Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Benim kayinvalide dogurdugum gün gelir sanirim çünkü kayınpeder geldigi zaman 1 2 gün zor kalıyor sıkılıyor evde. Karisini da yanindan ayirmak istemiyor hiç
Kayınpederim vefat etti canım o yüzden kayınvalidem rahat ama ben erkenden istemiyorum tam işten çıkıyorum haftaya evde dinlenicem kayınvalidem gelecek benim milyon tane planım vardı konsere gidecektim en basitinden. Yavaş yavaş temizliğimi yaparım diyordum hakikaten sinir oluyorum bazen

Eşin ararsa aç kzum ama yüz verme sonra ben arıyorum o telefonu falan açmıyor kendini aklar sonra yine ama taviz vermeden konuş annesiyle vs onlarla konuşma boşver
Barışsam da Bir daha nasıl eskisi gibi olucam bilmiyorum. Ona karşı ailesine karşı. Asla yüzlerine yapmacık yapmacık gülemem muhatap bile olmak istemiyorum yüzlerini bile görmek istemiyorum.

Barışsam da Bir daha nasıl eskisi gibi olucam bilmiyorum. Ona karşı ailesine karşı. Asla yüzlerine yapmacık yapmacık gülemem muhatap bile olmak istemiyorum yüzlerini bile görmek istemiyorum.
Boşanmayı mı düşünüyorsun öyleyse? Eşin ararsa açmazsan haklıyken haksız duruma düşmez misin? Eşin ben çabaladım o istemedi derse pişman olur musun? Bunları düşün lütfen artik canım. Fevri ve sinirli davranmayı bırakmalısın doğumuna çok az kaldı. Sen bu insanlarla ( ailesi / kocan) istesen de istemesen de aynı ortamda bulunacaksın. Arana mesafe koyar rahat edersin. Ailesini de bırak artık bence doldurmuşlar vs diyorsun da seni en iyi tanıyan eşin değil mi dolmasaydı, konuşturmasaydı kimseyi aslında eşim böyle yapmazdı ama onlar yüzünden oldu demek istiyorsun bir taraftan eşini aklamaya çalışıyorsun duyguların ağır bastığı için benim görebildiğim bu yani. Sakin kal ararsa aç konuşmak isterse konuş sende isteklerini söyle kırıldığın şeyleri dile getir. Konuşmazsan anlaşılmazsın maalesef.

Eşinle olursunuz bana göre kimler neler atlatıp geçinip gidiyor sizin çok bir olayiniz da yok tabi ailesi için aynı şeyi söyleyemem eşinde pişman olmaya başlamış belli bir daha ailesini dinleyecwgini sanmam

ahh canım kaç gün olmuştu senin? bu gaz olayı çok kötü ya. yediğimize içtiğimize çok dikkat edip hiç soğuk almamak gerekiyor. benim de biraz gaz sıkışması olduğu gibi dikişler ağrıyor. mastit için ilaç mı verdi?

Off çok kötü ya Dün akşam noldu.. Annemle babamla görüntülü konuşuyorduk anneme dedim ki seni en erken 3 haftaya bize çağırabilirim kendini hazırla. Doğum sürecinde annem yanımda olacak inşallah. Eşim de diyo bence haftaya gelsin ufak ufak temizlik yaparız beraber diyo, dedim ne temizliği? eve gelen giden olacak ya doğumdan sonra hayırlı olsuns diyo. La dedim istemiyorum misafir. Annemler de demesin mi insanlar illa ki gelir canım olmaz öyle diye. Ya dedim benim bildiğim en azından doğumdan sonra 40 gün lohusa anne ziyaret edilmez rahat bırakılır. Yok diyolar, lohusa 40 gün çıkmaz derler sen onla karıştırıyorsundur diyolar. Valla ben çıkarım, yoksa daral gelir evde dedim Baktım bunların üçü de aynı fikirde ve dönmüyorlar fikirlerinden. Madem temizlik yapılacaksa sizinkiler de gelir hep beraber yapılır o temizlik dedim. Eşim de diyor ki olur... Annemin iş yükünü hafifleteyim derken sanırım kendi topuğuma sıktım. 34+5 teyim. Benim niyetim 36-37 de yalnızca kendi annemi çağırıp doğumdan sonraki 2 3 hafta daha kalması yönündeydi. Ama kayınvalidemin bu kadar uzun süre bizde kalmasını kessssinlikle istemiyorum. Gelirse nasıl gönderirim kendisini? Kara kara bunu düşünüyorum. Yoksa en başta eşime desem annesini hiç çağırmasa da doğuma kadar hep beraber ev işlerini mi halletsek?
Ya başlicam şu salak saçma adetlere!! Yeni doğum yapmış birine ne halt yemeye ziyarete gidilir ki bi de farklı şehirdesin yani. Annenin perti çıkmış olcak bebek sürekli uyucak ya da emecek, baba da davar değilse anneyle ilgilenicek. Kimi ziyaret edicekler Allah aşkına ya?! Ben kendimde olmicam yatak odasında yaşam alanı kurucam kendime, neyin ziyareti bu?? Eşim de tutturdu misafir gelir misafir gelir. Ne meraklıymış misafir ağırlamaya da haberim yokmuş.. Azıcık karının halini düşün de ailelere söyle, karım kendine gelene kadar misafir kabul etmiyoruz konu komşuya söyleyin diye ama nerdeeee.... Misafiri batsın....
Çok dolmuşum kusura bakmayın nolur

Karşı taraf biraz empati yapabilse keşke o darilmasin bu uzulmesin aman ayip olmasin derken stres oluyoruz hep

Eşine ben son zamanlarda ağırlaşacağım annenlerin yanında sürekli yatakta duramam illa dolanmam gerekir rahat edemeyeceğim onlar doğumda gelsin desen olmaz mı?

