Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kiloya takılma canım herşey yolundaymış maşallah ❤️
Son kontrollerde bayağı üzülmüştüm kilo konusuna. Sanırım bebeğin ufak doğma ihtimaline o dönem kendimi hazırlamışım, artık o kadar üzülmüyorum ama tabi bi tarafım cız ediyor 🥹 prematüre kıyafetlere bezlere falan ihtiyaç olur mu ki ya yoksa elimdeki yenidoğan kıyafetleri falan yeter mi ki?

Son kontrollerde bayağı üzülmüştüm kilo konusuna. Sanırım bebeğin ufak doğma ihtimaline o dönem kendimi hazırlamışım, artık o kadar üzülmüyorum ama tabi bi tarafım cız ediyor 🥹 prematüre kıyafetlere bezlere falan ihtiyaç olur mu ki ya yoksa elimdeki yenidoğan kıyafetleri falan yeter mi ki?
Bence yeter kuzum 2800 güzel bi kilo prematüre sayılmaz. Zaten Allahın izniyle dogduktan bir hafta sonra doldurur içini hepsinin. Günlük 40 gram civarı alıyormus bebekler

Kızlar muayene olduk bugün. 36+3 teyiz. 2601 gr olmuş bebişko. Diğer bütün ölçüleri haftasıyla uyumlu ama karın çevresi hala ufak 33+5 ☹️ öyle olunca bebeğin kalbine ve plasentadan kan akışına baktı ama onlarda da sorun çıkmadı hatta çok iyi falan dedi. Karın çevresi ve kilosu için yapısaldır, muhtemelen 2800 doğar dedi doktorum. Bunun dışında bi de bebek bayağı aşağıya inmiş artık, zaten hissediyorum. Alt kasıklarım bayağı dolgun ve bebek kendini sık sık vajinama doğru ittiriyor. Kanaman olursa suyun gelirse hastaneye gel dedi bakalım 🥹
Bizde durumlar şimdilik böyle ☺️
Olsun canım minyon olcak demek ki 2800 kötü bi doğum kilosu değil :) ben de dolgunluk hissediyorum kasıklarımda perşembe kontrolümüz var 🥰

Kızlar hemoroit mi basur mu nedir bilmiyorum ama ondan oldum sanirim. Ağrı ve kasinti da yapiyor ne kullanabilirim ne yapabilirim
Canım benimde olmuştu pamuga biraz elma sirkesi döktüm. Makata yerleştirip bekledim 5-10 dk iyi gelmişti. Başta biraz yakıyor ama zamanla geçiyor.

Olsun canım minyon olcak demek ki 2800 kötü bi doğum kilosu değil :) ben de dolgunluk hissediyorum kasıklarımda perşembe kontrolümüz var 🥰
Babası 1.86 ben 1.72 olunca bebiş de iri olur diye bekliyordum hep ama babası da ergenliğe kadar minyonmuş ergenlikte birden fark atmış bugün öğrendim 🥹
Şu Tolga Çevik'in videosundaki hareketi denicem ben birazdan 😂
Bu arada inşallah sen de hayırlı haberler alırsııın 🥰🥰

Ay iyi o zaman ya. Şimdilerde doğsa da öyle sayılmaz dimi 2600 gr?
Sayılmaz kuşum 2500 altı öyle değerlendirilir. Benim de karın çevresi geri ve benimki de 2420 küsürlerdeydi kilo olarak 36+5 te gideceğim ben de doktora bakalım kaç olmuş sıpa. Sağlığı yerinde olsun da kilosunu anası halleder 🥹

Sayılmaz kuşum 2500 altı öyle değerlendirilir. Benim de karın çevresi geri ve benimki de 2420 küsürlerdeydi kilo olarak 36+5 te gideceğim ben de doktora bakalım kaç olmuş sıpa. Sağlığı yerinde olsun da kilosunu anası halleder 🥹
Kız senşn hamilelşk tahminine bak %88 oranında 2 haftaya dogurucan dio😂

Babası 1.86 ben 1.72 olunca bebiş de iri olur diye bekliyordum hep ama babası da ergenliğe kadar minyonmuş ergenlikte birden fark atmış bugün öğrendim 🥹
Şu Tolga Çevik'in videosundaki hareketi denicem ben birazdan 😂
Bu arada inşallah sen de hayırlı haberler alırsııın 🥰🥰
Ben yapamıyorum onu iki bacağımda çok az kalkıyo yerden😁

Sağlıklı olsun hepsi ya inşallah canım ya amin 🙏🏼🙏🏼 İnsanın gerçekten yüreğinden parça kopuyor kötü bişey olacak diye Allah korusun 🥲

Ya benim eşim de oğlana karşı öyle daha önce böyle değildi o kadar büyük tepkiler veriyor ki , benim doğumuma girdi o kadar soğukkanlıdır ama oğlana çok farklı davranıyor
Normalde benimkide aşırı soğukkanlı kendini kes desen keser hiç canına acımaz mesela ama bana fazla yapıyor inşallah bebekte haliyle hastaliklar yasicaz illa bide onun bu gerilmesiyle uğraşmam 😂😂

Kız şu alttaki yeri diom iştee. 😂
Ay ona nasıl bakıyoruuuz öğretir misin bana 😂
IMG_3842.jpeg

xessica xessica canım sen nasılsın, bebişin sarılığı geçti mi
Biz dün akşam taburcu olduk ama sarılık bitmedi tolere edilir seviyelere indi asıl problem kan uyuşmazlığı imiş bebekle aramda kan uyuşmazlığı oluşmuş bu da bağışıklık sistemini çökertmiş sarılık ciddi seviyelere çıktı hastanede sonra özel bir cihaza soktular kan uyuşmazlığı pozitiften negatife döndü bilirubin seviyeleri düştü ama tamamen bitmedi ben kendi ağrıları mı sızılarımı unuttum tabi şuan evde dezenfektanlarla vs geziyoruz bağışıklık çökmesinden dolayı

Biz dün akşam taburcu olduk ama sarılık bitmedi tolere edilir seviyelere indi asıl problem kan uyuşmazlığı imiş bebekle aramda kan uyuşmazlığı oluşmuş bu da bağışıklık sistemini çökertmiş sarılık ciddi seviyelere çıktı hastanede sonra özel bir cihaza soktular kan uyuşmazlığı pozitiften negatife döndü bilirubin seviyeleri düştü ama tamamen bitmedi ben kendi ağrıları mı sızılarımı unuttum tabi şuan evde dezenfektanlarla vs geziyoruz bağışıklık çökmesinden dolayı
Hamilelikte bunun üçin önlem alınmıyor muydu? Tam bilmiyorum ama iğne yapılııyor sanırım yapılmadı mı :KK43:

X