Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlar merhaba, benim doğum temmuz sonu gibi inşallah. Tesadüfen mesajlarınız denk geldi, aynı süreçlerden geçtiğimiz için yazmak istedim size. Detaylı ultasona kadar tüm süreçleri geçirdim. İlk başlarda kahverengi akıntım oldu ara ara ama dinlendiğim sürece bir sorun teşkil etmedi. İkili tarama testim temiz çıktı, sorun çıksaydı DNA testi gibi farklı bir duruma yönelecektim fakat doktorum gerek duymadı. Karın ağrısı, kasık ağrısı, bulantı ve kusma durumları 17. Haftaya kadar sürdü hatta bulantım ara ara devam ediyor. Detaylı ultasonda kan pıhtılaşma sorunu çıktı, bebek besinsiz kalmasın ve erken doğum olmasın diye kan sulandırıcı tedbiri aldı doktorum. İnsülin direncim çıktı, şeker kontrolü yapıyoruz sürekli fakat sadece 1 kilo aldığım için sorun yaşamıyoruz şu anlık. Ben bu süreçlerde çok panik oldum, ilk gebeliğim olduğu için tecrübesizdim. Bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım her zaman. Panik ve stres olmayın, geri kalanı zaten yaşanması gereken yaşanıyor. Sorun mu diye düşündüğümüz bazı durumlar doktorlar için normal karşılanıyor. Yeterki içinizi ferah tutun 🌸💓
Aiyyyyy az kalmış çok bir şey yok şurada doğuma 😍😍😍 Hayırlısıyla, sağlıkla gelsin inşallah sağlıkla kucağına al bebişini. Umarım bizim de güzelce ilerler hamilelik sürecimiz. Hiçbir kadının dertli tasalı geçmesin zormuş kötü şeyler duymak gerçekten.

Çok şükür kalp atımıda gayet iyi çıkmış, kanama alanı gördü mü canım. İstirahatle toplarsın inşallah 🤲 progestan verdi mi
Kanama alanı yok dedi ultrasonda. Evet,kullanıyorum. Ama kahverengi akıntı düşük tehlikesi demek dedi kimi normal yazmış ama bana hep risk dediler

Sanırım ilk çocuk endişe etmeyin.Rabbim hepimize sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin💙🙏Arkadaşınızla bı sure gorusmemek de fayda var gibi😁
Evet ilk çocuk yazın bir kimyasalım vardı onda bişey anlamadım akşam üstü öğrenip gece adet oldum hamilelikte strese sokan herşeyden uzak durmak gerekiyormuş yaa 😀

Kuzum ben eğer hamileliğim devam ederse inşallah diyim fetal dna yaptırıcam zaten eşimle daha bebiş ortada yokken düşünüyorduk. Benim anne tarafımdan aldığım birçok hastalık var üstüne şimdi bir de bebişin kalbiyle alakalı sorun yaşayınca kesinlikle yaptıralım diyoruz
Anladm kuzum iyi düşünmüşsünüz:)
Ben inanıyorum o günlerde gelecek de şekerim 😍

hamdolsun bugünüme. rabbimin verdiğine de vermediğine de teslim oldum.

sağlıksız bebekmiş bebeğim. Vücudum bunu fark etti ve Rabbim böyle istedi diyorum.
Teslimiyetine hayran kaldm canm
Dilerim bundan snra cok daha güzel günler görürsün
Rabbim yar ve yardmcn olsun

Kanama alanı yok dedi ultrasonda. Evet,kullanıyorum. Ama kahverengi akıntı düşük tehlikesi demek dedi kimi normal yazmış ama bana hep risk dediler
Kanama alanının olmaması iyi canım gün içinde az ayakta kalarak istirahat et, su çok önemli, hareketsiz kalma, hareketsizlik pıhtı atmaya sebep olabiliyormuş, ayağının altına yastık koyarak dinlenme süreleri oluştur. İnşallah en kısa sürede biter 🤲

Kanama alanının olmaması iyi canım gün içinde az ayakta kalarak istirahat et, su çok önemli, hareketsiz kalma, hareketsizlik pıhtı atmaya sebep olabiliyormuş, ayağının altına yastık koyarak dinlenme süreleri oluştur. İnşallah en kısa sürede biter 🤲
Teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah hepimizin hakkında hayırlısı olsun canım

