Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
1. Ayın bitmesiyle beraber bizim uykular da bitti akşam 8den beri uğraşıyorum 40 dk uyuyo uyanıyo meme istiyo kusuyo yine istiyo hayret yani ya gündüz de hep uyanıktı

Ay inşallah olur kuzum ya benimki baya acıyordu sanki bebeğim emerken kesik yara gibi acısı vardı seninki daha hafiftir inşallah
dayanamadım iğne ucunu çakmakla yaktım deriyi kaldırdım ama hiç öyle süt fışkırmadı ya :/ sağma makinesiyle sağdım birkaç damla zorla geldi o tıkanıklığın olduğu yerden. acaba açamadım mı ya 😞 ama deriyi kaldırdım biraz daha koparsam kanayacaktı bıraktım o yüzden

Eğer çok sert ve ateş gibi yanıyorsa acil genel cerraha görün canım antibiyotik versin ve sürekli emzir rahatlatmaya çalış. Eğer mastit olursa gerçekten dayanılmaz bi acısı var. Benim en son doktor delmek zorunda kaldı süt artık iltihaba dönüşmüştü çünkü
Sağ göğsümün sadece sağ tarafında şişiyor sağdıkça rahatlıyor sonra yine toplanıyor. Sabahtan beri yoruldum süt sağmaktan hala da geliyor buzluğa yedek süt depoluyorm artk 😊 Kuru dut süt yapma özelliği var ben dün bolca yedim avuç avuç sanırım o bu kadar arttırdı sütü oda tıkanıklık yaptı 😏

1. Ayın bitmesiyle beraber bizim uykular da bitti akşam 8den beri uğraşıyorum 40 dk uyuyo uyanıyo meme istiyo kusuyo yine istiyo hayret yani ya gündüz de hep uyanıktı
Saat 12.30 da evden çıktık uyudu 5 de eve geldik uyuyordu hala geldik duş aldırdım yine uyudu saat 12 oldu hala uyuyor bi uyansa sabaha kadar oturucaz galiba . Uyumalarıda sıkıntı uyumamaları da ne zor şey 😊😊

Teşekkür ederim canım 🙏🏻 Emzirme danışmanı da bunu yazmış, yarın yapmaya başlayacağım. Faydası okur inşallah 🙏🏻

Evet aşırı yavaş 😅 1 saatte anca bitiyor 50-60 ml 😬
senden cevap gelmedi ama 1+ aldım bugün. keşke 2+ alsaydım diyorum 😅😅 çocuk emerken yoruldu 60 ml yavrum ya

Önce tek meme veriyordum ama burda bi arkadaşla aynı şeyi yaşıyorum şuan, o da tek meme verdiği için sıkıntı oluyor diye iki memeyi de veriyorum şimdi. Zaten çok uzun uzun emiyordu, hatta emzirme danışmanı dakikaları çok güzel karşılığında çişli bez sayısı da çok iyi demişti ama işte kiloya gitmemiş maalesef ve çok ağlıyordu. Biz gaz sancısı sandık da mama vermeye başlayınca rahatladı şimdi 🥺 Doymuyormuş, o yüzden hep emmek istiyormuş, anlayamamışım.
ben de biberonla verince doymadığını fark ettim. sürekli emmek istemesinin sebebi varmış 😬 doyunca uyku uyumaya da başladı şükür. memede sürekli yutkunma sesi oluyor aslında ama sanırım süt tıkanıklığı olmuş bir memede, emse de gelmemiş olabilir

Sağ göğsümün sadece sağ tarafında şişiyor sağdıkça rahatlıyor sonra yine toplanıyor. Sabahtan beri yoruldum süt sağmaktan hala da geliyor buzluğa yedek süt depoluyorm artk 😊 Kuru dut süt yapma özelliği var ben dün bolca yedim avuç avuç sanırım o bu kadar arttırdı sütü oda tıkanıklık yaptı 😏
İnşallah geçer canım yoksa çok kötü acısı ateşte yapıyor

dayanamadım iğne ucunu çakmakla yaktım deriyi kaldırdım ama hiç öyle süt fışkırmadı ya :/ sağma makinesiyle sağdım birkaç damla zorla geldi o tıkanıklığın olduğu yerden. acaba açamadım mı ya 😞 ama deriyi kaldırdım biraz daha koparsam kanayacaktı bıraktım o yüzden
Ay tıkalı mı değil acaba anlamadım ki memende hala düğüm düğüm tıkalı kanallar eşine geliyor mu tıkanınca hissediyorsun zaten

