2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Hanımlar ikili test yaptıran var mı aranızda 🙏 burda herkes fetal DNA yaptırdı sanırım .
Ultrasonda bebeğimizin gelişimi ense kalınlığı el açıklığı vs güzel görünüyor şüphe uyandıracak bir şey yok fakat kan testinde 1/95 risk çıkmış. Fetal DNA önerdi Dr tabiki.
Açıkçası yeni moda bu diye çok ilgim yoktu maddi olarak da sınırları çok zorladık tüp bebek sürecinde. İkili testi de pakette var diye yaptıralım dedik en nihayetinde kaderci davranmayi seçecektik fakat yine de tedirgin oluyormus insan her türlü dogurmayi seciyorsak başka teste gerek yok diyor eşim ama fetal DNA yaptırıp yine de bilelim diyor bir tarafım . Sizce ne yapmalıyım 😔

Hanımlar ikili test yaptıran var mı aranızda 🙏 burda herkes fetal DNA yaptırdı sanırım .
Ultrasonda bebeğimizin gelişimi ense kalınlığı el açıklığı vs güzel görünüyor şüphe uyandıracak bir şey yok fakat kan testinde 1/95 risk çıkmış. Fetal DNA önerdi Dr tabiki.
Açıkçası yeni moda bu diye çok ilgim yoktu maddi olarak da sınırları çok zorladık tüp bebek sürecinde. İkili testi de pakette var diye yaptıralım dedik en nihayetinde kaderci davranmayi seçecektik fakat yine de tedirgin oluyormus insan her türlü dogurmayi seciyorsak başka teste gerek yok diyor eşim ama fetal DNA yaptırıp yine de bilelim diyor bir tarafım . Sizce ne yapmalıyım 😔
Canım merhaba insallah güzel sonuclar alırsın , ki oyle olacagını da düşünüyorum, sonuclar somut ölçümlerin iyi cıkmıs. Allah kimseyi saglıkla sınamasın. Ama kafanda surekli bir soru işareti olmasındansa bence kesinlikle fetal dna yaptırmalısın , seni anlıyorum maddi olarak gercekten cok yıprandık, ama bu da sana psikolojik olarak iyi hissettirecek bir durum. Gebelikte de psikoloji önemli , ben yaptırmandan yanayım

Ben ikili test yaptırdım. Diğerlerini yaptırmadım. Şöyle bisey duydum ikili test sonucu düşük riskli çıksa bile yine de çocukta problem çıkanlar olabiliyormuş. Yani sadece bir ihtimal bu testlerin sonuçları. Benim düşük riskli çıktı yüksek riskli çıksaydı yaptırır miydim bilmiyorum. Ama kesinlikle aldırmayın düşünmezdik zaten. Karar sizin tabiki.

canım merhaba, ikili ve 4 lü yaptırdım hatta yetinmedim fetal dna da yaptırdım, tüp bebekle zaten yeterince yıpratıcı bir süreçten geçiyorum içimizde acabalar olmaması açısında yapılması gerektiğini düşünüyorum, 2 li taramada düşük risk çıktı 4 lüde de öyle

Kızlar merhaba. Aşılama yaptırdığım doktorum oksapar iğne de yazdı 1 aylık. Memnun kalmadığım için gebe olduktan sonra başka doktorla devam ettim. Hem özeldeki doktorum hemde devlette gittiğim doktorum buna gerek yok bi etkisi yok dedi.
Aşılama yaptığım doktorum da 2 yıldan sonra gelen bir gebelik bide adenomiyozisin var riske atmayalım kullan demişti.
Ben yine içim rahat etsin diye 1 aylık 3 kutuyu bitirdim ama artık kullanmayacağım.
Aynı durumu yaşayan var mı ? Yada tecrübeli hanımlar fikirlerinizi yazar mısınız lütfen 🙏

X