2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
tek bir parça bişey alamadım ben bebeğe diyorlar ki çok erken daha bilmem ne-.-
Banada diyorlar benim 2 de kayıbım var zaten bende korkarak alıyorum onlarda öyle deyince iyice modum düşüyor çevremde ilk gebeliği olan hiç kaybı olmamış arkadaşlarım gönlünce erkenden alışveriş yaparken ben kendime ömrümde belki bir kere yaşayacağım şeyleri zehir etmemeye karar verdim insanlar böyle dediğinde moralim bozuluyor artık aldığım şeyleri kimseye söylemiyorum gerek yok sende öyle yap hiç kimseyi ilgilendirmez istersem mağazayı eve getiririm

Kızlar kayınvalidem bebeğime battaniye diktirecekmiş sen alma falan dedi ben başkalarının zevkine göre eşyalar olsun istemiyorum sonuçta 65 yaşındaki insanla benim zevkim aynı değil sorulmadan bir şey alınmasını da istemiyorum bunu onu kırmadan kibar bir dille nasıl söylemeliyim bende uzakta yaşıyorum vaktinde evlenirken de nevresimler yaptırmış yine bana sormadan çiçekli dantelli onları da hiç sevmedim hiç kullanmadım evimde kalabalık yine aynı şey olsun istemiyorum sanırım zevklerimiz aynı zannediyor

Valla netten falan mı yoksa kulağa hoş gelen bildikleriniz mi ? Benim oyum sizin için kutaydan yana bence.bende doruk , atlas , Alp vs düşünüyorum ama çeşit çoğaltmak İçin kaynağım yok
Ben kulağa hoş ne geliyosa pnu seçiyorum herkes kutay diyo eşim akında israrci

Olabilir canım bende burda çoğu kişinin cinsiyetini bilmiyorum çok aktifler dışında ikili test sonucu yeni mi çıkacak senin
Evet canım geçen hafta cumartesi verdim Salı çıkar demiş doktor aradıkta bugün 13. Hafta da verdim kanı ense burun çok güzel dedi ama bana direk nipt testini önerdi bende biraz korktum o yüzden tedirgin oldum bakalım inşallah ikili de bi sıkıntı çıkmaz

Benimki çoktan dikti kendi üç tane iki tane örmüş bende Erken bunlar için hem bana sorsaydın keşke dedim ayy sen beğenmezsen beğenme dedi herkes çok beğendi dedi şu anda bütün yeğenlerinin gelecekte doğacak bebeklerine dikiyor ben ne kadar kırmadan desem de o beni kırarak kabul ettiriyor

Beğendiğin modeli at ayy anne ben bunu çok beğendim yaptıracağım her türlü içimde kalmasın madem yapacam diyorsun bunu yap bende başka bir şey alım de boşa masraf olmasın
Falan de istediğin modeli yaptır

Kesinlikle bu durumu bende çok yaşıyorum. Benimde bie çok kaybım var 5 yıldır bekliyorum bu bebeği. Bişey görüp beğeniyorum insanlar hemen o gereksiz bence alma şu gereksiz hayır onu alma bunu al. Bende var ben vercem. Sürekli bu şekilde demoralize ediyorlar. Birde benim çevremdeki herkesin bebeği oldu büyüttüler. Şimdi hepsi bana birieylerini verme derdinde. Tamam sağolsunlar iyilik olsun diye yapıyorşar ama benimde hevesim olan şeyler var bende ilk defa yaşıyorum bu duyguları gönlümce alışverişimi yapıp cocuğuma beğendiğim şeyleri almak istiyorum. Kibarca kendim alcağımı veya ailelerimizin hediye alcağını söylesem bile siz başka biriey alırsınız yada hediye alcaklra başka birşey aldırırsın illa bendekini al moduna giriyorlar. Bende artık ne aldığımı söylemicem insanlra. Bana teklif ettikleri şeyleride almamış olsam bile aldım dicem.

Sırf 2 kaybım olduğu için herkesin sürekli bekle erken demesi ama bizim 15 haftalık olmamız korkudan elimde birşeye gitmiyo zaten . Çok isterdim rahat kafayla korkmadan onlar gibi bende alışveriş yapmayı . Ama buna da şükür inşallah sağlıkla alalım kucağımıza bizim en büyük mutluluğumuz o olsun

Ayyynen

Kızlar aranızda oksapar iğne kullanan var mı? Yanında coraspin de kullanıyor musunuz? Oksapar kullanıyordum doktor coraspin de ekledi ama kanama yapar diye korkuyorum
Gebeliğin başından beri eskiden 2kaybim olduğu için enox ve coraspin kullanıyorum çok şükür hiç kanamam olmadı canım . Hamileliğin 2.ayinda kan pihtilasmam olduğunu da öğrendik üniversite hastanesinde anca çıktı sonuç iyiki başlamış doktorum ilaclara en başında

Canım benimde 3 kaybım var ve mthfr olan iki gen heterezigot pıhtılaşmam var. Oksaparı başından beri kullanıyorum. Bazı tanıdıklarımda kanama yapmış coraspin o yüzden tedirdin oldum. Tabiki doktorum en iyisini bilir ama işte o kadar kayıp insanı bu hale getiriyor. Teşekkür ederim tecrübeni paylaştığın için

Arkadaşlar doktorum izne çıktı ve henüz gelmedi salı günü kontrolüm var çok heycanliyim cinsiyet tahmini yaparmisiniz

Evet bende duydum hatta doktorumda başlarda soruyordu kanama varmı coraspini keselim kanama olursa diyodu ama cok şükür olmadı bişey . Bende de mthfr c677t olan gende homozigot çıktı. Pai-1 4g5g : 5g5g çıkmış ama anlamadım onu . Hayırlısıyla tamamlayalım inşallah hamileliklerimizi

Bende o pai kısmını anlamadım canım, bende de 4g/5g yaziyor Hic bir zamanda olmaz inşallah kuzum sorunsuz sıkıntısız büyüsünler miniklerimiz bende 16. Haftaya girdim şimdi ekledi coraspin

Selam kızlar bugun dr randevum vardı 17+2deyim. Dr benden kan uyuşmazlığı ve bel açıklığı testleri icin kan tahlili istedi. O an rutin bişey olduğunu düşündüm ama oğlumda böyle bi tahlil istenmemişti ve eve gelince biraz araştırdım bel açıklığı testi sonucu çok önemliymiş. Detaylı ultrason da daha netleşecek ama bu tahlilin sonucu 1 haftaya çıkacakmş. İcimi karartmak ve bebeğime de yansıtmak istemiyorum tabiki ama eğer bi sorun görmese bu testi istemezdi fikri de çıkmıyor aklımdan. Şimdi bu 1 hafta nasıl gececek bana
.

Canım daha bugün YouTube de gebeliğin 16. Haftası videosu izledim orda doktor söylemişti bu haftalarda yapıldığını rutin olarak, o yüzden bence canını sıkma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…