2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Evet ama tipcilarin ders slaytlarına ve makalelere baktım. Orada poşetle alınan idrar testinin hassas olduğu ve hatalı çıkma ihtimalinin %88-99 olduğu yazıyor.

Geçti mi peki?
Geçti canım 1 hafta sonunda aldık sonuçlar temiz geldi. Bizim test sondayla yapıldı bi de idrar kültürü de bakıldı

07515D93-E2EA-4EF3-845B-A1119CDD2F70.jpeg
kızlar bu ne bilen var mı

Doğumdan sonra eklem ağrısı yaşayan var mı? Bacaklarım ayaklarımın altı inanılmas ağrıyo ya vitaminlerime de devam ediyorum hamilelik kilolarından mı acaba

Nasıl uyuyo ya benimki artık memede bile zor uyuyo sürekli etrafa bakmak istiyo. Bebek arabasında uyur dediler ons koyunca da uykusu yoksa etrafı izliyo asla uyumuyo🤦‍♀️🤦‍♀️
Dışarıda yanı balkonda belırlı bır süre hava aldır temiz hava ıyı gelıyor bırde öyle dene

Yüzünde isilik gibi şeyler çıktı komple tüm yüz. Bir haftadır vardı arttı da. Bende dün mustelanın yağını sürdüm. Böyle oldu. Ablamda belki alerjisi varsa ondan olmuştur dedi çok kasılıyor çünkü
canım benim bebeğime de mustela losyon iyi gelmedi seninki de alerji gibi duruyo. Bi süre sonra geçiyo yüzündeki şeyler kaynamış soğumuş suyla pamuk ıslat sil yüzünü her gün başka bir şey sürme

Doğumdan sonra eklem ağrısı yaşayan var mı? Bacaklarım ayaklarımın altı inanılmas ağrıyo ya vitaminlerime de devam ediyorum hamilelik kilolarından mı acaba
yok artık aynı sorunu yaşıyorum. sadece ben yaşıyorum sanıyordum. çünkü hamileliğin son 3 ayı yattım ben. herhalde eklemlerim kaslarım filan zayıfladı diyordum. özellikle oturduğum yerden ilk kalktığım anda ayaklarımın altı, topuk, bileklerim, bacaklarım bunlar komple ağrıyor :/ ben sezaryen oldum sen normal doğum. neyle alakalı acaba ya

Yüzünde isilik gibi şeyler çıktı komple tüm yüz. Bir haftadır vardı arttı da. Bende dün mustelanın yağını sürdüm. Böyle oldu. Ablamda belki alerjisi varsa ondan olmuştur dedi çok kasılıyor çünkü

canım benim bebeğime de mustela losyon iyi gelmedi seninki de alerji gibi duruyo. Bi süre sonra geçiyo yüzündeki şeyler kaynamış soğumuş suyla pamuk ıslat sil yüzünü her gün başka bir şey sürme
Ben mustelanın yagını almıştım losyonunu almamısım. Yag gozenekleri tıkıyormus oyuzden kullanmayı bıraktım cok yeniyken baska bi losyon aldım ebebekten eger yag kullanıyorsan o da yapıyormus ya sa direk emerken yanagına denk gelen bişey slerji yapmıs ya da sıcaktan isilik. Artık büyüyorlar terleyip sıcaklıgorlar

Kızlar gece uykusuna nasıl geçiriyorsunux bebekleri bir rutininiz var mı? Kaç saat uyuyorlar maksimum

Kızlar gece uykusuna nasıl geçiriyorsunux bebekleri bir rutininiz var mı? Kaç saat uyuyorlar maksimum
gündüz olduğu gibi. öncelikle iki saattir uyuyorsa kaldırıyorum, altını değiştiriyorum bu sırada uyanıyor. emziriyorum, gazını çıkarıyorum bu sırada da uykuya dalıyor. gece de gündüz de aynı rutinde. sadece gece emzirme aralığını 3-4 saate kadar çıkarıyorum ne zaman uyanırsa yani. gece uykuya dalması gündüze göre biraz daha zor olabiliyor. genelde gündüz iyi uyuduysa gece zor uyuyor ya da tam tersi oluyor

Ne kadar karnı toksa o kadar uzun uyuyor benimki. İlk uyku kısmı için gece 12 gibi mesela iyi emip yattıysa ama az emdiyse hemen uyanıyor. Ben kendim 3 saat sonra falan zorla uyandırıyorum. Az emdiyse 2 saati bulmadogı oluypr. Ama sonraki uykular 1-2 saat arayla uyanıyor sürekli. Dün gece yarım saate düstügü oldu. gazdan veya iyi emmedigi için aclıktan. cünkü zorla emiyor uyku aralarında kısa sürüyor.

HEr akşam banyo yaptırıyorum duru suyla 8 buçuk gibi sonra beyaz gürültü eşliğinde emziriyorum bazen hemen uyuyo bazen 1 saat esir ediyo 😅 artık alarm kurmuyorum ben maksimum 4 saat uyudu şimdiye kadar genelde 3 saatte uyanıyor

X