2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Kuzum bende normal olsun istiyordum kayınvalidem başkasından örnek verirken birisi varmış benim gibi inat etmiş falan diye anlattı. Ne inadı dedim daha 38 haftalıktım hergün sancın var mı diyip göbeğime dokunuyordu aşağı inmiş mi diye bildiğin baskı hissediyordum 😔 seni çok iyi anlıyorum 39 haftamda kontrole gittim suyum bitmiş çatı muayenem kötü geçti sancım da yoktu sezeryana alındım. 3 gün sonra bildiğin yürüyordum 1 hafta sonra 3 yaşındaki yeğenime bakıp taşıyabiliyordum. insanlara bakma sen ne istiyorsan öyle olsun
Aynen kuzum ilk baya agladim ama demekki kismet boyleymis dedim inat etmemek de gerekiyor

Canım gerçekten hiçbir konuda milleti dinleme, kendini dinle doktorunu dinle. Doktor risk olsa sana bırakmaz alır zaten bebeği. Ayrıca benim doktorum 41.haftaya kadar beklerim, sonra suni denerim onda da açılmazsan sezaryene alırım diyordu. Bu normal bir süreç yani. Ama beni de 36.haftamdan itibaren her gün arıyorlardı doğurdun mu diye. Üstelik etrafımdakilerin bir kısmı sen normal yapamazsın diyordu bir kısmı aman sezaryen olma diyordu. Ama doğumdan sonra hiç kimsenin ne dedi değil senin ne yaşadığın kalıyor geriye. O yüzden sen neyi yapmak istiyorsan onu yap. Ben normal doğum yaptım, çok merak ediyordum sancıları açılmaları, onu göreceğim anı hayal ediyordum hep, Allah da gönlüme göre verdi ama sezaryen de olsaydım üzülmezdim çünkü kendimi herşeye hazırlamıştım. Ama doğum sonrası resmen insanlar depresyona sokarmış lohusayı, bunu anladım. O yüzden bakma kimseye. Risk olmadığı durumda gayet de beklenebilir bir süre 40.hafta. İnşallah en hayırlısı neyse, bebeğin ve senin için sağlıklı olan neyse o olur 🙏🏻 Su gibi bi doğum diliyorum canım 💕
Canim kontrolden ciktim simdi doktor cati muayenesi yapti zorladi hatta baya rahim agzi kapali ve etli dedi suni sanci tutmaz verirsek dedi. 41. Haftaya dogru bebek de riske giriyor bir sey olmaz diye garanti veremem dedi. Sezeryan ile alabiliriz bebek de sen de rahat edersin ben de 2 kere sezeryan oldum dedi, bence cok da inat etmemek lazim bebek kendi gelmek istemedi vs dedi

Gönül rahatlığıyla ol sporculuktan geldiğimiz için hersey hisli toparlar bak benim 2 hafta oldu bile dikiş sizlamalari dışında bisi yok inan ki
Insallah kuzumm doktor da ben de 2 kere sezeryan oldum hic pisman degilim dedi, ragim agzim kapali ve etliymia suni de versek tutmayabilir riske atma dedi. Yarin sezeryan olucam

Ben de normal doğurdum ilk doğumum kötülenecek bir tarafı yok tabii ki zor kolay değil ama ben ertesi gün evi süpürdüm her işimi kendim yapabiliyodum dikişli olmama rağmen. Negatif doğum hikayelerini dinleme kimseyi de umursama kalbini dinle nasıl doğurmak istiyosan öyle doğur.
Doktorum rahim agzin kapali ve etli suni verirsek tutmayabilir dedi, bebegi riske atmak istemiyorsan yarin sezeryanla alalim dedi. Genel anestezi verilecek migrenim oldugu icin yarin sezeryan olucam

