Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Ayy maşallah ne güzel olmuş bak işte hiç sıkıntı vermeden gelmiş minik zaten gelmesi çok yakınmış normal bile bekliyor olsan, bide sağlıkla kavuş daha ne olsun

Ama sezeryandan korkan kızlar varya sabaha kadar anlatsam bitmez heralde inanılmaz rahat gecti hep ben cok iiyim süperima yaaaa falan dedim doktorlara da. Acayip rahattım o ara hüç acı yok sancı kasılma agrısı yok. Ben cok uzun süredir sancı yaşıyormusum vucudum alışmış resmen acıyla yaşamaya. Sezeryandan sonra yaşadıgım acı dogum sancılarımdan fazla değildi.

Canımın içiiii hayırlı uğurlu olsun bebişkon vakitlice geldi hızlıca toparlansın inşallah zaten doktor da güzel konuşmuş pozitif sezeryan hikayen de bana şuan çok iyi geldi

Yaaa benimde çok rahattı hatta spinal iğnesi 4.de anca oldu 3 kere boşa iğne oldum belden ama onu bile unuttum Başımda bi kişi bekledi sürekli konuştu benimle an an anlattı en sonunda da en çok istediğimiz hasta tipisin ne kadar rahattın dedi. Başladiklarında hissettim ama o an sadece birazdan biticek ve bebeği göstericekler diye düşündüm güzel anlardı

Canım çok teşekkür ederim, Allah tüm bebişleri ailelerine bağışlasın, sağlıkla gelsinler hepsi Annelik mesaisi yoğun başladı, çok şükür eşim, ailem yardımcı oluyor da hızlı toparlanabildim. Ben 36.haftadan itibaren hurma, ananas yiyip adaçayı içmiştim. Bol bol yürüyüş yaptım, pilates ve yoga yapıyordum. Bir de merdiven inip çıkıyordum. Doğumdan önceki gün de biraz fazla yürümüştük ve gelince de fazlaca merdiven çıktım. Hastaneye gidene kadar da doğum sancıları sırasında da en iyi şey pilates topunda hareketler oldu. Topumu götürmüştüm, hastanede de vardı ama yatarken karşılamak zor, topta daha rahat oluyor. Sıcak duş imkanı vardı hastanede o çok iyi geldi. Su gelişini kesinlikle önemsememezlik yapmayın, belirli bi sürede doğum olması gerektiği için riske atılacak bişey değil. Ben de burdaki arkadaşlar diyince hemen gittim iyi ki de gitmişim. Açılmam yavaş gidince suni sancı verdiler. Hastane çantasına herşeyden çok çok koymuştum öylesi daha iyi bence. Dependin yanında lohusa pedi de mutlaka alın, çünkü dikişlerin iyileşmesi için dependi istemiyorlar. Luvmabellyden aldığım gecelik çok rahat ettirdi ama keşke 2-3 tane alıp koysaydım. Muuayeneler sırasında hep kan oldu çünkü. Hastanede hep gecelik giydim, bir de önü düğmeli şortlu takım. Emzirme atleti, sütyeni, kalkan, pompa, göğüs pedi hiç kullanmadıklarım. İnşallah herkesin su gibi bi doğumu olur, her hamile bebişini sağlıkla kucağına alsın inşallah Dualarım hep sizinle

Kızlar bu arada ben depend koymustum m beden almıstım olur die. Baya rahat oldu bana 63-64 kiloyla girdim doguma 155 boyum. Lıhusa pedi almamıstım. Odada beni giydirmeden ınce ıslak mendil istediler gene. Bacaklarımı falan sildiler sonra depend aldınız mı varmı die sordular. Bende hiç emzirme atleti sütyeni kullanmadım sütyen istemediler zaten yok hayır direk pijamayı verin dediler hiç sıkmasın rahat olsun die. Özellikle giydirmediler yani. Ama benim biraz süt sagma denemesinden bikaç saat sonra pijamam yapışmış acıdı yani ozaman ped koydum sonra bosluk olsun die avent gogus kalkanı koydum o da cok fazla geldi gozume bide kaydı bende iç çamasırı giymeyince. sonra gumus kapak taktım o rahat ettirdi. Çorap koyun benim ayaklar cok zor ısındı. İlk basta giymek aklımıza gelmedi yaz günü olunca battaniye falan örtüyorlardı sonra gece corap giydim sabaha ısınmış.

Cevabın için çok teşekkür ederim canımm. Vaktini ayırdın çok sağ ol ben tesettürlüyüm. Geceliklerin boyu dizde oluyor ya hastanede yürürken falan sıkıntı olur mu bilemiyorum

Cevabın için çok teşekkür ederim canımm. Vaktini ayırdın çok sağ ol ben tesettürlüyüm. Geceliklerin boyu dizde oluyor ya hastanede yürürken falan sıkıntı olur mu bilemiyorum

Üstüne ferace koyabilirsin yanına oda dışında yürümek için pijama üstü ferace koydum ben çantama :)

üzülme demek isterdim ama mümkün değil için rahat olsun çok hızlı toparlıyolar, sandığımızdan daha güçlüler bende aynı durumdayım. Ciddi bir durum olsa söylerlerdi kesin bir an önce yavrularımıza kavuşuruz inşallah

Ne demek kuzum Tesettür için olan gecelikler de vardı canım sabahlıklı, onlardan alabilirsin. Emzirmeye uygun olsun da

Sarılık en kolayı canım ya başka sıkıntı olmasın , çok şükür sizin bitti sıra bizlerde
En kolayı mı 18 gündür savaşıyorum resmen sarılıkla hala daha yükselişte salı günü tekrar yukseldiyse yine yoğun bakıma alacaklar güzel kuşumu toparlayamadı bir türlü halsiz bitkin şekilde yatıyor o kadar canım yanıyor ki anlatamam kan uyuşmazlığı sarılığı kadar inatçı zor bişey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…