Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    156
Merhaba kizlar, şimdiden hepinize iyi bayramlar
Bugün kontrolüm vardı, ordan geliyorum. 8+3 haftamdayim. Çok şükür herşey yolundaymis. Geçen hafta ultrasonda 3 gün geri gösteriyordu. Bugun 1 gün ileri gösteriyor.

Doktor hafta ilerledikce daha net ölçümler yapılabildiğini söyledi. Bu yüzden erken zamanlarda uyumsuzluk var gibi görünebilir ama sonra düzeliyor.

Yolculuk, uçak kısıtlaması getirmedi. Sorun yok gidebilirsiniz dedi.

Cinsel ilişki için de; "ilk 3 ay uzak durulmasi risk alınmaması açısından önerilen ancak bir sorun yok şuan sizde, size yasak diyemeyiz. Burda izlenecek yol şu; denersiniz eger lekelenme veya rahimde kasılma ağrı hissederseniz risk oluşturabilir uzak durursunuz , hissetmezseniz devam edilebilir.

Geçen hafta yerleşme kaynaklı rahimde görülen kanama yeri bugün bakıldığında yoktu, geçmiş. Dışarıdan gördüğüm bir kanama da olmamıştı hafta boyunca.

Bu hafta ilk kez 3boyutlu ultrason ile bebike baktık. Yumuk yumuk kabartilar görünüyordu:))

Doğum ile ilgili eşim soru sordu, doktor çok erken 9.aya yakın konuşuruz, şimdi bu anlara odaklanın dedi.

Bir sonraki randevuya 11 hafta 12.hafta gibi gelmemi söyledi.

Şuan devam eden en bariz hamilelik belirtim; çok sık idrara çıkmak.

Bende durumlar böyle kızlar. Sizler nasılsınız

Benim doktorla konuşma tarihim, 1 hafta olacak. Doktorum kürtajı yapıp gitmişti. İzinli gününde gelmişti çünkü. Ama sanırım 2 hafta kadar cinsellik yasaktır. Rahim toparlanması adına. Bide ben kürtaj oldum, 5 gün normal lekelenme oldu. Bugün ise adet olmuşcasına kanamam var. Acaba normal mi? Bilmiyorum

Normaldir herhalde benim de öyle olmuştu 3 gün lekelenme 4. Gün adet kanaması ama ilişkiye hiç hatırlamıyorum şuan

Yaa maşallah sizin de mi ikiz benimkiler de ikiz 8. haftadayız şimdi çok şükür kalplerine kadar duyduk biz
Evet benimkiler de ikiz . Maşallah sizinkilere sağlıkla yormadan dogsunlar inşallah . Biz 6+3 deyiz sadece kese gorebildik. Siz ne zaman duydunuz acaba kalp atışlarını?

Evet benimkiler de ikiz . Maşallah sizinkilere sağlıkla yormadan dogsunlar inşallah . Biz 6+3 deyiz sadece kese gorebildik. Siz ne zaman duydunuz acaba kalp atışlarını?
Amiin ikimizinki de inşallah biz keseleri 5+4'te görmüştük ama ikiz olduğundan emin olamamıştık. Kalp atışını da 6+6'da duyduk, sizin de bir sonraki muaynede yüksek ihtimalle duyulacaktır

Cok geçmiş olsun canım cok üzücü ama hayırlısı olsun herseyde vardır bi Hikmet
Zor bir surectesin ama güçlü olmaya çalış aksi seni yormaktan başka işe yaramaz önce sen saglıklı ol cocuk denenır yıne Allah büyük
Umarim bir sıkıntı yoktur herşey yolundadır Allah nasıp etsın işalah
Kızlar bebeğiniz kalp atış hızı kaç kimi düşükse erkek yüksekse kız diyorlar doğru mu acaba
Bende öyle duymuştum doğru bencede tutu herkeste birde karbonat testı tutuyor benım onceki cocukta tutmuştu
Bence soylemelisinki yorulmaysın yoksa dıyecekler bi el atmadı yardım etmedi falan en ıyısı söyle naz yap biraz bence
Merhaba kızlar ben de 6+5 im 3. Hamileligim insallah sağlıkla ilerler.En küçük çocuğum 5.5 yaşında digeri 7 insallah her sey guzel olur bizim için
Benımde 3. olacak işalah saglıkla nasıp etsın herşeyden önce saglıklı olmaları rabbim bizi sınamasın böyle bişeyle benımde en küçük 7 yaşda büyük 10

