Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Ya aslında kayınvalidem iyi gelse yemek yapar temizlik yapar ama bende rahat edemem onunla döner dururum 36 haftalığım daha hamileyim diye yatmışlığım yok işten ayrılınca ben uzun uzun yatmak istiyorum şimdi nasıl yatayım eşime kalsa yat annem çalışsın diyor ona hava hoş o annesinin yanında yatıyor ben asla yatamam
Çok afedersin, affına sığınarak söylüyorum, senin eşindeki de benim eşimdeki de aynı gevşeklik seviyesi... Hani başka tabir bulamadım lütfen kusuruma bakma. Aynısını diyor, annem iş yapar sana bakar falan da kardeşim olmuyor işte öyle. Yakın hissetmiyoruz ki yanında yatamıyoruz. O iş yaparken oturamıyoruz. Olmuyor yani zorlamanın anlamı ne?

Ya dedim de anlayan kim? Açıkça söyledim bi de. Annelerin yanında yatamam, -atlet ve kısa şort giyiyorum pijama olarak- rahat rahat pijamalarımla gezemem, çekiniyorum annenlerden benim yapım böyle diyorum, ya annemden niye çekiniyosun çekinmene gerek yok diyo herif. Ki harbiden de böyle yani rahat değilim annesinin yanında. Bi de önceki olaylardan dolayı gerçekten tiksinti geldi özellikle annesinden o yüzden hiç içim almıyor yani
Ben bu aralar tüm insanlardan tiksiniyorum modundayım o yüzden kaynanalar kocalar hepsi gözüme çok batıyor ağzımdan hayırlı bir söz çıkmayacak😂 mikrofonu daha ılımlı arkadaşlara bırakıyorum😂

Aynısı aynısııııı. Bi de eşimin ailesi de benim ailem de aynı şehirde biz eşimle başka şehirdeyiz. Bize gelen kalacak garanti. Aslında benim annem hariç kalmalarına da gerek yok, normalde arabayla ağır ağır gitsen şehirler arası 1 saat bilemedin 1.5 saat yol. Yakın yani şehirler. Ama benim saf kocacım kalın bizde der, göndermez ailesini. Tamam misafirleri bana ağırlatmaz, iş yaptırmaz bana sağolsun kendi halleder de. Ya şu evde 3 kişi kalamaz mıyız Allah aşkına? Sessiz sakin bir şekilde doğuma girip aynı sakinlikte evde istirahat etmeyi haketmiyor muyum ben? Çıldırmak üzereyim ya. Ulan doğumu yapacak olan benim, bi tek benim söz hakkım yok.
Hadi bak misafir konusunu falan geçtim artık. Doğumdan sonra ev kalabalık olmasın dedim kocama. Yani bu ne demek, sizinkiler kalmasın ziyaretini yapsınlar gitsinler demek dimi? (Bu arada onların aile kv+kp+2 görümce, benim ailem annem babam sadece) Benimki diyo e onların da torunu, torunlarını görmek isterler. Ya ben torunu değil mi dedim? Yeni doğmuş bebeği ne kadar görebilirsin ki zaten? Emzirirken mi izlicekler yoksa uyurken gözlerini mi dikecekler?
Hani şunu düşünemiyor, eşim ben ve bebeğim hariç anneler babalar kardeşler toplam 6 kişi diğer odada olacak ki evimiz ufak ve eski. Ben bebeği tam uyutucam oradan sohbet sesi gelecek. Belki tam ben uyucam biri tuvalete bilmem neye kalkacak kapı sesinden uyanıcam. En sonunda delirip susun artık diye bağırmamla sonuçlanacak muhtemelen. Hayır kendisi de ailesinin yanında oturamicak. SEVE SEVE benim ve bebeğimizin başında beklicek afedersin köpek gibi. Aileler karşı odada kendi kendilerini ağırlayacaklar farkında değil. Anlatamıyorum işte. Kafayı yememek elde değil...
Aynı şeyleri yaşayacağız bide hevesli hevesli öyle yaparız böyle yaparız yemek için alışveriş yapalım diyor ben asla iş yapmam biliyorum yaptırmaz ama çok heyecanlı insanlar gelecek diye. Bebek uyandıkça onuda uyandırıcam görsün gün içindede oraya buraya yollarım uyuyamasın o beni düşünmüyor bende onu koşturucam 😂 bide bana misafiri ne kadar sevdiğimi biliyorsun diyor sanki misafir ağırlayacak zaman 😒 evimde bir yatak 2 tane üçlü koltuk var nasıl sığacak kayınvalidem görümcelerime eşleri Allahım 😳

