Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ucuz etin yahnisi gibi olmuş tabiri caizse biraz ama olsun bence üzülme. Eşinle ve bebişinle yaşadığın o an hafızanda artık ☺ ki illaki çok çok beğendiğin fotoğraflar da yakalamıştır varsın olsun. Bu da böyle bir hatıra olmuş. Benim fotoğrafçım da hamileydi çekimde. Tam fotoğrafları göndereceği akşam doğum yaptı ve sonrasında çok geç gönderdi. Aklım çıktı gönderemeden ben bu sefer doğuracağım diye çok şükür ki alabildik, fotoğraflardan çok memnun kaldım ama ben bizim de böyle bir aksilik ve hatıramız oldu ne yapalım

Doktorum salı günü muayeneye çağırdı kontrol edecekmiş alttan falan bakar mı ki
Kontrolde karnımdaki su geçirmez sargıyı çıkardılar yine karnıma ultrasonla baktı rahmin toparlanmasına sanırım işte krem falan yazdı alttan bakacak birşey var mı bilmiyorum sezeryanda ama kanamamı sordu canım

Kızlar gebeliğinde koltuk altında veya genital bölgesinde kararma yaşayan oldu mu? Düzelir heralde dimi ya
Benim genitalde kararma çok oldu canım. Umarım geçicidir ama geçmezse lazer yaptırmayı düşünüyorum
Normal yapmama rağmen bende de bu şikayetler var, bütün vücudum ağrıyor resmen. Ayağa kalkarken bayağı çabalıyorum.
Canım benim bugün 17.günüm, ben de normal yaptım ve herkes ay hemen ayaklandım, normal olunca ağrı sızı olmuyor vs. dediği için kendimi anormal sanmıştım ama normalmiş o ağrılar, oturup kalkmada zorlanmalar. Kendini kötü hissetme diye yazmak istedim, çünkü ben de birisi bana böyle dese rahatlardım ama maalesef gergin geçirdim o süreci. 10.günde rahatladı benim. Sana tavsiyem kabız olmamaya çalış, gaz ya da büyük tuvalet de vajinaya baskı yapıyor ve ağrıya dönüyor. Ben onu çözdükten sonrası iyiydi. Yoksa hepimiz çok şükür ayaktayız da ağrı var mı var yani.
Bepanthol pişik önleyici kullanmama rağmen pişik başlamış hafiften pişik kremi ne kullanabilirim hametan önerilmiş ama onu kullanınca daha çok pişik oldu diyen de var ne alayım önerisi olan var mı?
Ben mustela kullanıyorum, ek olarak da sudocrem almıştım sıkıntı olursa diye ama çok şükür pişik olmadı henüz
Valla sorma ya beynim yandı artık kimi dinlicez hangisi doğru belli değil
Gerçekten herkes bişey diyor hem bebekle hem doğumla hem de bizimle ilgili. Yani bi yerden sonra içgüdüsel hareket etmek gerekiyor gibi geldi bana. Çünkü her bebek, her anne farklı şeyler yaşıyor. Ona göre şekillenmek daha doğru gibi
Canım soruların çok doğru ve kesinlikle sorulması gereken sorular. Doktoruna güvenmen lazım ki rahatlayabilesin. Ben de bu soruları sordum ve cevabını aldığım için doğum sırasında hiçbir şeye müdahale etmedim ve keşke demedim. Umarım cevap alabilmişsindir. Ama alamadıysan da bi sonraki gidişinde bunları sorma amacım sizi kırmak ya da güvensizlik değil bu benim doğuma rahat girmemi sağlayacak diye belirtip tekrar sor bence, çünkü önemli.
Doktorum salı günü muayeneye çağırdı kontrol edecekmiş alttan falan bakar mı ki
Sezaryense alttan bakmıyorlar sanırım, ultrasondan kontrol ediyordur

Kaynanamı öldüresim var kızlar ya. Sezeryanın 2. Günündeyim çocuğun sarılık riski varmış aslında emiyrdu ama zor kavrıyor memeyi birde sağolsun kaynanam yalancı memeyi verdi sütün az diyip duruyor. Böyle olmaz senin sütün gelmicek doymuyor çocuk susuyorum evde mama alalım bari çocuğa. Geleceği varsa da gelmeyecek dedim artık tutamadım kendimi bi ağlamadığı kaldı cevap verdim diye. Sağıp biberonla vermek istedim 20 ml anca çıktı kolestrom sütü malum. Yeter mi artıcak mı ?

Canım daha 2. Gün tabi artacak şimdi bebeğe yetecek kadar gelir dinleme sen kimseyi daha emmeyi öğrenemeyen bebeğe emzik verilmemesi gerekiyo diye okumuştum doğruluğundan emin değilim

Tabi ki artacak süt ama ilk başlar için 20 ml ona yeter kesinlikle. Sarılık başlangıcı varsa tutması zor olacaktır ama mutlaka çabala emzirmeye, destek olarak da kaşık biberonla mama verilebilir de sütün gelmicek denir mi hiç anneye? Gerçekten insanların hoşuna mı gidiyor böyle şeyler söylemek anlayamıyorum. Sen düşünme kimseyi canım, sakince bebeğe odaklan. Uyumasına izin verme, 2 saate bir mutlaka emzir ve mama ver. Kaynanan da çok bişey yapmak istiyorsa bi sütlaç, muhallebi falan yapsın sana

