Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
tam boşaltım yapamadıgım icin mi bir dk sonra geldi yoksa o suyum muydu çözemedim. Sancım vs yok. Hastaneye gitmeli miyim

Canım bende gebelik öncesi gittiğim de bana kardiyoloji bişey yok dediğinde ama benim şikayetim var deyince anksiyetesi olan kaygılı biri misin demişti evet demiştim ondan işte gibi davranmıştı, bende kaygı düzeyi yüksek biriyim açıkçası malum gebelikten de kan basıncı yorgunluk derken olduğunu düşünüyorum ama doğumumu normal yapmıştım ilkini ikinci de öyle umuyorum ama bakalım😅
İşte ben de anksiyeteli bi tipim hatta bu hamileliğimde panik atak bile yaşadım ara ara bilincimi kaybedecekmişim ölecekmişim gibi his😞 nedense stresime engel olamıyorum bazen. Sen de yine normal doğum yaparsın allahın izniyle merak etme daha önce yapmışsın🙏

Ne güzel işte cok sancılanmadan doğurursun 😃 benim krdeşime suni sancı vermişlerdi oda aşırı regl sancısı çeker hastanelik olur. Suni sancı etkilemedi bile beni yattım uyudum dedi😅
Ben regl sancısı çekmem işte kuşum doğum anında görücem hayatın kaç bucak olduğunu 😂

Keşke benimkide dese hemen kabul edicem hic istemiyor 😔
Kuzum bu eşinin değil senin kararın doğum seni ilgilendirir. Eşin fikrini söyler o kadar benimki direk sezeryana gir diyor kolay sanıyor biz normali zorlayacağız açılmam olmazsa suni sancıyla uğraşmayıp sezeryan düşünüyorum can benim canım kolay bir süreç değil sen nasıl istersen o şekilde gelişecek tabiki de

Kızlar ya 37+1 oldum bugün. Biraz önce idrarımı yaptıktan bir iki dk sonra tekrar idrar gibi ama daha az bi sıvı daha geldi tuvalete :KK43: malum bebek de asagılara indiği icin tam mı yapamadım tuvaletimi yoksa suyum mu geldi anlayamadım ne yapmam lazım :KK43:
Suyun gelse devamı gelirdi canım korkup telaş etme hemen

Kızlar sancılar regli ağrısı gibi olacakmış ya ben regli ağrısı çeken bir insan olmadım hiç sadece kasıklarımda tatlı tatlı sızılar olur bazen çok az karın ağrısı hop regli olurum. Acaba benim sancılardamı öyle gelir 😂 dün çok az tatlı tatlı sızılar hissettim aha dedim doğuruyorum duşa gireyim duş iyi geldi geçti 😂
Yok canım benim de regl ağrısı olmaz, doğum da ki onun şiddetlisi, başlarda tatlı başlayıp artıyor😅

Kuzum bu eşinin değil senin kararın doğum seni ilgilendirir. Eşin fikrini söyler o kadar benimki direk sezeryana gir diyor kolay sanıyor biz normali zorlayacağız açılmam olmazsa suni sancıyla uğraşmayıp sezeryan düşünüyorum can benim canım kolay bir süreç değil sen nasıl istersen o şekilde gelişecek tabiki de
Yok zaten öyle direten biri değil sadece çok panik birisi aşırı stresli birisi ufacık evde parmağımı kesiyim ödü kopuyor hamilelik boyunca bir kere başım döndü yere dusucek duruma geldim ama ben o an kendimi unutup onu ayakta tutmaya çalıştım düşün ☺️ Yani ameliyata girersem dışarda ne yasicak hic kestiremiyorum o yüzden aslında onu da strese sokmak istemiyorum aklım çok fazla kalıcak dışarda. Onun da beraber benimle kabullenip tamam demesi içimi daha rahat ettirir o yüzden🙏

Bacak aramdaki dolgunluk hissi baya rahatsız etmeye başladı beni otururken uzanırken bacaklarımı rahatca kapatıp açamıyorum bebek iyice aşağı indi sanırım 😟

