2024 HAZİRAN AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Kızlar bugün 14 hafta bitti. Önlem amaçlı serklaj oldum. Ağrım sızım yok çok şükür 1 hafta yatıp normal hayatıma döneceğim inşallah🙏

Kolum daha çok morarıyor ağrıyor. Banada 12. Haftayı tamamlayınca bırak dedler. Yurtdısındayım tüp bebek yerime yazıyorum ısrarla kalp atısından sonrasına karısmıyoruz diyorlar takip eden doktor karar verecek diyorlar. Ama burda doktor takip etmiyor. Bir problem hastalığın yoksa. Ebelerle devam ediliyor. En son tekrar yazdım 12. Hafta dolunca bırak dediler ama kafam çok karışık.
Benim kan sulandirici devam. Kizlar benim doktorum trombofili paneli diye bir test var onu yaptir sonuca gore igneyi birakacagiz dedi ama bir gen homozigot cikti o yuzden devam ediyoruz. Pihtilasma riski varmi ve bilmiyormusuz.

Canım fetal yaptırdım henuz sonuc gelmedi , valla en ideali bir kız bir erkek gönlümden gecen 😅 ama tabi ki en önemlisi saglık 🥰 ben de bugun sehir hastanesi perinatolojiye gittim , ikisini de kız tahmin etti ama emin degil 😅😅 ben de hep iki erkek hissediyordum 😁
Ayy bizim doktorumuz pazartesi erkek ama yanilma payi var demisti. Zaten pazartesi minik cok kaprisliydi asla donmedi. Donsun diye baya ugrastik.
Bugun perinatoloji muayenesinde masallah durdu da doktor bakabildi ama ona ozellikle sorduk hocam cinsiyet gozukuyor mu diye. Baya bakti yakinlastirdi filan %90 kiz dedi. Her seyden once saglikli olmasi bakalim nipt ne diyecek. Ben diyordum ki cinsiyeti ogrenmem parti yapariz ama yok valla bu dayanilacak bir durum degilmis. ❤️

Benim kan sulandirici devam. Kizlar benim doktorum trombofili paneli diye bir test var onu yaptir sonuca gore igneyi birakacagiz dedi ama bir gen homozigot cikti o yuzden devam ediyoruz. Pihtilasma riski varmi ve bilmiyormusuz.
Biz bugün görüstük o türkiyenin prosedürüdür biz bakmıyoruz dediler. Hatta tedaviyi bizim ülkede yaptırmıs olsaydınız hiç ilac kullandırmıyoruz dediler. Testi yapmayı kabul etmediler ama salı günü tekrar görüsülecek. İnşallah bakarlar çünkü bu konuda içim rahat etsin istiyorum.

Ayy bizim doktorumuz pazartesi erkek ama yanilma payi var demisti. Zaten pazartesi minik cok kaprisliydi asla donmedi. Donsun diye baya ugrastik.
Bugun perinatoloji muayenesinde masallah durdu da doktor bakabildi ama ona ozellikle sorduk hocam cinsiyet gozukuyor mu diye. Baya bakti yakinlastirdi filan %90 kiz dedi. Her seyden once saglikli olmasi bakalim nipt ne diyecek. Ben diyordum ki cinsiyeti ogrenmem parti yapariz ama yok valla bu dayanilacak bir durum degilmis. ❤️
Yaa canım evet yanılma payları oluyor, saglıkla gelsinler tabi ama insan da merak ediyor cinsiyetlerini 😁🎀

Kızlar ikili tarama sonucu kan degeri olarak e nabızda hangi deger oluyor biliyor musunuz yada rapor ektedir yazıyor ek nerde bulamadım. E nabızdan nasıl bakabilirim sonuca

Tüm genetiğe bakıyorlar mı peki benden 9 tüp alındı sordum kan grubuna kadar tün hastalık çeşitlerine geniş çaplı araştırma icin dediler
Kuzum benim zaten emriyolar genetiğe gitmişti sağlıklı olanlar transfer edildi. Normalde nipt testi yaptırmaya gerek yoktu aslında doktor yapalım dedi o yüzdenmi tek tüp aldılar bilmiyorum.

Kuzum benim zaten emriyolar genetiğe gitmişti sağlıklı olanlar transfer edildi. Normalde nipt testi yaptırmaya gerek yoktu aslında doktor yapalım dedi o yüzdenmi tek tüp aldılar bilmiyorum.
Hem bebeği hem beni araştırıyorlar sanırsam cünkü bazıları cıkmıs rubella ıgg pozitif yazıyor

X