2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ay nasıl bi bebek arabası aldın kuzum şuan biz çıkamıyoruz arabayla yuruyuse oturur pozisyona gecmedigimiz icin benim araba bence uygun değil bize
Puseti takıyorum ya da tam yatae pozisyona getiriyorum arabayı canım illa oturması gerekmiyo ki yatmıyo mu arabanız

HEr akşam banyo yaptırıyorum duru suyla 8 buçuk gibi sonra beyaz gürültü eşliğinde emziriyorum bazen hemen uyuyo bazen 1 saat esir ediyo 😅 artık alarm kurmuyorum ben maksimum 4 saat uyudu şimdiye kadar genelde 3 saatte uyanıyor
2 gündür bizimde 4 saate çıktı gece uykumuz bende ellemiyorum 1 kez yapıyor bu şekilde zaten. Uyandırdıkça da ona alışıyolarmış çünkü bu sefer.

gündüz olduğu gibi. öncelikle iki saattir uyuyorsa kaldırıyorum, altını değiştiriyorum bu sırada uyanıyor. emziriyorum, gazını çıkarıyorum bu sırada da uykuya dalıyor. gece de gündüz de aynı rutinde. sadece gece emzirme aralığını 3-4 saate kadar çıkarıyorum ne zaman uyanırsa yani. gece uykuya dalması gündüze göre biraz daha zor olabiliyor. genelde gündüz iyi uyuduysa gece zor uyuyor ya da tam tersi oluyor
Bizimde 2 gündür gece uykuya dalması zorlaştı çünkü gündüz mışıl mışıl uyuyor minik 😅 2 gibi dalıyor uykuya Ama uyuyunca da 4 saat uyuyor

2 gündür bizimde 4 saate çıktı gece uykumuz bende ellemiyorum 1 kez yapıyor bu şekilde zaten. Uyandırdıkça da ona alışıyolarmış çünkü bu sefer.
Ben artık hiç uyandırmıyorum ne gece ne gündüz zaten acıkınca uyanıyo obur olduğu için kendisi biraz😄

Bugün tek başıma oğlanla çarşıya çıkmak istiyorum ama bebek arabasıyla minibüse binebilir miyim acaba ya çok gerdi bu durum beni çıkmam lazım çok bunalıyorum

Bu gaz yapan yiyecekleri 4. Aydan sonra yiyebilcek miyiz yoksa emzirme sonuna kadar böyle mi olcak. Kış geliyo kuru fasulye nohut va yiyemicek miyiz 🥺

Biz 61 gündür dediğin gibiyiz almadığım damla yapmadığım masaj kalmadı ne uykumuz var ne rahatımız üç kişi evde bi çocuğu avutmaya uğraşıyoruz doktor gaz diyor zamanı var geçer diyor kimi çocuklarda gelişimsel olarak bi süre oluyormuş 3 ayın dolmasını bekliyorum 😞 çok yoruldum takatim kalmadı ama yapacak bişeyim de kalmadı
Benimki büyük ihtimalle besin alerjisi. Çünkü gazını çişini kakasını yaoıuor yine kasılıyor hatta o kadar kasılıyor ki belki makatı da çatlamıştır doktora gidip bunu söyleyeceğim ona göre test diyet yapalım

Bugün tek başıma oğlanla çarşıya çıkmak istiyorum ama bebek arabasıyla minibüse binebilir miyim acaba ya çok gerdi bu durum beni çıkmam lazım çok bunalıyorum
Çıkarsın ya, yardım ediyor herkes, minibüs yerine otobüs daha rahat olabilir ama

Bu gaz yapan yiyecekleri 4. Aydan sonra yiyebilcek miyiz yoksa emzirme sonuna kadar böyle mi olcak. Kış geliyo kuru fasulye nohut va yiyemicek miyiz 🥺
Yani ben mercimek çorbası içtim geçen gün bol kimyon attım içine, biraz zorladı ama canım çok çekmişti

Reflü yatağının emzireceğim tarafındaki minderini söküp yanına uzanıyorum üstte kalan memeyi veriyorum daha rahat oluyo( sağıma yatıyosam sol meme) bebe uyuyunca korumalığı geri takıyorum
Korumalığı çıkarmak çok iyi fikirmiş ya ben de gece iki büklüm oldum yatarken 🤦🏼‍♀️ beynim o kadar durdu ki pratik şeyler hiç aklıma gelmiyor

merhaba, dinlenmenin tek yolu süt sağmak. 100 cc kadar sağın oda sıcaklığjnda 4 saat duruyor zaten olmadı kayınvalide ısıtır gece acıkan bebeğe verir uyutur. gece uyursanız toparlanırsınız hızlıca
Ya sağınca enn fazla 20 cc çıkıyor ben anlamıyorum ki, elle sağınca çok daha fazla geliyor ama o da yorucu, makineyi ben mi çözemedim acaba diyorum Philips avent, niye böyle anlamadım :/

Rica ederim 💐 damlayı günde 3 sefer kullandık ama siz yine de kullanımını doktorunuza sorun çünkü antibiyotikli damla verdi çapaklanması çok diye. Şimdi bize yarayan size yaramaz falan onun vebalini almayayım. 🙏🏼 Masaj için de şöyle link bırakayım aşağıya. Yine doktorunuza da masajı sorun göstersin. Bizim 1-2 haftada geçti çok şükür inşallah sizinki de kısa sürede iyileşir, geçmiş olsun 🙏🏼💐

Gözyaşı kanalı tıkanıklığı masajı link
Video için çok teşekkür ederim 🙏🏻 Ya bizim doktordan hiç memnun değilim ben, özelde doğum yaptım, nöbetçi doktor o denk geldi, kontrollere ona götürdük, çok aceleci mesela bu masajdan hiç bahsetmedi damla yazıyorum dedi o kadar o da tobrased ve günde 2 damla, üçe çıkarmalı mıyız bilmiyorum şu an telefon numarası da yok. Şu kadar süre kullanın da demedi :/ telefon numarası zaten yok. İstediğim öbür doktora da özel sağlık sigortası yapınca geçebileceğim 15 günlük olmasını bekliyorum bebeğimin. Saçma sapan bi durum :/

1-2 haftada geçti demişsiniz biraz rahatladım bugün 5. gün çünkü azaldı ama halen geçmedi niye geçmedi diyip duruyorum :/ damlayı o kadar süre kullandınız mı acaba?

X