Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Canım benim çok teşekkür ederim 🫂🌺
İşte nasıl sayılıyor diye merak ediyordum. Sağlık ocağındaki ebe tam tersini söylemişti kafamı karıştırmıştı. Şimdi hastanedeki ebe söyleyince onu ciddiye aldım çünkü bizzat ilgilenecek olan onlar.
Senin de 39 a kadar bekleyecekler mi bu arada?
Valla çocuk etkilenmediyse çok iyi maşallah 🙏🏼 Biz de kontrole yarın gideceğiz bugün taburculuktan dolayı giremedik. Yarın öğrenicez inşallah bebeğin güncel durumunu. Hastanede bayağı bir sıvı takviyesi aldım, sağlıklı beslendim bebeğin boyutu gelişimi ne durumda göreceğiz, inşallah iyidir minik kuzum. 🩵
Bu arada ben de senin gibi çok korktum, dışarıdan duyduğum kötü olaylar olsun, eski doktorumun beni korkutmaları olsun, bi de üzerine şu son olaylardan dolayı, bir an önce doğsun istedim hatta düzenli ağrılarım varken bi tarafım seviniyordu acaba doğum mu başlıyor diye. Seni çok iyi anlıyorum bu konuda 🫤
Yok canım ben insülin kullanıyorum yüksek çıkıyor şekerim falan dikkat ettiğimde normal çıksa da dikkat edemiyorum. Buna rağmen bebeğin kilosu,suyu,plesantası hepsi iyi ondan dolayı doktor çok önemsemiyor birde normal doğumu çok destekliyor doktorum ondan sanırım bekletecek. İnşallah senin bebeğin de gününe uygun gelişim göstermiştir canısı. En azından şu son zamanlarda içimiz biraz rahat olsun ya

Oh yanında serin serin bir limonata adam olana çok bile kuzum kendini çikolatadır süsdür gibi şeyler için üzme çok şükür sağlıklısınız 😍 eksiklere takılma canım göğüs ucuna odanlan krem sür sonra evde ne varsa gümüş kapak silikon kalkan veya streç film sar kuşum nemli kalsın 😍 hemen iyileşirsin inşallah 😍
Sağol canım işte krem sürdüm bolca şimdi bide streçledim bakalım yumuşuyor gibi olmazsa şimdilik sadece diğer göğsümü veririm çocuğa azcık iyileşse yeter şuan çok acıyor dolapta da biraz donmuş sütüm var en kötü onları veririm ne yapayım

36+3 deyim sabah suyum geldi dua edin suni sancı veriyorlar çok korkuyorum bebeğimi küveze alacaklar diye
Küveze girse de bişey olmaz canım kilosu yerindeyse hiç koymuyorlar bile içini ferah tut haftan çok güzel inşallah kolaylıkla doğumun gerçekleşir yavruna kavuşursun canım 🌸

Doğum sırasında sakinleştirici ilaç vursalar, anksiyetini bastıracak olmaz mı ki öyle
Ikınmak için vurmazlar diye düşündüm doktorumda zaten çok zorlamayacağım seni tansiyon veya kalp atışında sorun olursa sezeryana geçeriz dedi. Gerçi bu sanırım hepimiz için geçerli

Sağol canım işte krem sürdüm bolca şimdi bide streçledim bakalım yumuşuyor gibi olmazsa şimdilik sadece diğer göğsümü veririm çocuğa azcık iyileşse yeter şuan çok acıyor dolapta da biraz donmuş sütüm var en kötü onları veririm ne yapayım
Kuşum ablamda oğlu tek memeden daha çok süt geliyor diye diğerini istemedi oda sarılık olmasın faln diye istediğini verdi sonrasında tek memeden süt gelmedi zaten aman ihma etme sağ bişey yap onuda kesilmesin şimdi bir memesi anyaya bir memesi konyaya bakıyor 😂

Kızlar ekim annelerinden geliyorum 🤗 şu an 32+5'im. Bebişin küvöze girme konusu çok değişken tabii biliyorum ama, genelde girmemesi için 35+0. Haftayı mı doldurmak lazım acaba? Ciğer geliştirici vs yapılmadığı bir durumu soruyorum.

Uzun zamandır kasılma-toplanmalarım var, birsürü de kronik rahatsızlığım var, üstüne gebelik şekeri vs. Kafam hiç rahat değil 😟
Deneyimlerinizi keyifle okuyorum, bu hafta hepimize şans, güzellik getirsin 🧿🙏

36+0 sonrası kolay kolay küveze girmiyor eğer enfeksiyon birşey yoksa almıyorlar bir de 2 kiloyu geçtiyse bebeğin korkma ben 33+1 de doğum yaptım hiçbir sorunu yoktu 2 kilo doğdu sadece ciğerleri tam gelişememiş halbu ki iki tane de ciğer geliştirici iğne vurulmuştum ama haftadan dolayı doktor normal dedi 11 gün küvezde kaldı çok şükür artık kendisi nefes alabiliyor ve bu akşam taburcuyuz inşallah bir de ben hastanede gördüğüm kadarıyla sarılıktan dolayı da küvezde çok çocuk var

