2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim çok yakın bir arkadaşım klinik psikolog, ben hamileyken hep bana diyordu ki ‘Bak doğum sonrası sıkıntı yaşarsan mutlaka beni ara, depresyon olabilir bunlar normal, kendini kötü hissetme vs.’ Ben de mutlu mutlu ben yaşamam merak etme, çok güzel olacak diyordum. Ama ben de yaşadım, hüngür hüngür ağladım. Hamileliğin prensesliğinden bir anda bambaşka bir hayata geçiş yaptık, kolay olmadığını biliyorduk ama yaşamak bana da bambaşka geldi. Çevreden söylenenler, lohusalık, ağrı sızı, yorgunluk ve sürekli olarak bakım vermemiz gerekliliği cidden çok yorucu. Mükemmel anne olmak isteği, olmayınca yaşadığımız hayalkırıklığı insanı çok aşağı çekiyor. Benim de kendime faydam yok şuan pek, o yüzden terapiye başlamaya karar verdim ama en azından sana yalnız olmadığını söylemek istedim

Canım sakın bunu düşünüp kendine stres yapma. Benim başlarda sütüm resmen fışkırıyordu ama doktor iyi kilo almış olmasına rağmen çişinde turunculuk var diye senin sütün yetersiz mama başla dedi ve benim stresten sütüm azaldı maalesef. Hala daha çoğalmadığı için mamayla destekliyorum. Mamalar artık temiz içerikli hiç canını sıkma bizimkiler de böyle büyür bir damla anne sütü bile yeter onlara şifa olmaya. Mamayla birlikte hemen toparlar merak etme sonra da yavaş yavaş kesersin sütüm çok ve çocuğuma yetiyor diye geçir hep aklından buna inan. Ben böyle düşüne düşüne artırdım tekrar sütümü mamayı azalttım çok şükür

Hastanede kalırken bi hasta da öyleydi yanlış pozisyondan dolayı bebek ememiyordu istersen bi internetten videoları izle. Ağzına alamıyordu kahverengi kısmı tutamıyordu

İnsanlar doktor da olsa bunu ne kadar kolay söyleyebiliyor ya? Beni de çevremden düşüncesiz söylemler maalesef strese sürükledi ve ilk haftaki süt stoğuma hala ulaşamadım. Çünkü o zaman çok mutluydum, sağlıkla doğdu ve güzelce emiyor, rahatça uyuyor diye. Sonrasında doktor kontrolü, kilo kaybı, aç bu çocuk, sütün az vs. denirken ben süt arttırmak için hala herşeyi deniyorum. Çok şükür kilo alıyor ve çok az takviye veriyoruz gerek oldukça ama hiç olmayabilirdi de.. Ben daha öncesinde hiçbir doğuran arkadaşıma, akrabama vs. sütün var mı emiyor mu diye sormadım ama şimdi doğurduktan sonra daha da bi hassas oldum bu konuya. İnşallah benim de yine öyle artar..

evet ya nefret ediyorum o sorudan. bugün ilk bebek görme ziyaretini atlattık. gelen herkes habire sütün nasıl, yetiyor mu, buna benzer sorular sordular. normalde de konuştuğum herkes hemen emmeyle ilgili sorular soruyor. çok saçma geliyor bana ya. besleniyor bi şekilde aç kalacak değil ya çocuk. emmiyorsa sen mi emzireceksin? nedir yani... sinirlendim yine kfkfk

Benim bebekle ilgili bi derdim yok ama kendimi çok yalnız hissediyorum. Annem 1 hafta zor kaldı ben zaten her şeyi yapıyomuşum ona ihtiyacım yokmuş öyle dedi gitti. Kayınvalidem hiç gelmedi iki üç gün yemek getirdi sadece sevmeye geliyolar. Arkadaşım sandıklarım 10 dk bebeği görüp gittiler ne arayanım var ne soranım. Eşim işe başladı gece onu uyandırmıyorum yani gece gündüz mesaideyim. Bazen akşama kadar yemek yiyemiyorum tuvalete zor gidiyorum. Çok zorlanıyorum ama geçer bu günler de napalım.

Aynısını yaşıyorum merak etme yanlız değilsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…