Şimdiden gıcık olduğum söylenen laf 1: sen bir doğurursun kocan 9 doğurur 😒 herşeyin acısını çeken biz doğuran biz ama nedense koca 9 doğuruyor kaynanam hemen lafını sokmaya başladı gelir gelmez 🤨
Ay ben bir kere sancı odasında yatanlarla birlikte nst bağlanmıştım odaya girmeden doğumhane kapısında bekleyen bir kaynana bana içeri girdiğinde (gelininin adını söyledi) ona söyle de sen bir kere doğurana kadar dışarıda kaynanan dokuz doğurdu de sabahtan beri bekliyoruz demişti ben de kadın canının derdinde seni hiç umursayacağını sanmıyorum teyze sen beklemeye devam et dedim

Çok afedersin, affına sığınarak söylüyorum, senin eşindeki de benim eşimdeki de aynı gevşeklik seviyesi... Hani başka tabir bulamadım lütfen kusuruma bakma. Aynısını diyor, annem iş yapar sana bakar falan da kardeşim olmuyor işte öyle. Yakın hissetmiyoruz ki yanında yatamıyoruz. O iş yaparken oturamıyoruz. Olmuyor yani zorlamanın anlamı ne?
Diyorum ya aynı. ben severim kayınvalidemi ama yatamam da yanında çok yakın değiliz bide öyle yetiştirilmedim ki lohusayken kalkıp kahvaltı hazırlarım sırf bu yüzden. Biliyorum ben başıma geleceği ama bende göstericem ona doğuma sokmayı planlıyorum çok korkuyor görsün kolay mıymış doğum yapmak

Ya aslında kayınvalidem iyi gelse yemek yapar temizlik yapar ama bende rahat edemem onunla döner dururum 36 haftalığım daha hamileyim diye yatmışlığım yok işten ayrılınca ben uzun uzun yatmak istiyorum şimdi nasıl yatayım eşime kalsa yat annem çalışsın diyor ona hava hoş o annesinin yanında yatıyor ben asla yatamam
Sana yazık olacak yoksa yatma misafir gibi otur verdikleri rahatsızlığı anlasınlar diyeceğim. Gerçi hangi kadın kaynanasına bayılıyor da anlaması için böyle bişeye ihtiyacı var… kendisi de pek ala senin çok da hoşnut olmayacağının farkındadır.

Diyorum ya aynı. ben severim kayınvalidemi ama yatamam da yanında çok yakın değiliz bide öyle yetiştirilmedim ki lohusayken kalkıp kahvaltı hazırlarım sırf bu yüzden. Biliyorum ben başıma geleceği ama bende göstericem ona doğuma sokmayı planlıyorum çok korkuyor görsün kolay mıymış doğum yapmak
Anneye şunu yap bunu yap demek kolay benim ilk doğumumda annem gelemedi cenaze vardı kv geldi yemek yap diyemediğim için üç gün çorba içtik dördüncü gün eve süpürge açtım ayaklarımızın altına pislik geliyor diye ama ağızda lafı çoktu çocuğa şöyle bakılır böyle bakılır 😬 ilkinden dolayı çok doluyum şimdi bizzat ben gelsin istiyorum nasıl profesyonel ağzına ediyorum milletin görsünler bakalım😬

Ay ben bir kere sancı odasında yatanlarla birlikte nst bağlanmıştım odaya girmeden doğumhane kapısında bekleyen bir kaynana bana içeri girdiğinde (gelininin adını söyledi) ona söyle de sen bir kere doğurana kadar dışarıda kaynanan dokuz doğurdu de sabahtan beri bekliyoruz demişti ben de kadın canının derdinde seni hiç umursayacağını sanmıyorum teyze sen beklemeye devam et dedim
Ohh iyi demişsin. Benim doktor da geçen kaynanamı bozdu içimin yağları eridi. Mecburen sezaryen olacağım yarım anne olacakmışım gibi dertleniyor allahın cezası kadın. Hiç imkanı yok mu diyip duruyor. inanmadı demek söylediklerime doktoruma da söyledi aynılarını gelinim böyle böyle diyor bir araştır belki yolu vardır dedim ona ama illa doktorum olmaz diyor dedi. Aklınca yalanımı mı çıkarmaya çalışıyor anlamadım. Doktor da senin gelinin akademisyen işi araştırmak sence senin söylemene gerek var mı dedi. İkiz çocuklar ikisi de baş geliş pozisyonunda olsa bile biri doğarken diğeri dönebilir hem normal hem sezaryen mi olacak bu kız sizin ağzınız dursun diye dedi ohh dedim içimden

