2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Kızlar 2.5 haftalık bebegin gazının kokması normal mi ya

Kızlar bez konusunda konuşmuştuk ya iki numara bez aldım belden çok güzel oldu ama bacaklarının üst yan kısımları açık kaldı resmen ordan kesin çiş ve kaka sızar tamamen sarmadı bacakları ince kaldı çocuğun sanırım bir numaraya devam edeceğim bir numara bacağını tam sarıyor çocuğun açıkta yer kalmıyor. Ama yine de sızıyor anlamadım valla ya bir kaka yapmış ne don ne zıbın hepsi mahvolmuş yine çocuğu yıkadım apar topar

Biz nurse harveysi sabah akşam kullanıyoruz gece de baya rahatlatıyo

Tek seferde taşacak kadar kaka yapıyo mu ya bir kaç kakanın birleşimi mi yoksa tek seferde taşırıyosa maşallah

Kızlaarrrrrrrr
Bebeğim 26 günlük oldu. Gece 3 saat uyuyor tek memeyle 10 dakika emip uyuyor hatta o kadar bile içmiyor.
Ama gündüz her saat acıkıyor bir saat bile göğsümden emse doymuyor mama verince doyuyor.
Sizce normal mi?
Gece doymadığını düşünmeye başladım.

Aynı biz de öyleyiz gece 4 saate kadae uyuyo gündüz hep memede valla niye bilmiyorum

anneme sormuştum, önce gece emzirmeye bırakıyorsun sonra gündüz azaltıyorsun zaten sütü sağmayınca kendiliğinden kesiliyor demişti. Bi anda değil yavaş yavaş

Sanci çekmeye deger mi bebegi de bekletmek icimde riske atmis olur muyum diye korkuyorum. Herkes sezeryan ol kurtul inat etme diyor
Off bencede. Been normal doğum yaptım 15. Gün ve hala rahat oturamıyorum. Uzun süre ayakta kalınca dikişlerim ağriyor batıyor VS. Annem olmasa rezil olurdum. Ayrıca travmatize oldu doğum esnasında. Sezeryan ol kurtul bencede. Hiç öyle 2 güne kalkarsin falan demelerine bakma insanların.

Çiftli kullanmadım ama Philips avent in pembesinden memnunum. Ama tek onu kullandım o yüzden çok yorumda yapamıyorum

kesin çözümü söylüyorum..
Benim oğlum şuan 2aylık gaz yüzünden doktor doktor gezdik,her doktor farklı şeyler ve farklı tedaviler önerdi ancak bir doktor 1haftada sorunumuzu çözdü çok şükür.
Oğlum gazdan fıtık olmuştu ve gaz sorunumuz geçince haftasına fıtık gerilemeye başladı.

Kullandığımız damlalar şunlar;
Zinco damla
Nurse Harveys
Biogaia probiyotik
Relactaz (laktoz intöleransı nedeniyle laktozu hazmedemeyip gaz oluyordu bebeğimde bu damla mucizevi ve hala kullanıyoruz)
(Bebeğin ayına göre damla miktarını ayarladı doktorumuz)

Doktorum bir haftasa gaz bitecek dedi ve dediği gibi de oldu.Allah bin kere razı olsun ondan

Umarım işinize yarar,ben çok çektim çok üzüldüm sizlere faydam olur inşallah

Çok teşekkür ederim nasıl kullanıyorsunuz peki bizde 40 gunluguz

Tüm bu damlaları beraber mi kullanıyorsunuz?

Zinco damla günde bir kez 5damla
Nurse Harveys günde 3kez 10damla
Biogaia probiyotik günde bir kez 5tamla
Relactaz her emzirmeden önce 8damla

Bize bu şekilde önerdi doktorumuz
Siz de mutkaka doktorunuza danışın
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun gaz o kadar zormuş ki birbirimizi ancak biz anlarız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…