2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ben 1

12. Gun kontrole gittigimde dogum kilosuna gelmemiş aksine vermişti kilo 200 grm falan fark vardı anne sütüne devam dedi bana. Sonra almaya basladı
Senin süt tam oturmamış herhalde dedi o yüzden mama dedi işte :KK43: 1 hafta mecbur deneyeceğiz böyle. Benim anlamadığım, bez sayısı gayet güzel çocuk da huzurluyken nasıl kilo almayıp aksine vermiş olabiliyor :KK43:

Ben de her iki meme sonrası 30 ml mama verdim 1 hafta da kilo alımı düzeldi sonra günde 2 3 kereye düşürdüm şimdi bıraktık nerdeyse çok nadir veriyorum
Ay bende de öyle olur umarım, kaç kg doğmuştu seninki ve ne kadara düşmüştü mamaya başlamadan önce? Bana da doktor tam olarak seninki gibi yapmamı söyledi. Umarım bir haftada bizimki de düzelir :KK43:

Kızlar ya. Ben bu memede hırçınlaşma olayını yaşıyorum ara ara tazik fazla geldigi için muhtemelen.emerken bagırmaya baslıyor. Yatarak makaslama vs denedim olmuyo bagırıyor. Artık son 2 atakta ayakta yuruyerek emzirmeye basladım. Varmı bole cinsler 😂
Kuzum benimde özellikle bir mememden tazyikli geliyor. Hatta ara ara öksürüyor emerken. O memeden emzirirken dik duruyorum hatta geriye yaslanıyorum makaslamayla akışı yavaşlatıyorum ağlamasın diye üzerine eğilip emzirirken garanti boğazına kaçıyor çünkü

81F58AE8-95EE-4F57-97B6-F56087952AE9.jpeg
IMG_7364.jpeg
kızlar dün doktor tavsiyesiyle bu mamaya başladık yanağı böyleydi şimdi sırtı da olmuş sizce normal mi ? Ne yapıcam bilmiyorum artık doktorlar her biri farklı bişey söylüyor

Eklentiler

• AE607B82-E6F7-474F-9946-312DDF2365BF.jpeg
    AE607B82-E6F7-474F-9946-312DDF2365BF.jpeg
    169,2 KB · Görüntüleme: 4
Ya maşallah gerçekten biz resmen sabahlıyoruz hep emmek istiyor mızıklanıyor uyumuyor asla gündğz oldugunda çıkarıyor uykusunu zombi gibiyim resmen düşüp kalıcam en sonunda uykusuzluktan gün içinde o uyuyunca azıcık bende uzanıveriyorum
Kuzum bizimkide öyleydi sonra gece tamamen karanlık ortama geçtik beyaz gürültü emzik kundak derken 3-4 saatlik uzun uykusunu geceye almayı başardık gündüzleri hiç o kadar çok uyumuyor artık

Ay bende de öyle olur umarım, kaç kg doğmuştu seninki ve ne kadara düşmüştü mamaya başlamadan önce? Bana da doktor tam olarak seninki gibi yapmamı söyledi. Umarım bir haftada bizimki de düzelir :KK43:
Canım benim de çişli bez sayım iyiydi ama kilo sabit kalıyodu ya doğru emziremiyodum ya da sütüm azdı bilmiyorum. 3300 doğdu 2800e düştü idrar yolu endeksiyonu vardı 1 hafta hastanede kaldı. 3080 aldık yaklaşık 10 gün kilosu artmayınca mamayla destekledik bu arada sütüm de arttı oğlan da daha iyi emmeye başladı büyüdü güçlendi. Üzülme yani iyi herkesin başıma geliyor bunlar :)

Artık bişey düşünemiyorum
Alerji vücutta görülmüyomuş sanırım bebeklerde kakası kanlı ya da mukuslu olursa besin alerjisi düşünülebilir. Yüzüne vücuduna bir şey sürmeyin yağ losyon vs. Organik içerikli bi şampuan kullanın bi de kalın giydiriyosanız isilik olmuştur. Çok streslisin biraz kendini toparla canım kötü kötüyü çağırır. Sen iyi olmazsan bebeğin de iyi olmaz önce sakinleş sorunları bul sonra çözümlerini ara. Ama önce kendine bakcaksın❤

