2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Aman Allahım, Allah korusun rabbim kimseye yaşatmasın. Ben yarın hastaneye yatmaya karar verdim. Öğleden sonra giderim umarım bebeğime sağ salim kavuşurum dua edin
Geçmiş olsun benimde bebeğim 32 haftalık 29 hafta ile uyumlu çıkıyor ölçümleri. Doktor haftada iki defa bakıyor. Bana bebeğin kan akışı iyi demişti ama kan sulandırıcı iğne de yazdı bugün gelişimine belki katkısı olur diye size böyle nir şey dedi mi doktorunuz?

Teşekkür ederim, ben uzun zamandır ecopirin 150 kullanıyorum kan sulandırıcı. Bir de tansiyon ilacı kullanıyorum. Bebekte gerilik genelde tansiyon kaynaklı oluyormuş. Bana da kan akışı iyi diyorlardı ama perinatoloji de baktıklarında damarda direnç olduğu görüldü ve bu da bebeğe giden kan akışını azaltıyormuş. Gerilik erken doğuma sebep olur dedi o yüzden ciğer geliştirici iğne yapılacak ve hastaneye yatışım yapılacak yarın.
Sizin neden gerilik var söylediler mi? Bebeğin kilosu ne kadar?

Benim doktorum geriliğin bir nedeni yok diyor. 3 hafta oldu gerilik olduğunu söyleyeli sıkı takip yapalım dedi. Geçen hafta Salı günü kilosu 250 dedi cuma günkü ölçümde 1397 dedi bugün ölçtü en son 1417 dedi. Ve kan sulandırıcı başlayalım dedi. Ama başka bir doktora daha görüneceğim. Benim doktorum bir sebebi yok diyor şu an nts de yaptı bugün iyi dedi. Tansiyon ölçümü yapmıyor zaten 3 haftadır içime sinmedi ben perinatolojiye mi gitmeliyim bu durumda sizce.

Dikkat edin benim başıma geldi ve ben erken doğum yapmak zorunda kaldım araştırın sorun 33 haftalık bebeğim 27-28e gerilemişti. 1 kg doğdu

Nedeni olmaz olur mu hiç illa vardır bir sebebi bence perinatolojiye gidin ve kesinlikle tansiyon takibi yapın. Allah korusun ama bebeğiniz kilo alıyor ilerliyorsa bu iyi bir şey.

Günaydın kızlar akıntı ve idrar yolu enfeksiyonu için fitil ve monurol kullandım ama monurol bağırsaklarımı bozdu sanırım ya. Napmalı sizce? Patates pirinç filan mı abansam yoksa geçer mi kendiliğinden? Monurol tecrübesi olan var mı

manurol bende de ishal yapmıştı. gebeliğim boyunca 3-4 kez kullandım wasntcım. muz yiyordum bide bol su içiyordum öyle öyle atlatmıştım

manurol bende de ishal yapmıştı. gebeliğim boyunca 3-4 kez kullandım wasntcım. muz yiyordum bide bol su içiyordum öyle öyle atlatmıştım
Aa o zaman geçici oluyor ben de ilaçsız çözülmez mi acaba dedim, muz yiyemiyorum midemi ağrıtıyor ama o zaman en iyisi patates filan yapayım. Teşekkür ederimm yaseminn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…