Aiyyyyy az kalmış çok bir şey yok şurada doğuma 😍😍😍 Hayırlısıyla, sağlıkla gelsin inşallah sağlıkla kucağına al bebişini. Umarım bizim de güzelce ilerler hamilelik sürecimiz. Hiçbir kadının dertli tasalı geçmesin zormuş kötü şeyler duymak gerçekten.
İnşallah canım çok sağol, hepimizin sağlıkla gelsin inşallah 🤲 Kafaya takmadan sakince ve sabırla geçirmek önemli, yoksa zor bir süreç. Herşey akışında ilerliyor zaten, sorun kalmıyor 😍😍

hamdolsun bugünüme. rabbimin verdiğine de vermediğine de teslim oldum.

sağlıksız bebekmiş bebeğim. Vücudum bunu fark etti ve Rabbim böyle istedi diyorum.
Canım çok güzel süreçler seni bekliyordur inşallah, yaşadığın süreçleri kaç kere yaşadım anlatamam sana. Ama Rabbimin hazinesi geniş, bizide nasiplendirecektir inşallah. Sen yeni bebeğin gelene kadar kendi bedenine yatırım yap, en kısa zamanda bebeğinle haberlerini bekliyoruz 😍🤲

İnşallah canım çok sağol, hepimizin sağlıkla gelsin inşallah 🤲 Kafaya takmadan sakince ve sabırla geçirmek önemli, yoksa zor bir süreç. Herşey akışında ilerliyor zaten, sorun kalmıyor 😍😍
Kesinlikle öyle biz ne kadar stres yaparsak yapalım her şey olmak istediği gibi ilerliyor. Rabbim ferahlık versin hepimize stressiz geçirelim 😍🙏🏼

Kızlar bende bir şey soracağım ilk günden progestan kıllanıyorum doktor 10 gün sonra birak dedi ama ben korkuyorum ilk günden kulkanıp bırakacak olan var mı
Canım bende kullanıyorum hatta doktor kullan demeye başlamadan kullanmaya başladım ve 10 günü geçti hala kullanıyorum fitil olarak. Doktor aksi bir şey demedi söylediğimde. Ama yine de bir danış tabi

Merhabalar benim son adet tarihim 14 şubat
20 martta beta hcg 126
22 martta beta hcg 216
25 martta 870 sizce değerler nasıl kızlar
Merhaba benimde değerim sizinkine benziyor
1 Nisan 97
3 Nisan 298
5 Nisan 783
Ben biraz korktum açıkçası bugün ki Fazla çıkınca ama sizi gördüm rahatlama geldi kontrole gittin mi

Ayy bende dünden beri kendimi sorguluyorum 6 haftalık hamileyim ama bi arkadaşım 6+5 o 10 gündür mide bulantısı yaşıyor dünden beri bana sağlıksız gebelikte mide bulantısı olmazmış bidaha git istersen dedi keseyi cumartesi günü gördüm doktorum gayet iyi dedi kana idrara baktı enfeksiyon yada kan eksikliği vitamin eksikliği falan çıkmadı bayramdan sonra gel kalp atışını dinleyelim dedi
Lütfen böyle şeylerle canını sıkma, hiçbirimiz sıkmayalım. Göğüs hassasiyeti dışında hiçbir belirtim yoktu benimde mide bulantım hiç olmadı. 7 haftalık bebeğim 2 ayrı doktora gittim ikisi de gülüp ne alakaymış dedi. Bebeğim çok şükür gayet sağlıklı. Sende aksini düşünme hiç

Aşılamamda en umutsuz anımda oldu. Rabbim ol dedi oldu 🥹 kalbi de düzelir minişimim inşallah o büyümeye devam ediyorsa benim de inanmam lazım. Allah kabul etsin canım. Ben de hepimize dua edeceğim. Rabbim mübarek günde minik melekleri korusun sağlık versin hepsine inşallah. Ahhhh evet kucağımıza aldığımız an biter o yorgunluk 🥰🐣
Canım dünden beri seni merak ediyordum okuyup durdum. İnşallah küçük pırpırını sağlıkla kucağına alırsın. Bu mübarek günde Rabbim hepimizin duasını kabul etsin. Annelik daha doğurmadan bile ne zormuş. Sağlıkla kucağımıza alıp güzelce büyütmek hepimize nasip olsun inşallah.

X