Kızlar ben psikolojik olarak çok kötüyüm artık. Tokum, uykumda yok(Gerci 3, 4 saat uyumuşumdur maksimum gece-gündüz anlayisim kayboldu ama uyku hissi yok) şuan. Bebeğe de iyi bakıyorum (Gerci idrar yolu enfeksiyonu olmuş pekte iyi bakamıyor da olabilirim ama kilo alımı iyi) ama eski hayatımı çok özlüyorum bazen. Hiçbir sorumluluğumun olmadığı. Canım isteyince yatıp, isteyince kalktığım hayatımı çok özlüyorum. Zaten her şeye sahiptim. Şimdi devamlı benim yardımıma bakımıma muhtaç birisi var. Sürekli başım ağrıyor. Vucudunda ufacık bir şey çıksa korkuyorum. Mental olarak aşırı yoruldum. Annem tam destek, eşim destek bana ama sıkıldım. Çok tatlı çok seviyorum onu ama çok zorlanıyorum. Özellikle hastane de yatmaktan, sorununa anında çözüm bulamamak, aciz olmak çok zorluyor.

Kızlar ben psikolojik olarak çok kötüyüm artık. Tokum, uykumda yok(Gerci 3, 4 saat uyumuşumdur maksimum gece-gündüz anlayisim kayboldu ama uyku hissi yok) şuan. Bebeğe de iyi bakıyorum (Gerci idrar yolu enfeksiyonu olmuş pekte iyi bakamıyor da olabilirim ama kilo alımı iyi) ama eski hayatımı çok özlüyorum bazen. Hiçbir sorumluluğumun olmadığı. Canım isteyince yatıp, isteyince kalktığım hayatımı çok özlüyorum. Zaten her şeye sahiptim. Şimdi devamlı benim yardımıma bakımıma muhtaç birisi var. Sürekli başım ağrıyor. Vucudunda ufacık bir şey çıksa korkuyorum. Mental olarak aşırı yoruldum. Annem tam destek, eşim destek bana ama sıkıldım. Çok tatlı çok seviyorum onu ama çok zorlanıyorum. Özellikle hastane de yatmaktan, sorununa anında çözüm bulamamak, aciz olmak çok zorluyor.
Hepsi gelip geçici hepimiz bir takım zorluklardan geçiyoruz beni de mesela gece uykudan uyanmak çok zorluyor resmen savaş veriyorum bazen kalkmak istemediğim için kendimi suçluyorum. Ama bu günler biticek keyfini çıkarmaya çalış kendini alıştırmaya çalış bi kaç ay sonra bu minik hallerini çok özleyip keşke o günlere geri dönsek bile dicez belki 🙏🏻

Canım ilk 40 gün ben de böyleydim hatta eşime sık sık biz zaten mutluyduk niye bu yola girdik falan dedim. Bu duygular çok normal sakın kendini kötü hissetme. Hormonların sana böyle hissettiriyor. İnan 40’ın çıkar çıkmaz düzeleceksin ama diyelim olmadı destek almaktan çekinme. Ben de hep ne olacak sihirli değnek mi değecek 40 çıkınca diyordum ama cidden çok fark ediyor 1 haftadır doymuyorum canım eskiden sevdiğim tadları çekiyor az uyumama rağmen başım ağrımıyor ve bağımız güçlendi 🥰 Biraz sabır sadece 🧡

Hepsi gelip geçici hepimiz bir takım zorluklardan geçiyoruz beni de mesela gece uykudan uyanmak çok zorluyor resmen savaş veriyorum bazen kalkmak istemediğim için kendimi suçluyorum. Ama bu günler biticek keyfini çıkarmaya çalış kendini alıştırmaya çalış bi kaç ay sonra bu minik hallerini çok özleyip keşke o günlere geri dönsek bile dicez belki 🙏🏻
Herkes diyeceksin diyor. Tatlılığını özlerim ama bu zorluklar...

Canım ilk 40 gün ben de böyleydim hatta eşime sık sık biz zaten mutluyduk niye bu yola girdik falan dedim. Bu duygular çok normal sakın kendini kötü hissetme. Hormonların sana böyle hissettiriyor. İnan 40’ın çıkar çıkmaz düzeleceksin ama diyelim olmadı destek almaktan çekinme. Ben de hep ne olacak sihirli değnek mi değecek 40 çıkınca diyordum ama cidden çok fark ediyor 1 haftadır doymuyorum canım eskiden sevdiğim tadları çekiyor az uyumama rağmen başım ağrımıyor ve bağımız güçlendi 🥰 Biraz sabır sadece 🧡
Umarim dediğin gibi olur 🙏. Çünkü şu ana kadar insanların dediği her şey oldu. Sadece ben "zor" dedikleri, yıpratıcı dedikleri şeyleri idrak edememişim. Şimdi anlıyorum ama bu cehaletim olmasa bu işe girismezdim ve oğlusum hiç olmazdı.

X