Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba sağlık ocağında erkeklere yapıyorlar ben eşime söyledim aile hekimimize gitti yaptırdı 10 güne sonuç çıkıyor muhtemelen yarın gidip öğrenecez ücretsiz yaptırdık
Herkese çok teşekkürler kızlarrr toplu alıntı yapamadım. O zaman gidip haftaiçi sağlık ocağında bizde test verelim inşallah sizin sonuçta temiz çıkar hepimiz için güzel geçer bu süreç. Benim de geçen gün aklıma geldi yaptırmadık vs diye. Yaptırmak en iyisi

Canım aynı şeyden bahsettiğimizden emin değilim. Burada en geç 14. Haftada ense kalınlığı, mide, bacak, ayak, kol, beyin, burun her yerine bakıldı. Sende de bu zamana kadar bakıldıysa o zaman detaylı ultrason dediğimiz şey ilerleyen haftada yapılıyor olabilir. Beni tekrar 20. Haftada çağırdı.
Benim doktorum ense kalınlığına, burnuna falan bakmadı. Ben bunu detaylı ultrason sanıyordum cumartesi sordum 20. Haftada dedi. Nipt yaptıranlara da bakılıyor mu acaba benim ki neden yönlendirmedi acaba ya

Merhabalar, biz evlenirken sma testi zorunlu değildi yaptırmamıştık. Benim gibi yaptırmamış olan varsa sonradan mı yaptırdınız? Ya da yaptırdınız mi? Bilgi verebilir misiniz?

Birde sağlık ocağında yapılıyor mu kaç güne sonuç çıkıyor bilgisi olan var mı? Özelde sordum 5 bin dediler
Canım sma ben yaptırdım 14 haftadan sonra eşten alıyorlar kanı ve sağlık ocağı ücretsiz yapıyor. Yalnız normalde sonuçlar iki ayda falan çıkarken senin sonucunu özellikle hamile olduğunu belirtirsen daha erken çıkıyor bizimki 10 güne kadar çıkmıştı. Ben de bu bilgileri Maviesra Maviesra dan öğrendim 🥰

senin cinsiyeti neydi canımm? Listede baktım da göremedim sanırım, arkadaşlar popo genişleyince erkek diyorlar da popo büyüdü mü :KK48:
Benim büyüdü, popom küçük olduğu için squat yapayım diyordum 😂
Kızlar biz bu duygusal hamilelik evresine tam olarak ne zaman geçiyoruz acaba sürekli asabiyim özellikle eşime karşı 🫣🤣
Beeeeen, son bir haftadır agresifim 😂 14+0

Kötü bişi çıkmasa da haber veriyorlar mı
Canım e nabıza düşüyor sonuç eşinin otomatik yine normal kan testleri gibi. Orada taşıyıcı veya değil yazıyor. Bizimki şükür taşıyıcı çıkmadı 🥰
Benim doktorum ense kalınlığına, burnuna falan bakmadı. Ben bunu detaylı ultrason sanıyordum cumartesi sordum 20. Haftada dedi. Nipt yaptıranlara da bakılıyor mu acaba benim ki neden yönlendirmedi acaba ya
Benim doktorum bana yirminci haftaya detaylı ultrason için randevu verdi. Nıpt de yaptırdım hatta dedi ki bir saat kadar sürecek bu seferki ultrason tüm organlara bakacak galiba. Sadece renkli olacak mı onu merak ediyorum ben 🥰 özelde benim doktorum normal prosedür nedir bilmiyorum ama 🥰

Kızlar birşey sorcam. Birkaç gündür uzandığımda yada uzun oturduğumda dikkat ediyordumda göbeğim böyle kalp atar gibi pıt pıt atıyordu. His değil. Dışarıdan ben görebiliyorum. Ama bugün onu göremiyorum. Haliyle huzursuzlandım. Sizde bir kontrol edebilirmisiniz uzandığınızda. Böyle pıt pıt kalp atar gibi göbeğiniz atıyor mu? 16 haftanın içindeyim. Aklım sıra bebişin kalp atışıyla bağdaştırdım onu. Saçma biliyorum ama bugün öyle olmayınca huzursuzlanıyorum
Ya ben hiç dikkat etmedim bu zamana kadar ama hamile kaldığımı öğrendiğimden beri yukarıdan aşağıya 3 tane kalbim varmış gibi hissediyordum 😂
Merhaba kizlar 🌸
Bügun Kontrolle gittim,13+5 ultrasyon ile Sat uyumlu ,hersey yolunda dedi ,kipir kipirdi minik minik ellerini parmalarini gösterdi annesine🥹
Cinsiyet için net birsey diyemiyorum dedi,kan verdim fenal dna için,bakalim en ec on güne sonuc gelir dedi ..
Kendisi ayrintili ultrasyon yapmiyor prinatolaga yönlendirdi,14+6 haftalik olana kadar randevu almaya calis dedi ,ondan sonra bakilmiyor dedi ...ama buralarda ve Internette 14. haftaya kadar diye görmustüm yaniliyormuyum 🙄aydinlatin beni kizlar :)
Evet canım, acaba doktor mu karıştırdı haftaları. Bana en geç 13+6 demişti doktor
Ya benim de idrar yapqrken yaniyor ictigim su yeterli gelmiyor sanirim su icince de siskinlik oluyor karnimda icmesem idrar yolu enfeksiyonu oluyor insallah bebege zarari olmaz
Anam su içsek bi dert içmesek bi dert anlamadım ki. Allah bebelerimizi korusun İnşallah 🤲🏻
Ben Perşembe günü doktoruma gideceğim canım sorarım mutlaka bunu. Valla başlatsın magnezyum ben dayanamıyorum bel ağrısına. Bence iyi gelir diye düşünüyorum.
Ben hergün 2 öğün alıyorum

