Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bizimde sarılıgımız baslamıs doğduğundan beri sarılıga yatkın diyordu dr meme mama seklinde gidiyoruz şimdilik inş çok ilerlemeden hallederiz sizler neler yaptınız kızlar

Sağdığın süt tamamı değil canım. Makina bebek kadar çekmediği için 20 ml de göğsünde kaldığını düğün. Bebeğin kaç günlük ilk günler 30 cc yetiyor demişti ebe. Sütün olsa da sarılık olabiliyor bu senin sütün yetmediğini göstermez. Fizyolojik sarılık diye bi şey var. Ben kızıma doğum yaptığımda sarıldıktan hastanede yatıyordu. Eve geldim sütümü sağdım 60 cc çıktı. Kayınvalidem o kadarcık mı dedi bana. O kadar sinir oldum ki.kızım bir gün kğvrzde kaldı ışık aldı. Bende o gğn bir güzel uyudum. Ertesi gün sütüm daha da arttı.

Kilo alımı iyiyse keyfine bak canım mis gibi oh. Benim bebe alarm gibi 2 2 buçuk saatte bir uyanıyo bi de buna rağmen kilo almıyo kurt var sanki midesinde

Kızlar şuan 37+5 haftalığım iki hafta önce doktor bebeğin 3 kiloyu geçmiş 3150 gram boyu da 49 cm demişti. Dün kontrolde 3200 civarı dedi kilo almıyor mu sorun mu var acaba dedim yoo dedi doktorum zaten panikletmeyi sevmeyen büyük bir sorun olmadıkça dile getirmeyen biri. Tabi ama benim kafama takıldı gelişimi mi durdu acaba diye karnım da en başından beri çok küçük ilk gebeliğimle alakası yok. 3 kilo çocuk nerede aklım almadı Salı günü doğumum olacak çok merak ediyorum kaç kilo doğacağını. Önemli olan sağlık tabi ama başından beri iki hafta önde giden bebek geriye düştü diye endişe ettim

Benim doğumum da salı günü. Arkadaşa 2750 dediler 37, haftada doğum yaptı 3300 doğdu bebek

Sakın ona kulak asma cevap bile verme. Hepimiz aynı şeyi yaşadık kimsenin 2 günde şarıl şarıl sütü gelmiyor. Zamanla artacak sürekli emzirmeye devam et bu sırada sen artması için elinden geleni de yap. Bol su, hoşaf, dut suyu, damla ben bunları yaptım. 3. Gün hastaneden çıkarken sarılık riskine karşın doktorum emzirmeye devam et her emzirme sonrası bir doz mama ver dedi. Ben de bunu uyguladım çok şükür sarılık olmadan atlattık.tam hatırlamıyorum ama 10. Günde falan mama vermeyi kesmiştim sütüm geldi çünkü şimdi hiç mama vermiyorum sadece anne sütü yetiyor seninde öyle olacak hiç canını sıkma.

Canım son haftalar ölçümler yanılıyor, ilk bebeğime son 3 hafta doktor 3600 dedi 3900 doğdu, onlarda tam ölçemediklerini bildikleri için 3 üstü olduktan sonra çok takılmıyorlar, artık gelişimi tamamlandı sadece kilo alıyor zaten gelişimi de durmaz emin ol kilo da alır ama kaç doğacak Allah bilir, burada bi arkadaşa bebek iri dediler 3 doğdu hatta

Kızlar şimdi ben her emzirme sonrası 30 cc sağdığım sütten veriyorum ama kusuyo çocuk yani fışkıratak değil ama çıkartıyo yine de. Fazla geleni mi çıkartıyodur?

Sağol canım içimi rahatlattın. Normalde son haftalarda yüksek gramlar alır derler ya ne bileyim ikinci de olsa insan unutuyor sağlıklı olsun yeterki

Bu haftalarda pozisyon ve büyüklükleri itibariyle yanlış ölçümler olabiliyor canınızı sıkmayın :) Benim de bir hafta önce 100 gr almış, bir hafta sonra 500 gr almış şeklinde ölçtü doktor, sonra bir öncekinin hatalı olduğuna kanaat getirdik. Bir önceki hafta az almış gibi ölçtüğünde hatalıdır diye takılmamıştım nitekim düşündüğüm gibi olmuş.

1 saat önce hiç birşeyi yoktu 2 gündür kanamıyordu da şimdi bakiyim dedim baya lan gelmiş hastaneye de gidemiyorum çok morelim bozıldu

Eklentiler

• IMG_20240913_115639.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 56
Kızlar hamile çekimi için 7 poz baskı 1 reels video 1400tl nasil sizce. Cekim 1 saate yakin sürüyormuş tek kıyafet. Evde hazirlanıp gidecegiz esimle

Kızlar emzirme sonrası acıkan var mı bir bana mı oluyor emzirme sonrası resmen midem kazınıyor aşırı bir açlık bastırıyor beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…