Kuzu 6. Aydan sonra da ana besin kaynagı anne sütü. Gidebildigi yere kadar git. Belki belli bi süre sonra sütün kendi kesilir 1,5 yıl 2 yıl sonra
Öyle yapıcam zaten bakalım en az 6 ay anne sütü şart bakalım sonrasında nasıl gelişecek

Insallah kuzumm doktor da ben de 2 kere sezeryan oldum hic pisman degilim dedi, ragim agzim kapali ve etliymia suni de versek tutmayabilir riske atma dedi. Yarin sezeryan olucam
Doğru kararı vermişsin arkadaşım umarım dilediğin gibi olur korkma lütfen bak hepimiz geçirdik bebito gelince gözün bisi gormucek zaten ilk yürüyüşünü de yaptıktan sonra çok rahatlicaksin 🩵

Canim kontrolden ciktim simdi doktor cati muayenesi yapti zorladi hatta baya rahim agzi kapali ve etli dedi suni sanci tutmaz verirsek dedi. 41. Haftaya dogru bebek de riske giriyor bir sey olmaz diye garanti veremem dedi. Sezeryan ile alabiliriz bebek de sen de rahat edersin ben de 2 kere sezeryan oldum dedi, bence cok da inat etmemek lazim bebek kendi gelmek istemedi vs dedi
İnan ki onlar karar veriyor nasıl gelmek istediklerine 😊

Canim cok tesekkur ederim icimi cok rahatlattin. Herkes suan benim uzerime geliyor sezeryan ol kurtul neden bekliyosun macera mi ariyorsun diye. Normal dogumu kotuleyip korkutmaya calisiyorlar bebek de cok zorlanir sen de cok aci cekersin diye
canım kararını vermişsin hakkında hayırlısı olsun, bebeğini sağlıkla al kucağına inşallah 🌺

Hayırlısı olsun canım, bak doktorun söylemiş ne olabileceğini. Hiçbiri farketmiyor inan, önemli olan günün sonunda bebeğine sağlıkla kavuşabilmen. Onu kucağına alınca tek düşüncen o oluyormuş gerçekten 😇 İnşallah ağrısız sızısız çok güzel geçsin doğumun, bize de yaz mutlaka 😍

Kızlar ya sizin de bebişiniz hep aynı tarafa doğru mu yatıyor? Ben iki tarafa da döndürsem bizimki hep sola doğru çeviriyor kafasını 🫠

Hayırlısı olsun canım, bak doktorun söylemiş ne olabileceğini. Hiçbiri farketmiyor inan, önemli olan günün sonunda bebeğine sağlıkla kavuşabilmen. Onu kucağına alınca tek düşüncen o oluyormuş gerçekten 😇 İnşallah ağrısız sızısız çok güzel geçsin doğumun, bize de yaz mutlaka 😍
Yazarim kuzum amin insallah sag saglim kucagima alabilirim bebegimi

Biz bigaia damla kullanıyoruz. Bizde çok şükür işe yaradı. 🧿🧿🧿 siz de deneyebilirsiniz belk iişe yarar
Ben de kullanıyorum ilk günden beri ama yüzde yüz rahatlama yapmadı. Ne zaman ve ne kadar kullanıyorsunuz canım. Bizim gaz sancılarımız sabaha karşı tavan yapıyor hiç uyutmuyor bigaiayi ben sabah veriyorum 10-12 arası acsba gece mi versem diye düşünüyorum 🤨

Ben de kullanıyorum ilk günden beri ama yüzde yüz rahatlama yapmadı. Ne zaman ve ne kadar kullanıyorsunuz canım. Bizim gaz sancılarımız sabaha karşı tavan yapıyor hiç uyutmuyor bigaiayi ben sabah veriyorum 10-12 arası acsba gece mi versem diye düşünüyorum 🤨
Ben akşam 7 8 gibi veriyorum saat 9 da falan 1-2 çay kaşığı kimyon suyu veriyorum gecelerimiz daha rahat geçmeye başladı

X