2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Valla ben mahvoldum artık o kadar çok kasılıyor ki aklıma binbir türlü şey geliyor. Geceleri çığlık çığlığa ağlıyor masaj yapmamıza rağmen saatlerce gazını çıkarmıyor
Bigaia damlayı kullanmayı denediniz mi? Epey işe yarıyor bizde çok şükür

Buna yazmadan geçemedim. Ben klinik psikoloğum, ruh sağlığı alanında hatrı sayılır yılda deneyimim var. İnsan psikolojisine dair iki masterlı, üç tarapi ekollü bilgiye sahibim fakat bu postpartumdan ben de koruyamadım kendimi. Birebir aynı şeyleri hissediyorum seninle. Fizyolojik yorgunluk beynin üst bilişsel işlevlerini mahvediyor. Uykusuzluk bunun en temel gerekçesi. Kaldı ki vedalaştığımız ve yasını tuttuğumuz eski bir de benliğimiz var. Yeni bir persona var annelik buna alışma süreci var. Çok şey var ortada. Bir anda iyi olmayı “kutsal anne” (ki kutsallığı tartışılır) olmayı kendimizden beklememeliyiz. Bu karmaşa bitecek fakat zamanı var. Lütfen sana iyi gelecek insanla bu duygularını paylaş. Destek iste. Korku ve kaygılarını konuş eşinle büyütme içinde. Günün sonunda ortada çok güzel bir bebek var. Gereğini yapacağız elimizden geleni yapacağız. Mükemmeli yok. Yeterincre iyi şekilde.

Bebekler nezle olunca da çok ikinma kasılma oluyormuş haberin olsun bizde öyle suan . Nezle olduğunu söyledi doktor kakasi da azaldı ikinma da arttı sen korkma bi şekilde gecicek gaz zorluyor bebelerii
Ben paramediğim aşırı soğukkanlıyım yani normalde. Bana ne olmuş bilmiyorum. Binlerce hastanın hastalığını anlık bulurken kendi çocuğuma şifa olamıyorum

Bir de biz de uzayan bir sarılık yaşadık. Işık tedavisi aldık benzer şekilde. Yenidoğan ilk günleri zaten yeterince zorken o ışık tedavisi bizi de çok zorladı. Şu an 22 günlük bebeğim ve geçiyor yavaştan sarılığı. Teselli etmeyecek biliyorum aa geçeceğini de bil isterim bu sürecin. Hayatın öngörülemezliğiyle barışmanın korumamıza muhtaç ama yapabileceğimiz şeylerin sınırlı olduğu bir canlıyı dünyaya getirdiğimizde daha zor olduğunu biliyorum. Ama o öngörülemezlikle barışmak zorundayız. Geçecek kız kardeşim, şefkatle sarılıyorum sana

Valla ben mahvoldum artık o kadar çok kasılıyor ki aklıma binbir türlü şey geliyor. Geceleri çığlık çığlığa ağlıyor masaj yapmamıza rağmen saatlerce gazını çıkarmıyor
Kuşum senin bebeğin kolik kabul edip sabretmekten başka çare yok ne yazık ki

Bende öyleyim. Doğum yaptım 10 gün hastanede kaldım dikişlerim yüzünden bebeğe bile bakamıyordum günlerce ağladım. Bebeğime 3 günlükken zorla iki kere sonda taktılar yüzlerce damar yolu açtılar. Geceleri sabahlara kadar ağlıyordu tek başımaydım korkuyordum. Bana muhtaçtı çok üzülüyordum her yerinde her gün yeni şeyler çıkıyor bazen kusmugunda boğulurken yakalayıp anlık çevirip nefes aldırıyorum.cocugum geceleri sabahlara kadar ıkınıp kasılıyor ağlıyor uykusunda acı çekiyor Çok çok zorlanıyorum ama bi de bu yanı düşünüyorum. Bize ihtiyaçları var bizim sevgimize mutlu halimize ihtiyaçları var belki onlara bu iyi gelecek. Ben burda hangi sorunumu dile getirsem herkes yardımcı olup iyiye yönlendiriyor bir nebze de olsa rahatlıyorum sizde dökün içinizi. Bu süreçte hepimiz birbirimize destek olup zorlu süreçleri atlatalım

Birkaç gün önce çok kötü hissediyordum ama şimdi artık psikolojim daha iyi, normal karşılamaya başladım umarım seninki gibi toparlarız rahatça