Kızlar günaydın
Önemli bir soruyla geldim. Gece 11 gibi yatağa gittik, bebişi emzirdim uyuduk. Sonra 4 gibi uyandırdı yine emzirdim uyuduk. Şimdi saat 7. mızıldandı, az sonra emziricem. Yani gece 1 defa uyanmış oluyor. Önceki gün de gece 3 4 sefer uyandırmıştı. Gece uyanma sıklığı azalıyor git gide, geceleri bebiş ne zaman uyandırırsa o zaman emziriyorum. Bişey olur mu ki? Meme reddi falan yok Allah'ıma çok şükür. Sadece gece böyle uyumaya başladı gün içerisinde aktif tutmaya çalışıyoruz

canım sezaryenin ikinci günü 20 ml çok iyi valla benden zorlaya zorlaya 15 ancak çıkmıştı. birkaç gün içinde hemen artıyor emin ol. hem bebişin midesi çok ufak hem de o ilk süt çok değerli sen sakın endişelenme düzelecek

benim bebiş de bazı günler gece asla uyanmıyor, doktor 2 saatte bir dediği için zorluyorum ama uykudan gözünü açamıyor. mecburen uyandığı zaman veriyorum. ben de bebekken öyleymişim. annem diyor ki gece seni emzirip yatırırdım sabah uyanınca da tekrar emzirirdim. bebeğin güzel kilo alıyorsa sıkıntı yapma bence csnım

Ya bende sırf içim rahatlasın diye sordum. Normalde pek soru sormadim ama son iki seferdir endişeli olduğum için algılamam bile düştü. Aynı şeyi 2,3 kere söyletiyorum. Sagolsun sabırlı davranıyor doktorum. Sor yine cevaplayayım için rahatlasın dedi o da. Cevapladı ama eşim sonradan öyle diyince bir kötü hissettim

Sizin gebeliklerin denk gelişide tatlı bir anı olmuş. Cidden ucuz etin yahnisi oldu bizim ki çokta takılmadım 2,3 poz çıksa yeter ya napalim

Canım sütün artar ama emzik verme şu durumda bebek seni emdikçe artacak

Ayy içime su serptin ya Bizimki de derin uykuya dalınca uyanmıyor. Bir de dün gün içinde pek uyumadı. O yüzden uyandırmak istemedim uykusunu alsın dinlensin diye. Ama bi tarafım aç mı bıraktım diye ufak bi vicdan azabı çekti bi tarafım da diyor ki acıksa ağlar uyandırırdı mutlaka

Ya zaten normal süt max 60 ml çıkıyor diye biliyorum o da normal doğumda. Sezeryanda başta 2,3 gün süt dahi gelmiyor benim bildiğim. Senin 20 ml kolostrum gelmiş daha gelir. Kaynanan iyi kadındı sanki senin. O da kendince bildiğini aktarmaya çalışıyor sanırım. Dediğini de kafaya takma azıcık sabırli olsun annenin morali yüksek tutulur. Onun dediğine bakınca senin dediğin de gayet doğal. Şimdi senin nazın çekilecek onunki değil kusura bakmasın. Ağlıyorsa da ağlar djjd.

Canım 20 ml fazla bile maşallah. İlk günlerde 5-7 ml, üçüncü günden sonra 20 ml diye artarmış mide kapasiteleri. Sen o kadını dinleyip de boş yere kendini üzme çünkü sütün gerçekten yeterli. Moral aşırı etkiliyor sütü. Bak ben hastanede çok stresliydim. Bi de üstüne sütüm gelmemiş ben neredeyse boşa emzirmişim. Çocuğun şekeri aşırı düşmüş. Doktorlar dedi bebeği yatırabiliriz değerleri böyle ilerlerse. Öyle olunca ekstra üzüldüm çünkü arkadaşımızın bebeği aynı hastanede yattı doğumdan sonra. Görevliler aşırı sorumsuzmuş. Annesi süt sağıp gönderiyor eşiyle gece 12 de. Görevli kişi keyfi olarak 3 e kadar kapıda bekletmiş adamı. Bebek o görevli yüzünden aç kalmış hep. Ama başka hastane de yok el mecbur. Bunları bilince ben daha da endişelendim. Mama başlamıştık ama ben yine emzirmeye devam ettim sütüm gelsin diye. Sonra doktorlar dedi taburcu olabilirsiniz ikinizin de durumu iyi. Taburculuk saatini bekliyordum tekerlekli sandalyede. Tabi benim keyfim yerine geldi. Emzireyim dedim. Emzirirken sanki mememde bi tıkaç açıldı gibi. Birden sütün geldiğini hissettim. O an anladım moralin sütü ne kadar etkilediğini.
Miktarı konusunda da dediğim gibi, söylediğin ölçü gayet yeterli maşallah sen bol bol emzir. Emzirdikçe miktarı da artıyor. Bebeğin çene kasları da güçleniyor. Bi de rahmin toparlanıyor. Ha bir de emzireceğin zaman odayı boşaltmanı tavsiye ederim. Süt hormonu utangaç hormondur. Bebeğinle başbaşa kalınca daha rahat emzirdiğini göreceksin

Benim kızım doğduğunda sütüm çoktu. Ön sütü biraz sağıp yağlı olan tarafı emzirmeye çalışın. En son hangi memeyi emdi ise o meme ile emzirmeye başlayım. Ben ön sütü biraz sağıp emzirince kızım çok kilo almaya başlamıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…