Canım sma ben yaptırdım 14 haftadan sonra eşten alıyorlar kanı ve sağlık ocağı ücretsiz yapıyor. Yalnız normalde sonuçlar iki ayda falan çıkarken senin sonucunu özellikle hamile olduğunu belirtirsen daha erken çıkıyor bizimki 10 güne kadar çıkmıştı. Ben de bu bilgileri Maviesra Maviesra dan öğrendim 🥰
Çok teşekkür ederim. Ben 12. Hafta içindeyim 14 de mi vermek lazım o zaman bilemedim. Bi de sizde bi şey çıkmadı çok şükür değil mi bu testler de insanı yoruyor ya stresli bekleme süreci

Benim büyüdü, popom küçük olduğu için squat yapayım diyordum 😂
Ya benim belim popoma göre çok inceydi ama şu an belim kalın popo aynı 😃😃😃
Canım e nabıza düşüyor sonuç eşinin otomatik yine normal kan testleri gibi. Orada taşıyıcı veya değil yazıyor. Bizimki şükür taşıyıcı çıkmadı 🥰
Aaa baktım sanki ama o tarihte yaptığımız hiç bişey yoktu yaa

Bizim burada nipt 600$. Nipt in vereceği sonuçları ultrasonda da görüşebiliyormuş. Mesela ense kalınlığı, burun kemiği ve parmakları gibi gösterenler oluyormuş
Ya benim belim popoma göre çok inceydi ama şu an belim kalın popo aynı 😃😃😃

Aaa baktım sanki ama o tarihte yaptığımız hiç bişey yoktu yaa
O zaman seninki kız mı acabaaaa 🐣

Bana 12ye kadar verin baskısı yaptılar gidip verin beklemeyin bence
Çok teşekkürler dr falan da hiç bi şey sormadı bana ya.. bize test yapmadıkları aklıma gelince düştüm peşine. İşten izin alalım çarşamba günü halledelim o zaman. İnşallah her gün sağlık ocağı kan alıyordur. Telefonla ulaşmak ta sıkıntı

Ben hergün 2 öğün alıyorum
Bakalım umarım banada başlatır. Şifa olsun sanada🙏
Bence de canım bir de öyle deneyelim bakalım günde bir maden suyu da içmeye çalışıyorum ama yeterli gelmiyor sanırım
Bende içmeye gayret ediyorum canım.Hergun 1tane. Aslında dikkat edilmesi gereken ne varsa etmeye çalışıyorum ama yinede yeterli gelmiyor sanırım. Bakalım canım doktorla görüşeceğim Perşembeye az kaldı 🙏

Kızlar benim kilom aynı ama görüşünüm aynı değil biraz popom büyüdü sanki ve bel çevrem kalınlaştı kilom aynıyken nasıl olabiliyor bu
Bende de aynı durum canım. Doktoruma sordum, 3 öğün yemek yediğimi söyleyince tamam normal dedi. Ama az yiyorum işte. İştahım yok.

Herkese çok teşekkürler kızlarrr toplu alıntı yapamadım. O zaman gidip haftaiçi sağlık ocağında bizde test verelim inşallah sizin sonuçta temiz çıkar hepimiz için güzel geçer bu süreç. Benim de geçen gün aklıma geldi yaptırmadık vs diye. Yaptırmak en iyisi
Biz de öyle canım ilkinde yaptırmamıştık doktor ilkinde sağlıklı olduysa sıkıntı olmaz dedi ama böyle bir hakkımız var içimiz rahat etsin dedik Allah korusun kötü bir rahatsızlık 🙏🏻 Hepimiz sağlıklı sonuçlar alalım biz 13 +4 te doktor kontrolünden sonra verdik ama haftanın bununla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum ya sonuçta eşten alıyorlar eşten bizim kaç haftalık hamile olduğumuzu nereden bilsinler ben anlamlandıramadım :))

Biz de öyle canım ilkinde yaptırmamıştık doktor ilkinde sağlıklı olduysa sıkıntı olmaz dedi ama böyle bir hakkımız var içimiz rahat etsin dedik Allah korusun kötü bir rahatsızlık 🙏🏻 Hepimiz sağlıklı sonuçlar alalım biz 13 +4 te doktor kontrolünden sonra verdik ama haftanın bununla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum ya sonuçta eşten alıyorlar eşten bizim kaç haftalık hamile olduğumuzu nereden bilsinler ben anlamlandıramadım :))
Çok teşekkürler

Kontrol esnasında bakmıştır doktorun canım 12. Haftadan itibaren bakıyorlar zaten bir sıkıntı çıksa Nipte de belli olurdu

X