Birkaç gün önce çok benzer hissediyordum daha bebeğim bir haftalık bile değilken. Bende yetersizlik hissi çok fazlaydı ve sorumluluk çok ağır gelmişti. Kendimize sık sık bunun geçeceğini hatırlatalım, bu bana çok iyi geldi. Size de gelir umarım, yalnız değilsiniz bunu bilin

Birkaç gün önce çok kötü hissediyordum ama şimdi artık psikolojim daha iyi, normal karşılamaya başladım umarım seninki gibi toparlarız rahatça
Kendini yetersiz hissediyo olabilirsim ben de hissettim çok ağladım bebeğim benim yüzümden hasta oldu diye. Ama düzeliyo bir şekilde sandığımızdan çok daha güçlü bu küçük insanlar:) mutlaka emzir iki memeni de sonra mama ver çünkü ne kadar emerse o kadar sütün artar

Benimki iğreniyor kusturuyor kendini emzirmeden önce vereyim diyorum damlayı artık siz hangi aralıkta veriyorsunuz canım
Ben biberonla besleme yapıyorum. sabah 7 gibi ağzının içine 5 damla damlatıyorum hemen sonra biberonu dayıyorum.

Madem içimizi döküyoruz arkadaşlar ben emziremiyorum hiç emmiyor bebeğim çok üzülüyorum hiç aramızda bağ yok gibi siz memede uyuyor diyince falan çok özeniyorum. Eşim tekrar yurt dışına gidecek diye onunla bağ kursun istiyorum bir yandan ama çok yoruldum artık emsin istiyorum kendimi anne gibi hissedemiyorum

Ben paramediğim aşırı soğukkanlıyım yani normalde. Bana ne olmuş bilmiyorum. Binlerce hastanın hastalığını anlık bulurken kendi çocuğuma şifa olamıyorum
Canım çünkü senin evladın çok normal . Terzi kendi söküğünü dikemez konusu bu . Ama sürece alışıyoruz kendimize haksızlık yapmayalım

Canım benim mamayla büyümüş o kadar çok bebek var ki benim babam 63 yaşında o bile hiç emmemiş mamayla büyümüş ama sorsan hayatında en sevdiği insan annesi ve annesi de onun üstüne aşırı titriyormuş. Bağın emmeyle hiç alakası yok inan bana öyle olss süt anneyle büyüyen bebekler süt anneye bağlanırdı Bağ bebek artık gözünü açıp seni tanımaya başladığında kuruluyor tam anlamıyla başlarda ben de benimseyemiyordum hatta annem benden daha çok bağ kurdu gibi düşünüyordum. Şimdi gözünü açıyor gözlerime bakıyor beni görünce heyecanlanıyor O seni tanıyor sadece senin sesine aşina sen de biraz sonra ona alışacaksın sadece biberon beslemesi emzirmeden daha yıpratıcı ve şu anda geri dönüş de alamıyorsun o seni yıpratıyor. Gülmeye başlasın o zaman anlayacaksın bağ kurduğunu

Canım aynısını biz de yaşadık. Sana yazmıştım hatta kilo alımı iyi olsun yeter diye. Ben çok üzülmüştüm mama vereceğime ayrı sütün yeterli gelmeyişine ayrı. Ama biz de şuan kontrollü gidiyoruz, kilo alıyor, emmesi daha güçlü. Arada takviye yapıyoruz sadece. Sanırım herkes aynı yollardan geçiyor, canını sıkma. Önemli olan doyması ve kilo alması, ona odaklan. Cucuthecatt dediği gibi emzirmeye devam et sonrasında mama ver, inşallah güzelce kilo alır

Kuzum sen zor bir hamilelik yaşadın ve sonrasında da zor bir bebeğin oldu o kadar çok yıprattın ki kendini ama biz görüyoruz yaşadıklarını lütfen kendini üzme elinden geleni fazlasıyla yapıyorsun zaten bundan sonrası Allah’ın takdiri. Rabbim güç kuvvet versin oğluşunu da tez zamanda sağlığına kavuştursun inşallah

Canım emzirme desteği alsan biseyleri onun istediği gibi yapamıyor olabilirsin hastaneden ya da sağlık ocağından bi destek alırsan çözebilirsin bence bi dene canını da sıkma sadece emzirmekle bağ kurulmuyor . Sen annesisin direk bağınız çok güçlü bunu unutma senin kokun onun herseyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…