2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Kızlar aklıma geldi doğumda kaynananız size altın gibi bişey takar mı yoksa sadece bebeğe bilezik künye ya da küçük altın gibi bişey mi takar
Büyük oğlumda bişey görmedim bende, oğlana künye yaptırmış sadece
Durumları yok da değil

Ayyy inanamıyorum daha 15 cm ama şu surata bak resmen bi suratı var maşallah bin kere. Sağlıkla gelsin inşallah. Böyle renkli ultrason olması için siz mi istediniz acaba? Bende böyle görmek istiyorum bi
Amin inşallah sağlıkla gelsin hepimizin yavruları🐣💗 Ben gebeliğimi öğrendiğimde 2 kez devlete gittim birinde cihazım bozuk dedi kağıt vermedi diğerinde de doğru düzgün bakmamıştı baş popo ölçtü sadece zaten siyah beyazdı bebek olduğunu anlamazsın bile öyle kalitesizdi görüntü. 10.haftadan beri özel muayenehanesi olan bir doktora gidiyorum her gidişimde hem renkli hem siyah beyaz fotoğraflarından bir kolaj veriyor bana. Cihazla ilgili sanırım imkanı varsa verir. Benim doktor bayağı uğraşıyor bir de güzel poz yakalamak için. Bugün midesini göremedi mesela çok uğraştı olmaz bakmam lazım dedi öğle arasına çıkmadı beni bekledi çikolata yedim su içtim tekrar aldı baktı.

Hakikaten ha sana kız denmişti demi bak o bilmiş 🤣🤣
He yaa evt tatlımmm:))

Bana da aynı kişi %70 kız dedi teorilere göre instagramda bnde 12 haftalık resim attım hadi bakalım hayırlısı ☺️

Doğru dimi aynı sayfa
Evet evet canm aynı sayfa bana yüzde vermeden kız demişti:)
Ayy hadi hayırlısı inşallah

Kızlar bugün kontrolüm vardı. 16 haftalığız tam. 15 cm ve 150 gr olmuş bizim sıpa.🥰 Biraz keyfine düşkün galiba 😂 Bu arada su gibi akıntım olduğunu ve kasık ağrım olduğunu söyledim süründü aldı test için ve fitil verdi kızlar öyle bir durumunuz varsa doktorunuza paylaşın. 20 haftalık olunca perinatolojiye detaylıya yönlendirdi onun raporuyla gel dedi. Bana yine 4 hafta sabır çekmeler 🥲
Oyyy inanmıyorum nasıl da yüzü belirgin maşallah maşallah 🤩🤩
Kız senin cinsiyet neydi:)

Yaa
Yaaa sizi bilemedi
Kızlar bu isim işi çok zor ya nasıl yapıcaz bu işi ? Siz nerelere bakıyorsunuz isim için ? Kitap vs mi yoksa netten bakıyorsanız neresi ? Kaynaklar varsa paylaşabilir miyiz ? Erkek isimlerine bakıyorum modern ve zamansız bişi olsun derdindeyim
Benim hep hayalim olan bir kız ismi vardı zâten ben nasipse onu koyacağım canm
Erkek ismi🙄🙄 hiç düşünmedim:))

Kızlar aklıma geldi doğumda kaynananız size altın gibi bişey takar mı yoksa sadece bebeğe bilezik künye ya da küçük altın gibi bişey mi takar
Durumları yok da değil
Vlla ben de bana yada bebeğe ne takar bilmem benim annem bebeğe künye yapacak ama kvalideyi bilmiyorum:)

Ben gece sakinken elimi koyup bastırırsam böyle pıtı pıtı birşey hissediyorum ama dün doktor bana zaten ilk gebelik geç hissedersin ama plazentada ön duvarda daha da geç hissedersin o tekme gibi hareketleri dedi. Plazenta arada duvar görevi görüyormuş bana 25/26 haftaya gelmeden hareket hissetmeyi beklemedi dedi
Sağlıklı olsun da geç hisset canım 🙏🏻

Durumları yok da değil
Ben bekliyorum biseler. Her iki tarafta takı yapar diye düşünüyorum 😀

bi tarama testi varmis bu bebegin organlarini inceleyen
Onun icin randevu aldim.
Haziranda yaptiracam doktorum yaptir dedi. Benim kendi doktorumun oldugu hastanede o testin cihazi yokmus .
baska bi hastanede varmis bi defaligina oraya gidip halledecez insallah.

Durumları yok da değil
Benim ilk bebek. Ama görümcem 2 defa doğum yaptı o zaman kayınvalidemler kız bebeğe künye erkeğe altın taktılar . Kızlarına yani görümceme de birinde bileklik birinde kolye taktılar . Bende oğlanın çocuğu olacağı için birde sülalede erkek olarak ilk benim doğum olcak kıza taktılarsa bana kesin takarlar diyorum kendimce .

Durumları yok da değil
İlkinde bana bileklik aldı canım ben talep etmedim ama kendi gönlünden geçti sen de doğumda gelinine kızına takarsın gelenek olsun dedi

X