Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Mutlaka uyandır canım şekeri düştügü için uyanmıyorlar kıyamıyorsunuz ama ayaklarını cindikleyin uyancak kadar şiddette uyandırın diolar. Sen mutlaka besle. O mzirerek beslemeye calısırsan sa sütün için daha iyi bebek hormonlarıda harekwte gecirir daha iyi süt olur
Biz aynı hataya düştük kuzenimle ikimiz de bilmiyoduk bebeğin nasıl besleneceğini söylemediler şekeri düşmüş ne yapsak uyanmadı çocuk topuklarına iğne batırmıştık(ebe önerisiyle) :KK43:

yok canım deniyorlarmış biberonla ama henüz emmiyormuş. bugün 2 kg oldu çok şükür. bu arada ben mastit oldum. günlerdir direniyorum bugün artık pes ettim. hastaneye geldim ateşle. antibiyotik iğne yaptılar, hastanede sağım yapıyoruz 🥲
Maşallah en azından kilosu düzelmiş canım ayy sağmayla nasıl mastit oldun canım ya çok geçmiş olsun. Benimde çok fena yara oldu pompayla şimdi sağıyorum çok taş gibi oldular bebek yeterli ememiyor yara çok acıyor sızlıyor ya

Aslında normal doğumda da istenebilir ama önermeyen de çok fazla var ya. Hissiyatı azalttığı için doğumu uzatabilir veya yanlış ıkınmaya sebep olabilirmiş 🤔🤔
Kuşum benim ilk doğumum ama 20 saat sancı çeken birinin yanında kalan biri olarak söylüyorum epidurali ister misin diye soruyorlar dayanamayacak gibi olursan tercih edebiliyorsun. Ama epidural ıkınmayı zorlaştırdığını düşünmüyorum zira 19 saat sancı çekip epidural yaptırıp 1 saat sonra doğuran gördüm. O gün bize ne getirecek belli olmaz şartlama kendini inşallah şu doğumhaneye girdiği gibi ne olduğunu anlamayan pat diye doğuran insanlar gibi oluruz 😂

Bugün bi arkadaşımızın suyu gelmişti suni sancı vereceklerdi, haber var mı ondan? İnşallah bi avazda doğurmuştur 🤲

Kuşum benim ilk doğumum ama 20 saat sancı çeken birinin yanında kalan biri olarak söylüyorum epidurali ister misin diye soruyorlar dayanamayacak gibi olursan tercih edebiliyorsun. Ama epidural ıkınmayı zorlaştırdığını düşünmüyorum zira 19 saat sancı çekip epidural yaptırıp 1 saat sonra doğuran gördüm. O gün bize ne getirecek belli olmaz şartlama kendini inşallah şu doğumhaneye girdiği gibi ne olduğunu anlamayan pat diye doğuran insanlar gibi oluruz 😂
Ay inşallah ya zaten kesin karar verdiğim hiçbir şey yok duruma göre karar vericem belki dayanamam isterim belki de çok kolay olur bilmiyorum ki :)

Maşallah en azından kilosu düzelmiş canım ayy sağmayla nasıl mastit oldun canım ya çok geçmiş olsun. Benimde çok fena yara oldu pompayla şimdi sağıyorum çok taş gibi oldular bebek yeterli ememiyor yara çok acıyor sızlıyor ya
yeterince iyi boşaltamıyorsundur dedi doktor ama ben sanmıyorum aslında deli gibi sağıyorum hiç süt kalmasın diye. memenin içinden sarı-yeşil iltihap aktı ya korktum valla. tıkanmış memem resmen. 6 gün iğne vurulucam. yara da çok fenadır eminim. meme çok hassas bir organımızmış yeni anlıyorum 🥹

yeterince iyi boşaltamıyorsundur dedi doktor ama ben sanmıyorum aslında deli gibi sağıyorum hiç süt kalmasın diye. memenin içinden sarı-yeşil iltihap aktı ya korktum valla. tıkanmış memem resmen. 6 gün iğne vurulucam. yara da çok fenadır eminim. meme çok hassas bir organımızmış yeni anlıyorum 🥹
Siz böyle anlattıkça doğum kadar meme problemleminden de korkmaya başladım 😔 Allah şifa versin canım inşallah hemen geçer

Siz böyle anlattıkça doğum kadar meme problemleminden de korkmaya başladım 😔 Allah şifa versin canım inşallah hemen geçer
canım hepsi bir miktar acı verse de anladığım kadarıyla çok olağan şeyler 🥲 sen şimdi doğuma odaklan, inşallah olabildiğince seyrinde, kolaylıkla olur her şey. benim üzerimde nazar olduğunu düşünüyorum artık hastanelerden çıkamıyorum resmen bir yıldır 😬 rabbim tez zamanda sağlıkla sıhhatle kurtarsın bizi

canım hepsi bir miktar acı verse de anladığım kadarıyla çok olağan şeyler 🥲 sen şimdi doğuma odaklan, inşallah olabildiğince seyrinde, kolaylıkla olur her şey. benim üzerimde nazar olduğunu düşünüyorum artık hastanelerden çıkamıyorum resmen bir yıldır 😬 rabbim tez zamanda sağlıkla sıhhatle kurtarsın bizi
Amin kuşum inşallah bol bol okut kendini ve bebeğini ❤️

Ben geçen hamileliğimde de aynıydım doktorum pek tınlamadı zaten panik atak bir tipim biraz bu çarpıntı durumumdan dolayı normal doğuma cesaret edemedim sezeryan yapalım diye karar kılmıştıkamadı😅 sen sor bakalım ne diyecek canım benim de tansiyon genelde düşük nabız dinlenirken normal ama heyecan ve eforla yükseliyor
Benim en sık yaşadığım problem bu son üç aylık döneminde hamileliğimin. Ben de göğüs hastalıkları uzmanına falan göründüm bir şey yok. Hatta astım hastalarının kullandığı fıs fıstan kullandım işe yaramad. En son eşim düşük tansiyon kaynaklı nefes darlığı olabileceğini düşünüp tuzlu kefir yaptı bir kaç kere ve iyi geldi ciddi ciddi. Nefes darlığım azaldı ve gece tuzlu kefir içince uyuyabildim. Ben tuzu tamamen kesmiştim özelikle tatlı meyve çikolata tarzı şeyler yediğimde kan şekerinin hızlı yükselişine bağlı olarak yaşdğımı farketti eşim. Sonra da bunun düşük tansiyona sebep olabileceği ihtimali üzerine tuzlu kefir denedik falan. Son dönemki dr kontrolündeki ölçümler de düşük tansiyon ihtimalini onayladı. Siz d bir deneyin isterseniz. Evinizde tansiyon aleti varsa hatta nefes darlığı esnasında ne ölçüm yapın.

X