Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Benim hazin son o sanırım, valla başıma gelmeden diyemezsin belki hoş daha 2. De gelmedi ama benden tavsiye kızlar çocuklar arası 3 yaş olmalı en az ya çok zorlanıyorum, oğlan el ayak sürekli ilgi istiyor çok normal çünkü o da daha bebek ve ben 30 haftalık hamileyim, uykum geliyor karnım acıkıyor kalçam ağrıyor, doğumdan sonra yardımcı alacağım yoksa sanırım beni ücretsiz izin bitiminde bakırköye atarlardı

Ben de ilk bebeğimde kullanmadım kızlar emen bir bebek ve anne yanında olacaksa ne süt sağmaya ne biberona gerek kalmıyor, ben de lansinoh almıştım duruyor , sağma makinesi de sayılı kullandım kiwi nin almıştım iyi ki pahalı birşey almamışım dedim,ne emzik ne biberon vermedim oğlana ama kıza emzik vereceğim ya gözüm yemiyor

Şimdi birşey soracağım sezeryan olucam ben mecburi eğer sütüm gelmezse hemen ne yapıcam yani sen ne önerirsin kaşık biberon almayı düşünüyorum meme reddi olmaması için hastane eğitiminde de çay bardağı ve kaşık ile besleyin dediler bi kaç kişiden de şırınga duydum ama bilemedim yani meme reddi kesinlikle olsun istemiyorum

Ben de Kiwi düşünüyorum şu an ama çok kararsızım. evden çalışıyorum, hep bebeğimin yanında olacağım ama sezaryen olanların sütü hemen gelmeyebiliyor diye pompa alayım dursun istiyorum. makinenin sağımı nasıl iyi mi?

Ben ne yapayım kız kafayı yıycem ben evı topluyorum arkamdan dagılıyor şimdide balkona cıkmıs saksıyı devırdı

Kalika beslemek daha ıyı bıberona göte başima geldi bıberon verdık ne emdı nede bırsey ettı sıpa

Benim ilk sezeryanımda hemen sütüm inmedi hemşireler de hep sütün var emzir dediler ama sonra çocuğum sarılık oldu kaşıkla mama falan kar etmiyor direkt biberonla verdik aynı zamanda emzirdim de. Çok şükür red yaşamadım bir süre mama takviyesi ve emzirme olarak gittim ama her bebek aynı değil tabi ki. Şuan ben de napsam diye düşünüyorum ilk tecrübemden yola çıkarak çok sütlü biri olmadığıma karar verdim tekrar da sarılıktan hastanede yatmaları falan yaşamak istemiyorum sanırım şırınga veya kaşık biberonla o kritik 2. 3. Günlerinde takviye mamaya başlicam

Canım benim bebek iri doğduğu için sütün yetmez dediler doktor bile geldi 3.5 üstü ilk bir hafta süt yetmiyor dedi gece bebekte çok ağladı o ilk hafta mama verdim bende , normal doğuma rağmen, hastane de gösterdiler bize ameliyat eldiveni ile serçe parmağımızı bebeğin ağzına koyun şırıngayla mama verdik 30 cc civarıydı durmadığında veriyordum, 1 hafta sonunda kilo alımı iyi olunca verme mama dediler kestim bir daha da ihtiyaç olmadı, meme reddi de yapmadı bu yöntem

Canım dediğim gibi aktif kullanmadım mastit vs olduğumda sağım yaptım, gayette sağıyordu ben bir sıkıntı görmedim ama başka marka kullanmadığım için kıyas yapamıyorum

İyi düşün iyi olsun kuzu ben günlerce süt kesici ilaç kullandım sezeryanda baslamıslar vermeye ilacı eve de verdi doktor bitti tekrar aldık süt kesilmedi die.

Ay inşallh canım yaa. Annem bana bir sürü kayısı kaldırdı dondurucuya. Doğumda komposto hoşaf falan yapıcak. Hurma dut incir rezene kimyon dereotu hepsini evime alıcam süt olsjn diye. Şimdide süt kesen yiyecekleri araştırıyorum artık tüketmeyeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…