O kadar kırgınım ki ona. Birbirimizi Görsek her şey bitecek. Biz iki yıldır ilk defa bu kadar uzak kaldık.hiç mi özlemez hiç mi pişman olmaz hiç mi evine dönmek istemez . Benim hamile olduğumu biliyor niye bunları yaptı o zaman? Ne kadar yansıtmasam da gözüm hep kapıda. Benim şu an suyum gelse doğuma girsem hele ki şu durumda asla ama asla onu kabul etmem. Benim şu zamanımda tek bırakıyorsa çocuğumu görmeye de hakkı olamaz. Onun sayesinde bu kadar stres yapıp üzülüyorum o gün belkide o yüzden bir buçuk saat nst ye bağladım. Onun yüzünden çocuğuma bişey olursa yapacağım ilk şey ona dava açmak olacak bu kadar net söylüyorum.

Eşine ben son zamanlarda ağırlaşacağım annenlerin yanında sürekli yatakta duramam illa dolanmam gerekir rahat edemeyeceğim onlar doğumda gelsin desen olmaz mı?
Ya dedim de anlayan kim? Açıkça söyledim bi de. Annelerin yanında yatamam, -atlet ve kısa şort giyiyorum pijama olarak- rahat rahat pijamalarımla gezemem, çekiniyorum annenlerden benim yapım böyle diyorum, ya annemden niye çekiniyosun çekinmene gerek yok diyo herif. Ki harbiden de böyle yani rahat değilim annesinin yanında. Bi de önceki olaylardan dolayı gerçekten tiksinti geldi özellikle annesinden o yüzden hiç içim almıyor yani

Kuşum sende benim gibi yanlış konuşmuşsun yada onlar istedikleri yere çekmiş bende istemiyorum ilk çocuğum 3 kişi kalıp vakit geçirmek istiyorum kayınvalidem doğumdan sonra 2 hafta kalır kesin annem gelsede bebeğime bakar yemeğimi yapar sonra akşama evine gider ama kayınvalidem farklı şehirden geleceği için bizde kalıcak kimse ne istediğimi sormuyor resmen şaka gibi

Karşı taraf biraz empati yapabilse keşke o darilmasin bu uzulmesin aman ayip olmasin derken stres oluyoruz hep
Ya aslında kayınvalidem iyi gelse yemek yapar temizlik yapar ama bende rahat edemem onunla döner dururum 36 haftalığım daha hamileyim diye yatmışlığım yok işten ayrılınca ben uzun uzun yatmak istiyorum şimdi nasıl yatayım eşime kalsa yat annem çalışsın diyor ona hava hoş o annesinin yanında yatıyor ben asla yatamam

Aynısı aynısııııı. Bi de eşimin ailesi de benim ailem de aynı şehirde biz eşimle başka şehirdeyiz. Bize gelen kalacak garanti. Aslında benim annem hariç kalmalarına da gerek yok, normalde arabayla ağır ağır gitsen şehirler arası 1 saat bilemedin 1.5 saat yol. Yakın yani şehirler. Ama benim saf kocacım kalın bizde der, göndermez ailesini. Tamam misafirleri bana ağırlatmaz, iş yaptırmaz bana sağolsun kendi halleder de. Ya şu evde 3 kişi kalamaz mıyız Allah aşkına? Sessiz sakin bir şekilde doğuma girip aynı sakinlikte evde istirahat etmeyi haketmiyor muyum ben? Çıldırmak üzereyim ya. Ulan doğumu yapacak olan benim, bi tek benim söz hakkım yok.
Hadi bak misafir konusunu falan geçtim artık. Doğumdan sonra ev kalabalık olmasın dedim kocama. Yani bu ne demek, sizinkiler kalmasın ziyaretini yapsınlar gitsinler demek dimi? (Bu arada onların aile kv+kp+2 görümce, benim ailem annem babam sadece) Benimki diyo e onların da torunu, torunlarını görmek isterler. Ya ben torunu değil mi dedim? Yeni doğmuş bebeği ne kadar görebilirsin ki zaten? Emzirirken mi izlicekler yoksa uyurken gözlerini mi dikecekler?
Hani şunu düşünemiyor, eşim ben ve bebeğim hariç anneler babalar kardeşler toplam 6 kişi diğer odada olacak ki evimiz ufak ve eski. Ben bebeği tam uyutucam oradan sohbet sesi gelecek. Belki tam ben uyucam biri tuvalete bilmem neye kalkacak kapı sesinden uyanıcam. En sonunda delirip susun artık diye bağırmamla sonuçlanacak muhtemelen. Hayır kendisi de ailesinin yanında oturamicak. SEVE SEVE benim ve bebeğimizin başında beklicek afedersin köpek gibi. Aileler karşı odada kendi kendilerini ağırlayacaklar farkında değil. Anlatamıyorum işte. Kafayı yememek elde değil...

Ben 40 ı bulmam ya bulursam şaşırırım ama şu ara da iyiyim yani bilemedim Vallahi Allah gücünü veriyor kucakta 16 aylık karında 33 haftalık hala tekim
Tek halledebilmene koca bir nazar boncuğu bırakıyorum ben yerlere yatıyorum gün içinde sıcak bi yandan oğlan bir yandan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…