 evin içinde akşama kadar süreli hareket halindeyim yürüyüşe halim kalmıyor ama bugün o ağrı başladı bilmiyorum senin kaç haftalık csnim

Ay bende öyle düşündüm bir an vallahi sanki ikiye ayriliyo vucudim yavaş yavaş 😁 tam endiselencektimki burda forumda herkesim yaşadığını gördüm öyle düşünmeyelim bence ya🥴 benim randevum cuma daha erken kontrolü olan varmı doktora soran acabaa
32 cnm benim ki

Ya çok fazla mı işte onu bilmiyorum bazı doktor da tedbir amaçlı ilaç yazabiliyor.
Ama herkes enfeksiyon daha kötü diyor haklısın sanırım kullanacağım ben de . Ağrılarım azaldı ama yinde tahlil de çıkıyor
Bende dişten dolayı augmentin 1000 lik kullanmak zorunda kaldım. Doktorunla görüşme imkanın olursa için rahat etmeyecekse limonlu suda güzel temizliyor

Bende dişten dolayı augmentin 1000 lik kullanmak zorunda kaldım. Doktorunla görüşme imkanın olursa için rahat etmeyecekse limonlu suda güzel temizliyor
Tamam cnm saol.aynen doktoruma gidene kadar dut suyu,limonlu su deniyorum yemizlesin diye doğal yollarla geçer inşallah

X