2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Arkadaşlarımda hep spinal olmuşlar onlar bi sorun yaşamamışlar sonrasında ama bel ağrısı yaşayanlarda varmış kafam çok karıştı jou senin ilk doğumun sezaryen miydi
Tabiii sezaryendii spinal olmuştum
o bel agrısı hepmi yaşıyolar 1 2 ay tabi yaşıyorsun şöyle eğilemiyosun sonucta omurgadan iğne vuruluyosun kolay degil ve ondan sonra toparlandi hiç ağrım olmazdı bu kişiden kaynaklı hatta bi arkadaşımda epidural oldu oda bel.agrısı çekiyo belkide onceden bir rahatsızlığı vardıda bilmeden yaşamış olabilir

Kızlar 6 hazirana doğum için gün aldım tam 38. Hafta oluyor spinal mi epidural mi önerirsiniz gittiğim hastanede ikisi arasında fiyat farkı olduğu için yatıştan önce seçmem gerekiyor birini
Epidurale gerek yok bence, ben ilk kızımda spinal oldum rahattı. Zaten ağrı kesiciyi kolumdaki damar yolundan vermişlerdi sonrasında. Belimize niye bişey takılsın ki. Gereksiz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: Jou
Son güncelleme ile karnımdaki bebem hareket ettikçe kasığıma ve belime ağrı giriyor bir süre adet sancısı gibi çekiyorum kızlar bugün çok fazla yaşadım bunu ya
Bugün benimki de çok fena ya aşağıya mi iniyor napyor anlamadım böyle çıkacakmis gibi hissediyorum o kadar rahmimde hissediyorum ki popoya doğru da baskı oluyor ve ağrı kramp gibi vajinaya bacaklara yayılan bir ağrı girip çıkıyor birşeyler batıyor gibi ağrıyor

Bugün benimki de çok fena ya aşağıya mi iniyor napyor anlamadım böyle çıkacakmis gibi hissediyorum o kadar rahmimde hissediyorum ki popoya doğru da baskı oluyor ve ağrı kramp gibi vajinaya bacaklara yayılan bir ağrı girip çıkıyor birşeyler batıyor gibi ağrıyor
Kızlar ben bunları yaşasam korkup direkt nst isterim 🙊 doğum başlıyor ben anlamıyor muyum acaba diye. Kaçıncı hafta

Canim soinal sezaryen dogumda uygulanir epidural normal dogumda diye biliyorum
Yol şuan sezeryamda onu da uyguluyorlar. Ağrı olunca ordan sonra ilaç veriyorlarmış . Benim doktorum önermedi açıkcası ben zten ağrı kesici bericem sna dedi gerek yok . Birde 2.500 fiyat farkı varmış bizim hastanede . Bende bugün hallettım anestezi işlerini flan . bugün bilgi aldığım için bilgim taze

Kızlar iyi akşamlar herkese bebişlerini kucağına alan anneleri tebrik ederim sağlıkla büyütün inşallah :) ben bugün kontrole gittim 39+2 yim henüz bir açılma olmamış doktorum kemiğin biraz basık ama genellikle doğum oluyor bu şekilde de dedi. Anladığım kadarıyla çatım biraz darmış. Var mı aranızda böyle bir şey yaşayıp rahat bir doğum yapan? Kafama takıldı normal olmasını çok istiyorum ama en fazla iki hafta daha bekleyebiliriz dedi doktorum. Nasıl sağlıklı olacaksa öyle olsun tabii ki..

Kızlar iyi akşamlar herkese bebişlerini kucağına alan anneleri tebrik ederim sağlıkla büyütün inşallah :) ben bugün kontrole gittim 39+2 yim henüz bir açılma olmamış doktorum kemiğin biraz basık ama genellikle doğum oluyor bu şekilde de dedi. Anladığım kadarıyla çatım biraz darmış. Var mı aranızda böyle bir şey yaşayıp rahat bir doğum yapan? Kafama takıldı normal olmasını çok istiyorum ama en fazla iki hafta daha bekleyebiliriz dedi doktorum. Nasıl sağlıklı olacaksa öyle olsun tabii ki..
Tahminimce çok yırtığın olmasın diye demiştir. Dar olunca bazen parçalanarak geliyor dikmesidr sıkıntı öyle duymuştum

• Beğen
Canım araştırdığım kadarıyla epidural olanda ağrı kontrolü oluyormuş takılan bir kateter ile ağrı kesici verilmeye devam ediliyormuş spinalde belden sadece bir iğne uygulanıyormuş henüz karar veremedim 🤷‍♀️
Anladim canim ozaman benim ilk dogumumda epiduraldi. Taburcu olana kadar belden kataterim vardi agri kesici uyguluyorlardi. Cok rahat etmistim epidurali tercih edeerim yine

Yaaaa gözün aydın hayirla sağlıkla büyüt bebeğini maşallah 💐🐣canım normal mi oldu nasıl ya bu sancı olayı nasıl başladı öncesinde var mıydı kaç haftalık doğdu 🥰
Teşekkür ederim kuşum evet normal oldu. 37+3 beni bence çatı muayenesi tetikledi diye düşünüyorum 37 de oldum çatı muayenesi işte 2. Gün böyle hafif hafif su geliyordu doktora gittim akıntı dedi su değil dedi devam etti bu böyle dün de dışardaydık arkadaşlarla eve geldik gece sanki midem bozulmuş gibi ağrımaya başldı ben dedim dokundu bana yediğim ya da vücut kendini hazırlıyor normal doğuma ishal oldum çünkü sonra işte fark ettim süreli geliyor geldim hastaneye 04.30 gibi 1-2 cm açılma dendi yatırdılar beni saat 07.00 dr 7-8 cm dedi saat 08.00 de dr geldi iki ıkınma yaptırdı çok güçlü 08.02 de kolumdaydı. Ben 13. Haftada Simge dumanın online derslerine başladım bir engelim olmadığı için hep devam ettim onun faydasının çok olduğunu düşünüyorum

Kizlar merhaba bende sessiz takipçilerdenim 36+1 haftadayiz ama son 4 gündür hiç iyi değilim afedersiniz ishal ve kusma mahvediyo halsiz birakiyo istahim kapandı acile gittim 2 gun once bi sorun cikmadi ama ben kötüyüm ya pazartesi günü normal doktora gidicem bakalim 36 haftadır hic bulantı falan yasamadim ama bu haftada iyice halsiz kaldim normal mi durum var mi yaşayan

• Beğen
Kizlar merhaba bende sessiz takipçilerdenim 36+1 haftadayiz ama son 4 gündür hiç iyi değilim afedersiniz ishal ve kusma mahvediyo halsiz birakiyo istahim kapandı acile gittim 2 gun once bi sorun cikmadi ama ben kötüyüm ya pazartesi günü normal doktora gidicem bakalim 36 haftadır hic bulantı falan yasamadim ama bu haftada iyice halsiz kaldim normal mi durum var mi yaşayan
Valla bende son iki gündür mide bulantısı yaşıyorum canım yemek yemek istemiyor ama açım da bakalım sonucu ne olcak 37.hafyadayim

X