Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    115
Kan ve idrar tahlilime temiz diyen doktor muayene açıklaması olarak akut sistit yazmış ama bana bir şey demedi anlamadım 😂 yarına poliklinik randevusu aldım bakalım
Aciller tam fiyasko gerçekten zorda kalmadıkça gitmemek daha hayrımıza 😅 cumartesi günü benden su gibi akıntı geldi baya korktum acile gittim turnusollu ped koydular gidebilirsin dediler. Hangi renk olursa sıkıntı felan dedim mor olursa suyun geliyor demek ama suyun geliyorsada sorun değil gibi birşey dedi, yani buda sorun değilse daha ne sorun olabilir bilmiyorum 😅

Aciller tam fiyasko gerçekten zorda kalmadıkça gitmemek daha hayrımıza 😅 cumartesi günü benden su gibi akıntı geldi baya korktum acile gittim turnusollu ped koydular gidebilirsin dediler. Hangi renk olursa sıkıntı felan dedim mor olursa suyun geliyor demek ama suyun geliyorsada sorun değil gibi birşey dedi, yani buda sorun değilse daha ne sorun olabilir bilmiyorum 😅
Kafayı yemiş bazıları. Bir doktor dinledim, su gelmesi, kanama ve düzenli sancı dışında her şey normal diyor. Sancımın düzenli olup olmadığını anlayamayacak kadar tecrübesizim 😂

Kafayı yemiş bazıları. Bir doktor dinledim, su gelmesi, kanama ve düzenli sancı dışında her şey normal diyor. Sancımın düzenli olup olmadığını anlayamayacak kadar tecrübesizim 😂
Aynen yani suyun tehlikeli birşey olduğu genel bilinen birşey neye dayanarak öyle dedi bilmiyorum 😅 düzenli sancıyı bende bilmiyorum ya internette okuduğum sadece nst de 20 dk içinde 3 kere 40 ı geçen sancılar gibi bilgi vardı oda teorik bilgi😅

Kilo, plesantanın tutunduğu yer, bebeğin konumu hepsi etkiliyor canım. Bende bir gün net hissediyorum mesela tamam bundan sonra kuvvetlenir hissederim artık diyorum, ertesi gün bi bakıyorum hiç ses seda yok derinlere kaçıyormuş yüzecek yer çok olunca 😅
ayy kilo etkiliyosa kesin kilodandır😂🙈iyi yani hissetsem bile her gün olmayacak demek

Selam kızlar umarım hepimiz iyisinizdir . Şu son 10/14 gündür diş tedavisi ile uğraştım . Sanırsam dişlerimi yicek benim bebe . Şükür kilo vermiyorum artık sabitte kaldı kilom. Göğüslerde hala tık yok aksine küçülüyorlar 🤣 inşalalh sütüm olur diye düşünmeye başladım. 20. Haftadayım hala hareket hissetmedim doktorda 25. Haftada anca hissedersin plezantan göbeğe yerleşmiş dedi. O yüzden kafam rahat 😌 işe gitmiyorum 🥵 malum sıcak .. artık belirgin göbüşğm oldu ama geceleri uykular haram sizde durumlar nasıl 🤣
Dişçiden aşırı korkmama rağmen hamile kalmadan önce bi cesaretle 2 tane 20’li çektirdim ağzım şiş bir ay gezdim 4 tane dolgu 2 tane kanal yaptırmıştım 🤣geçmiş olsun canım hamileliği yarıladınız siz artık 😀

Şuanlık yok tokluk şekerim 100 civarı bebekte de ileri hafta olma durumu yok oğlumda her gittiğimizde 1-1.5 hafta ileride çıkıyordu mesela. 24 de şeker yüklemesi var onda da çıkmazsa tamamdır çıksa bile çok yüksek çıkmaz bende sınırda çıkar yine umarım diyetle geçer gider yine 😅
Tokluk şekeri 100 civariysa harika, maşallah diyeyim 🧿 Ben bugün kendimi tutamadım mantı yedim, 200 u gördüm, inşallah sorun yaşamam 🥺 normalde diyet yapıyorum ama bazen kaçamak olunca hemen çok yükseliyor 🥺

kızlar 20.haftaya giriş yaptım yolun yarısına geldik çok şükür ama ben baya ağır hissediyorum kendimi yaa zorlanıyorum sanki ilk gebeliğim böyle değildi siz de nasıl durumlar
Ben de aynı sizin gibiyim ilk gebeligimde çok daha hafiftim şuan 17. Haftadayim bazen 30 gibi hissediyorum. Tabi bende yaşın etkisi büyük. İkisi arasında 6 yıl var.

