Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar doğum başlayınca mı duşa gireceğiz nasıl yapacağız ? Benim duşa kabin olduğu için ayakta yıkanıyorum. O an belime sıcak su mu tutayım nasıl yapayım? Kaç dakika durmak gerekiyor

Kızlar bu progestandan tahriş yaşıyormusunuz. Ben bugun cok hafif ucuk bi pembelik farkettim peçetede çamasıra akmıyor fakat peçeteye silince geliyor kabızlıkta var ama sanki vajina tarafında oluyor gibi kahverengi akıntı gibi yogun değil ama iyileşmiş yara dokusuna basınca hafif pembemsi gelir ya ıslak gibi. Oyle bişey. Bi sivilce bıyutuda anca Acaba kaşıdım da ben mi tahriş ettim die dusundum.

Kızlar doğum başlayınca mı duşa gireceğiz nasıl yapacağız ? Benim duşa kabin olduğu için ayakta yıkanıyorum. O an belime sıcak su mu tutayım nasıl yapayım? Kaç dakika durmak gerekiyor
Benim ilk bebeğim ama regl olduğumda ben de sıcak duşa girerim hep bence aynı mantık

Şanslısın :) maalesef çağıracak kimsem yok.
Evet yaaa elhamdülillah özellikle kız kardeşim iyi ki var elim ayağım olmuştu rahat rahat duş alayım diye duş almak için eve gitmişti sadece 40 gün Allah bin kere razı olsun.
Başladım kuzum inşallah yararını görürüz topla olduğu için çok kolay şimdilik ileriye doğru nasıl olacak görücez
Ben ilk doğumumda muhtemelen pilates yapmasaydım doğuramazdım böyle bile çok zorlandım o yüzden tavsiye ediyorum kesinlikle. Birde elika nın YouTube de hamileler için video serisi var ona bir bakın derim bayaa işe yarıyor. O videolar direk nokta atışı yapıyordu bana hayırla alalım evlatlarımızı kucağımıza inşaallah

Onun bir süresi yok ki maksat vücut gevşesin rahim rahatlasın açılmaya devam etsin. İlk hamileliğimde küvet vardı sıcak suyu doldurup oturuyordum son haftalarında vücudum rahatlasın diye bel ağrılarına falan da iyi geliyor sıcak su. Doğumda da duşakabin vardı hastanede en sona doğru duşa gir dedi ebe yarım saat falan duşta belime karnıma sıcak su tuttuk 3-4 cm açıldı sıcak suyu görünce.

İlk doğumu olanlara söylemek istediğim tek bir şey var kendinizi korkutmayın kızlar. Her kadının bedeni buna hazır olarak kodlanarak geliyor dünyaya. mesela o anda otomatik nefes alıp vermeye başlıyorsunuz zaten çünkü rahminizin oksijene ihtiyacı var. Vücudunuzu dinlemekten korkmayın sizi yönlendirecektir. Ben gebelik okuluna gitmiştim devlet Hastanesi'nde çok faydasını gördüm gidebilen varsa mutlaka gitsin 5 derslik bir eğitim zaten ama doğuma karşı aşırı hazırlıyor insanı

Canım ben baktım ama Harelet göremedim genelde bilgilendirici yazılar var

Ucaga biniş izni dediğimde hazir formata kac haftalik olduğumu eklemisti. Ama raporun guncel olmasına dikkat edin. Havayolu şirketleri bir haftayı geçmeyen rapor istiyor.

Ay mutlaka bakarım kuzum inşallah sağlıkla alalım da nasıl gelirlerse gelsinler zaten onlar karar veriyor

Öyle yapıcam o zaman. Bi de evim 7. Katta. Hastaneye giderken merdivenlerden inerek gitmeyi düşünüyorum

Ayy kızlar bence de son haftaları beklemek takım almak için mantıklıymış. Bugün kontrole gittik oğluşum 46 cm olmuş şimdiden ve daha 32. haftamı bugün doldurdum. Bu gidişle 54-55 cm doğar diyor doktorum 0-3 takımlar 57 cm

Oyy maşallah uzun olacak 32. Haftamda gittim bende tam 42 dedi doktor yanlış hatırlamıyorsam sata göre önden mi gidiyor senin bebiş canim

Oyy maşallah uzun olacak 32. Haftamda gittim bende tam 42 dedi doktor yanlış hatırlamıyorsam sata göre önden mi gidiyor senin bebiş canim
Kilosu uyumlu kuzum 2.200 geldi ama boyu 2 hafta önde Doktor boyu çok dikkate almıyoruz önemli olan kilosu dedi ama benim öngördüğüm 40'ı beklemez bebiş sen 22 ağustos sonrasını bekle her an gelebilir dedi

Maşallah en güzel en hayırlı zamanda gelsinler inşallah benim de öyle tam haftasında tüm kiloları bana aldırıyor sanırım oğluş ben zaten normal doğum da zor olacağı için çok kilolu olmasını pek istemiyorum kilo alsın vs diye özel olarak bir şey de yapmıyorum hiç

canım daha yaşamadım çok şükür ama ben fitil olarak kullanmaya başlayalı 10 gün anca oldu. ben de her an yaşayacakmışım gibi hissediyorum. istersen bir iki gün ağızdan al ara verip sonra yine devam edersin

Aynen kuzum 4 kilonun üstüne normal doğum yapmıyorlar ben de o yüzden çok istemiyorum açıkçası. İnşallah sağlıkla kucağımıza alalım da kiloyu dışarda da aldırırız Allah'ın izniyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…