2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Benim de 12. Haftamda prolutexi birakalim diye konusmustuk. Bugun bitti ama oksapara devam ediyorum. Trombofili paneli testi verdim bugun ona gore oksapar ya devam edecek ya bitecek ama benim sancilarim var diye fitile devam ediyorum. Perinatoloji icin de cumaya randevu aldim bakalim. Ay bizim doktorumuz dun cinsiyet tahmininde bulunmusti ama detayli ultrasonda da gorebiliyorlarmis pozisyona gore. :)

ben öğrendim dün ikisi de erkek

Bana da coraspirin devam dedi , hatta 32. Haftaya kadar dedi , onun dısında ben de hepsini bıraktım d3k3 ne canım demir ilacı mı?

Bana da coraspirin devam dedi , hatta 32. Haftaya kadar dedi , onun dısında ben de hepsini bıraktım d3k3 ne canım demir ilacı mı?
ya önceki d vitaminimin adıydı bu d3 vermiş d vıtamını yanı 20. haftadan sonra da demir başlayacagım dedı. bir de çatlak için yağ kullanmaya basla dedı. karnım cıktı benım baya senın de öyle mi ikiz dıye erken mi oldu sankı ne

Aaaa yaa ben de oyle hissediyorum benim minnosları ama tabi daha belli degil merakla bekliyoruz
ya ben 1 kız 1 erkek hıssedıyordum ruyasını bıle gormustum, hatta oncekı kontrolde doktorda yanılma payı ıle beraber 1 kız 1 erkek gıbı demıstı ama dün netleşti %99 dedi valla kafamda alışmaya çalışıyorum bu fikre:) fetal yaptırdın mı?

Canım fetal yaptırdım henuz sonuc gelmedi , valla en ideali bir kız bir erkek gönlümden gecen ama tabi ki en önemlisi saglık ben de bugun sehir hastanesi perinatolojiye gittim , ikisini de kız tahmin etti ama emin degil ben de hep iki erkek hissediyordum

Benim karnım da sabah az aksama dogru kocaman canım ben de lierac var catlak kremi ondan alıp baslamayı düşünüyorum bikac haftaya , bence bebeklerden ziyade şişlik de oluyor canım

Kızlar benim göbeğimde iğneden dolayı aşırı morluklar var. Göbeğim büyümeye başladı aşırı ağrı oluyor oturduğumda falan. Mor yerler aşırı gerilip sanki yırtılıyor gibi bi acı sizde de oluyor mu?

Canım ben 12. Haftada iğneyi bıraktım ama bırakmaya yakın benim de oyleydi bi de surekli kanama yapıyordu, o yuzden ben son hafta kolumdan yaptırdım iğneyi (kan sulandıcı) , sen de deneyebilirsin oyle, yoksa dediğin gibi perişan oluyor göbek

Kolum daha çok morarıyor ağrıyor. Banada 12. Haftayı tamamlayınca bırak dedler. Yurtdısındayım tüp bebek yerime yazıyorum ısrarla kalp atısından sonrasına karısmıyoruz diyorlar takip eden doktor karar verecek diyorlar. Ama burda doktor takip etmiyor. Bir problem hastalığın yoksa. Ebelerle devam ediliyor. En son tekrar yazdım 12. Hafta dolunca bırak dediler ama kafam çok karışık.

Benim karnım da sabah az aksama dogru kocaman canım ben de lierac var catlak kremi ondan alıp baslamayı düşünüyorum bikac haftaya , bence bebeklerden ziyade şişlik de oluyor canım
Evet ya aynı fikirdeyim karnım davul oluyor akşamları yürüyüş filan yapıyorum ama nafile hayırlısıyla sağlıkla test sonuçlarımız gelseydi

Benim tüp bebek doktorum kalp atışından sonra yani 7.haftada pıhtılaşma testi önerdi duruma göre devam edecek ya da bırak diyecekti büyük ihtimalle. Ama bana pıhtılaşma genetik testini önceden başka bir doktor yaptırmıştı 4G/4G pıhtılaşmam var o yüzden doğuma kadar iğneye devam edeceğim. İmkanın olursa için rahat etsin test yaptır ama yoksa da tüp bebeklerde 10 ya da 12. Haftada ilaçları bırakıyorlar normal gebe sayılıyorsun. Doktorum bana 7. haftada fitili bitince bırakabilirsin demişti ama şansa ben yeni 2 kutu almıştım 9. hafta oldu ilaç bitsin diye devam ediyorum. Ama bakıyorum herkes zaten kullanmaya devam ediyor. Doktorların yöntemi de değişiyor devlette başka bir doktor kanaman yoksa niye kullanıyorsun dedi benim de kafam karışık

Ben yurtdısında yaşıyorum burda hastaneye gidilmiyor doktorla görüsülmüyor ciddi bir problem olmadığı sürece takibi yapan ebeler oluyor. Onlarında sağlık ocağı gibi kücük yerleri oluyor. Ultrason icinde aynı şekilde ultrason klinikleri var oraya gidiliyor. Ben de pıhtılaşma testi vermek istiyorum aslında onun icin uğrasıyorum halledebilirsem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…