Ben de kontrolden çıktım şimdi bebeğim büyümüş sata göre 9+3 üm ultrasonda 10 hafta görünüyor elleri ayakları oluşmuş çok değişik allahım hepimize hayırlısıyla sağlıkla vaktiyle doğurmayı nasip etsin.
Doktor arkadaşımız daha çok erken ama sanki bana erkek gibi geldi dedi ben de öyle hissediyorum
12. Haftada fetal dna yaptırmamı bir sonraki görüşmemizde de perinatologa görünmemi istedi
Nisan sonunu iple çekiyorum, her seferinde hem endişeliyim hem de heyecanlı, benim kanama alanım geçmemiş duruyor küçülmemiş büyümemiş

Şu z.yağını ben hiç içemiyorum ya avokado da sevmem kaldm kuru kayısıya
Zeytinyağını içmesi zor gerçekten neyse ki ben avokadoyu seviyorum kuru kayısıdan fayda görüyorsanız ne güzel, glisemik indeksi yüksek diye çok tüketmiyorum ben daha doğrusu glisemik indeksi yüksek gıda tercihimi daha sağlıksız ürünlerden yana kullanıyorum, tatlı gibi

Gözün aydın rahatlamışsındır biraz bayram öncesi hareket ediyor muydu gördün mü

Ay ne güzel tahminde bulunmuş doktor cinsiyet için:)
Benim doktorum perinatolog. Tamamen denk geliş oldu doktor seçerken, iki dalı olduğunu bilmiyordum.

Yerleşmeden kaynaklı olabilir kanama alanı canım, dışarıda kanama tarzı lekelenmen yoksa inşallah sorun yoktur. Allah korusun seni ve bebeğini.

Ben de tatlıdan hiç vazgeçemiyorum. Ama mide bulantısı yaşıyorum yediğimde.

Gözün aydın rahatlamışsındır biraz bayram öncesi hareket ediyor muydu gördün mü
Hareket etmedi hatta korktum sordum hareket etmesini beklemeyiz bu haftada dedi içten öksür belki hareket eder dedi öksürdüm biraz sırtını hareket ettirdi minnoş
Çok emin olmadan söylemez doktorlar bizim doktorumuz eşimin arkadaşı bize kıyak geçti ama çok erken söylemek için bana öyle geldi dedi
Lekelenmem sadece bir defa oldu kanamam yok çok şükür tatil geçince de kendimi yormadan devam edicem işe
Yürüyüşlere başlayabileceğimi söyledi bir sonraki kontrolde tekrar bakacak duruma göre pilatese vs gidip gidemeyeceğini konuşuruz dedi

Yaa yerim onun sırtını bir dahaki kontrolde nasıl olacak bakalım

Ben doktora soramadım cumartesi tekrar kontrole gideceğim ama eşimle yakınlaşma falan oldu acaba sakıncası olur mu diye tedirgin oldum. Bende vakumlu yaptı doktor hiç kanama olmadı. Ama doktor kanama olabilir korkmayın ağrı sancı olur demişti. Bende de kanama vs olmaması garip geldi. Belki gebelik haftası ile de ilgili olabilir benim 9 haftalikti sizinki ?

Ay darısı başıma şu gece emzirmesini bırakırım umarım hala Yenidoğan gibi gecede 3 kere protein almazsan kiloyu dengede tutamazsın karbonhidratı düşür
karbonhidrat çok yok bende. Onu da yesem duba gibi olurum kiloma dikkat etmeye çalışıyorum genel olarak da.
Gece 3 çokmuş ya. Ben her ağladığında almıyorum emzikle ya da biberonla su içirerek avutuyorum. Ama bazen onlar kesmiyo emziriyorum tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…