Benim doktorum ciger geliştiriciyi 36 da falan olursa da yapıyoruz yarım doz dedi. Her doktor baska bi yol izliyor. Ama 36 dan sonra genel olarak 36-40 küveze girme olasılıgı aynı. 34-35 te de küveze girmeyen oluyor.
Çok teşekkür ederim, ciğer geliştiricinin o kadar sonlarda da yapıldığını bilmiyordum, görüş farklılığı demek ki. Yavrunuza sağlıkla kavuşun inşallah 🙏
36+0 sonrası kolay kolay küveze girmiyor eğer enfeksiyon birşey yoksa almıyorlar bir de 2 kiloyu geçtiyse bebeğin korkma ben 33+1 de doğum yaptım hiçbir sorunu yoktu 2 kilo doğdu sadece ciğerleri tam gelişememiş halbu ki iki tane de ciğer geliştirici iğne vurulmuştum ama haftadan dolayı doktor normal dedi 11 gün küvezde kaldı çok şükür artık kendisi nefes alabiliyor ve bu akşam taburcuyuz inşallah bir de ben hastanede gördüğüm kadarıyla sarılıktan dolayı da küvezde çok çocuk var
Anlıyorum çok teşekkür ederim ❤️ siz de görece erken doğum yapmışsınız ama çok şükür kavuşuyorsunuz bebeğinize, harika haber. Güle güle büyütün 🧿🙏

Kuşum ablamda oğlu tek memeden daha çok süt geliyor diye diğerini istemedi oda sarılık olmasın faln diye istediğini verdi sonrasında tek memeden süt gelmedi zaten aman ihma etme sağ bişey yap onuda kesilmesin şimdi bir memesi anyaya bir memesi konyaya bakıyor 😂
Yok bir memeyi çocuğa veririm yaralı olanı sağarım diye düşündüm bende işte komple bırakmıcam ama çocuk daha kuvvetli emdiği için çok acıyor pompa o kadar acıtmıyor

Kızlar alerjik astım bronşitim var kronik ailemden gelen çok şükür şuan iyiyim üniversiteye kadar tedavi gördüm şuan ilaçsız bir şekilde yaşıyorum 9-10 yıldır sadece astım spreyimi var o yanımda olması bana iyi geliyor. Ama yorulduğumda veya astımımı tetikleyen şeylere maruz kaldığımda nefes alamadığımı hissediyorum doktor anksiyetik olduğunu söylüyor. Şuan normal doğum şeklinde ilerliyoruz ama doktorum bu hafta tatilde tekrar coştu anksiyetelerim hiç iyi değilim sanki çocuğumu yarı yolda bırakırım, ben doğuramam, tıkanırım, çocuğuma bişey olur gibi kuruyorum kafamda normal doğumda eşim yanımda olacak astım spreyimi cebinde taşıyacak ama yinede ben kaynaklı bebeğime bişey olur korkum var aşamıyorum bunu. Doğunca da ben kaynaklı astımı olmasından çok korkuyorum. Sizde böyle şeyler yaşıyor musunuz 😔
Ben yaşıyorum :KK43: bana astım gibi bi tanı konmadı ama yüzüme incecik bi tülbent gelse nefes alamam duşta bile yüzüme suyu çok kısa tutarım çünkü gerçekten sanki nefesim kesilir gibi oluyo. Tamamen psikolojik benim durumum :KK43: doğumda çok zorlanmam umarım

Ay en korktugum o ya normal dogumda kesi ve dikis cok acitiyor mu uyusturmuyorlar cunku demi. Ben normal istiyorum insallah ama kesi ve dikisten korkuyorum
Kuzu keserken sen sancıdan bagırdıgın veya ıkındıgın ıcın kesıgı anlamıyorsun bıle

Yok canım ben insülin kullanıyorum yüksek çıkıyor şekerim falan dikkat ettiğimde normal çıksa da dikkat edemiyorum. Buna rağmen bebeğin kilosu,suyu,plesantası hepsi iyi ondan dolayı doktor çok önemsemiyor birde normal doğumu çok destekliyor doktorum ondan sanırım bekletecek. İnşallah senin bebeğin de gününe uygun gelişim göstermiştir canısı. En azından şu son zamanlarda içimiz biraz rahat olsun ya
Bana doktorun ve ebelerin dediği şu, diyabetli hamileleri 39 dan sonrasına bırakmıyorlarmış kural olarak o yüzden merak ettim seninkini de. Aman maşallah iyi olsun bebeklerimiz 🩵
Ben de normal olsun diye hatta kendiliğinden başlasın diye uğraşıyorum bakalım, yoksa suni sancı ile başlatacaklar. Gerçi ebelerin demesine göre suni sancıdan korkmaya çok da gerek yokmuş, boşuna korkutuyorluyormuş 🤭 heyecan bastı beni yine 🥹

X