Ay tıkalı mı değil acaba anlamadım ki memende hala düğüm düğüm tıkalı kanallar eşine geliyor mu tıkanınca hissediyorsun zaten
ya anlayamadım hafif hafif ağrı var ama bebek tam emmedi ondan dolayı da bi doluluk var tıkalı mı değil mi çözemedim :/ artık tekrar krem sürüp yatıyorum hazır bebiş uyumuşken :KK70: gece kalkınca bakıcam ne durumda

Saat 12.30 da evden çıktık uyudu 5 de eve geldik uyuyordu hala geldik duş aldırdım yine uyudu saat 12 oldu hala uyuyor bi uyansa sabaha kadar oturucaz galiba . Uyumalarıda sıkıntı uyumamaları da ne zor şey 😊😊
Ne yaptıysam uyumuyo banyo yaptırdım emzirdim pış pış süpürge sesi beyaz gürültü her yolu denedim cin gibi gözler açık mızır mızır

ya anlayamadım hafif hafif ağrı var ama bebek tam emmedi ondan dolayı da bi doluluk var tıkalı mı değil mi çözemedim :/ artık tekrar krem sürüp yatıyorum hazır bebiş uyumuşken :KK70: gece kalkınca bakıcam ne durumda
Kuzum tıkanınca anlaşılıyor minik düğümler geliyor eline ağrı yanma oluyor

Kızlar aktif emmekle ilgili kafa karışıklığı olanlar 🙏🏻 sürekli memede duran bebek zor kilo alırmış emzirme hemşiresi demişti burada da öyle söylüyor aslında

Eklentiler

• Screenshot_20240927_004021.jpg
    Screenshot_20240927_004021.jpg
    185,8 KB · Görüntüleme: 9
valla ilk olduğunda üşüttüğünü düşünmüştüm ama artık rutin hale geldiği için başka bir sıkıntı var bence. ya fizyolojik reflü ya da dediğim gibi sindiremeyeceği kadar süt emdiği için böyle oluyor. az emdiğinde sorun olmadığı için 2. seçeneği düşünüyorum ama doktora da gidelim bakalım ne dicek. kilo da iyi alamıyor ondan endişeleniyorum yoksa çok takmıcam
Hemşireye sormuştum hazır hastanedeyken. Çok emmistir ya da gazını alamamissindir demisti

Göğüs pompası almamış uygun fiyatlı bulup almayı düşünen varsa Mochi manuel olanı öneriyorum her seferinde çok memnun kaldığım bi ürün oldu göğsüme koyuyorum maksimum 20-30 dk'da 90 ml süt çıkarıyor 🙏🏻 bebeğim emerken diğer memeden akan süt boşa gitmemiş oluyor. Az önce sağ göğsüm şiş geldi biraz da serteşmiş hemen aldım 10 dk sürmedi 90 ml süt sağdı ve hafifledi göğsüm
Ben Manuel almıştık weebaby ninki kesinlikle almayın çok kötüydü. Hiçbir işe yaramıyor

Güzel annem benim. Ben de gecen sene 36+4 te yaşadım. 18 ay sonra şimdi oğlum kucagımda. Kolay değil cok zor. Yeniden anne olabilmek bile yürek agrısı. En güzel en dogru zaman da inşallah gönlündekileri Allah sana nasip eder bir daha gözyaşın akmaz yüreğine. Aynı hastanede aynı odada aynı hastane personeliyle ben doğuma girdim gecen yıl demişlerdi seneye bu hastaneden gülerek bebeginle cıkarıcaz seni diye. Dua niyetine geçmiş. Sen de bize yazıcaksın inşallah 💜
Amin inşallah. O günleri görmek en hayırlı kısa zamanda nasip olur Allah'ın izniyle 🤲🏻 Allah bağışlasın oğlunuzu. Rabbim analı babalı büyütsün inşallah. Böyle şeyler okumak umut ışığı oluyor bana. Aklımda birkaç soru var ama sorup da bu güzel atmosferi bozmak istemiyorum. Mesajınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻

X