Tokluk şekeri 100 civariysa harika, maşallah diyeyim 🧿 Ben bugün kendimi tutamadım mantı yedim, 200 u gördüm, inşallah sorun yaşamam 🥺 normalde diyet yapıyorum ama bazen kaçamak olunca hemen çok yükseliyor 🥺
İşin kötüsü ben aşırı yemek seçen biriyim yiyebildiğim şeyler 10 parmağı geçmez ve geneli sağlıksız şeyler 😓 genelde de hep makarna yerim hele hamilelikte herşey midemi bulandırınca hep makarna patates kızartması ketçap mayonezli şeyler yedim 😔 burada sağlıklı beslenme konuşulunca bir köşeye çekilip ağlayasım geliyor diyetisyen görüp azarlanmaktan ödüm kopuyor

İşin kötüsü ben aşırı yemek seçen biriyim yiyebildiğim şeyler 10 parmağı geçmez ve geneli sağlıksız şeyler 😓 genelde de hep makarna yerim hele hamilelikte herşey midemi bulandırınca hep makarna patates kızartması ketçap mayonezli şeyler yedim 😔 burada sağlıklı beslenme konuşulunca bir köşeye çekilip ağlayasım geliyor diyetisyen görüp azarlanmaktan ödüm kopuyor
bende çok sağlıklı beslenmiyordum , tansiyon çıkınca tuzu bırakmak zorunda kaldım . ağlaya ağlaya yiyorum :KK70:

evet ilk gebelik kızlar tüp bebek bir de bebişim cok korkuyorum bi şey olmuş mudur diye. gecen hafta ultrasonda baya hareketliydi doktorum 10 güne hissedersin demişti bu aralar hissetmeye başlamış olmam lazım. saolun rahatlattınız beni sanki az once bir şeyler hissettim gibi arabadayım cok dikkat edemedim. bide bende biraz göbüş vardı onceden yag tabakasından fln mı hissetmiyorum acava😀😃
Bende de göbek vardı öncesinde canm bence onun da etkisi var🤣

Dişçiden aşırı korkmama rağmen hamile kalmadan önce bi cesaretle 2 tane 20’li çektirdim ağzım şiş bir ay gezdim 4 tane dolgu 2 tane kanal yaptırmıştım 🤣geçmiş olsun canım hamileliği yarıladınız siz artık 😀
Şükür yarıladık canım . Ay sorma hiç diş sıkıntım yoktu bende hamilelik öncesi gittim de ama bşr anda dişim çürüdü çok resmen 2 haftada gitti dişim🤣 kız senin cinsiyet noldu belli mi

Selam kızlar umarım hepimiz iyisinizdir . Şu son 10/14 gündür diş tedavisi ile uğraştım . Sanırsam dişlerimi yicek benim bebe . Şükür kilo vermiyorum artık sabitte kaldı kilom. Göğüslerde hala tık yok aksine küçülüyorlar 🤣 inşalalh sütüm olur diye düşünmeye başladım. 20. Haftadayım hala hareket hissetmedim doktorda 25. Haftada anca hissedersin plezantan göbeğe yerleşmiş dedi. O yüzden kafam rahat 😌 işe gitmiyorum 🥵 malum sıcak .. artık belirgin göbüşğm oldu ama geceleri uykular haram sizde durumlar nasıl 🤣
Kız benim göğüslerde büyümedi süt olur dimi bizi yarı yolda bırakmazlar 😅 uykular bendede gidiyor gibi rahat pozisyon bulamıyorum 🥴 diş içinde geçmiş olsun canım maden suyu kalsiyum felan almaya çalış

X