Yok zaten öyle direten biri değil sadece çok panik birisi aşırı stresli birisi ufacık evde parmağımı kesiyim ödü kopuyor hamilelik boyunca bir kere başım döndü yere dusucek duruma geldim ama ben o an kendimi unutup onu ayakta tutmaya çalıştım düşün ☺️ Yani ameliyata girersem dışarda ne yasicak hic kestiremiyorum o yüzden aslında onu da strese sokmak istemiyorum aklım çok fazla kalıcak dışarda. Onun da beraber benimle kabullenip tamam demesi içimi daha rahat ettirir o yüzden🙏
Anladım bebeğim sen nasıl rahat hissedeceksen artık öyle olsun çok az kaldı zaten

Kızlar hemoroit mi basur mu nedir bilmiyorum ama ondan oldum sanirim. Ağrı ve kasinti da yapiyor ne kullanabilirim ne yapabilirim

Kızlar ya 37+1 oldum bugün. Biraz önce idrarımı yaptıktan bir iki dk sonra tekrar idrar gibi ama daha az bi sıvı daha geldi tuvalete :KK43: malum bebek de asagılara indiği icin tam mı yapamadım tuvaletimi yoksa suyum mu geldi anlayamadım ne yapmam lazım :KK43:
Kuzum muhtemelen kalan idrarındır o akan. Bende de çok oluyor bu dediğin.
Ama için rahat etmezse eczanelerde veya medikallerde şey varmış özel pedler varmış, amniyotik sıvı mı değil mi anlamak için renk değiştiren bi ped. Dilersen ondan alıp bi dene

Artık normal canım hiç mi hareket etmiyor sen onu takip et yeter bı gün keyifsiz bı gün çok hareketli olabiliyor 🙏
Yok yok hareket ediyor ama azaldı. Yeri sıkışık herhalde minnoşumun napalım 🥲

Bu arada son 3 gün kaldı işten ayrılmama nasıl mutluyum nasıl heyecanlıyımmm 🥹🥹😍😍

Kızlar muayene olduk bugün. 36+3 teyiz. 2601 gr olmuş bebişko. Diğer bütün ölçüleri haftasıyla uyumlu ama karın çevresi hala ufak 33+5 ☹️ öyle olunca bebeğin kalbine ve plasentadan kan akışına baktı ama onlarda da sorun çıkmadı hatta çok iyi falan dedi. Karın çevresi ve kilosu için yapısaldır, muhtemelen 2800 doğar dedi doktorum. Bunun dışında bi de bebek bayağı aşağıya inmiş artık, zaten hissediyorum. Alt kasıklarım bayağı dolgun ve bebek kendini sık sık vajinama doğru ittiriyor. Kanaman olursa suyun gelirse hastaneye gel dedi bakalım 🥹
Bizde durumlar şimdilik böyle ☺️

Ya benim eşim de oğlana karşı öyle daha önce böyle değildi o kadar büyük tepkiler veriyor ki , benim doğumuma girdi o kadar soğukkanlıdır ama oğlana çok farklı davranıyor

Kızlar muayene olduk bugün. 36+3 teyiz. 2601 gr olmuş bebişko. Diğer bütün ölçüleri haftasıyla uyumlu ama karın çevresi hala ufak 33+5 ☹️ öyle olunca bebeğin kalbine ve plasentadan kan akışına baktı ama onlarda da sorun çıkmadı hatta çok iyi falan dedi. Karın çevresi ve kilosu için yapısaldır, muhtemelen 2800 doğar dedi doktorum. Bunun dışında bi de bebek bayağı aşağıya inmiş artık, zaten hissediyorum. Alt kasıklarım bayağı dolgun ve bebek kendini sık sık vajinama doğru ittiriyor. Kanaman olursa suyun gelirse hastaneye gel dedi bakalım 🥹
Bizde durumlar şimdilik böyle ☺️
Kiloya takılma canım herşey yolundaymış maşallah ❤️

X