Kızlar çok kötüyüm açılmam başlamış bebek çok aşağıdaymış doktor alcam yarın yada öbür gün alıcam kesin diyor bebeğim daha küçük 😭😭😭 33+0 dayım daha
Canım Allah yardımcın olsun üzülme yaşam sınırını geçmiş sonuçta. Kaç kilo olmuş canım bende 33, haftalığım bu hafta pek kilo almamış bebek tansiyon um da çıktı 14

Aynı şeyleri yaşayacağız bide hevesli hevesli öyle yaparız böyle yaparız yemek için alışveriş yapalım diyor ben asla iş yapmam biliyorum yaptırmaz ama çok heyecanlı insanlar gelecek diye. Bebek uyandıkça onuda uyandırıcam görsün gün içindede oraya buraya yollarım uyuyamasın o beni düşünmüyor bende onu koşturucam 😂 bide bana misafiri ne kadar sevdiğimi biliyorsun diyor sanki misafir ağırlayacak zaman 😒 evimde bir yatak 2 tane üçlü koltuk var nasıl sığacak kayınvalidem görümcelerime eşleri Allahım 😳
Üst üste balık gibi istifliceksin herhalde 😂 Aman bırak madem bu kadar meraklılar yatacakları yerin derdini de onlar düşünsün 💁🏻‍♀️
Bu arada harbiden ya sanki her işimiz bitti herşey on numara, hiç sıkıntımız, işimiz gücümüz yok bi de misafir ağırlicaz insanları pohpohlicaz 🤣
güzel plan bu arada. Benimki de etraftan duymuş "bebek uyudukça sen de uyursun bişey olmaz uykusuz kalmazsın korkma" zırvalığını, bana diyip duruyo 😡 Aynen eşimin dediğini yapıcam uyucam ama bebeğin başında bizzat kendisini bekleticem haberi yok. Her ihtiyacımı bizzat eşimden isticem. Dediğin gibi ,özellikle geceleri, bebek uyandıkça onu uyandırıcam. Bakalım bi daha bana misafir gelsin diyor mu... O zannediyor anneler bana "kocalık", bebeğime "babalık" yapacak, bizim ihtiyaçlarımızı giderecekler sanki ben annelerle evlenmişim de bebeğimin babası annelermiş gibi, kendisi sadece misafir ağırlicak ama yok öyle yağmaaaa😈

İşte kendileri rahat yetiştirilmişler, başkalarının yanında yayılmayı normal buluyorlar ama biz öyle yetiştirilmedik. Hayır kendisi de benim huyumu biliyo yani. Tutturdu yok sen hamilesin kimse yanlış anlamaz, sen doğum yapacaksın kimse yanlış anlamaz. Abicim yanlış anlaması değil ki olay, ben rahat edemiyorum. Kas kafasına sokamadım bi türlü
Doğuma sokmayı ben de düşünüyordum da benimkisi prenses mideli. Fenalaşıverir oracıkta bi de oradaki hemşirelere ebelere ekstra iş çıkarmayayım. Ama senin şansın varsa sen sok doğuma en azından biri görsün neler yaşıyoruz

Ohh iyi demişsin. Benim doktor da geçen kaynanamı bozdu içimin yağları eridi. Mecburen sezaryen olacağım yarım anne olacakmışım gibi dertleniyor allahın cezası kadın. Hiç imkanı yok mu diyip duruyor. inanmadı demek söylediklerime doktoruma da söyledi aynılarını gelinim böyle böyle diyor bir araştır belki yolu vardır dedim ona ama illa doktorum olmaz diyor dedi. Aklınca yalanımı mı çıkarmaya çalışıyor anlamadım. Doktor da senin gelinin akademisyen işi araştırmak sence senin söylemene gerek var mı dedi. İkiz çocuklar ikisi de baş geliş pozisyonunda olsa bile biri doğarken diğeri dönebilir hem normal hem sezaryen mi olacak bu kız sizin ağzınız dursun diye dedi ohh dedim içimden
Daha az önce benimkiyle aynı tartışmayı yaşadık en son senin kızım ayrı ayrı iki taneyi sezaryenle doğurdu normalden korktuğu için dedim benimkinde risk varken neden riske atayim sustu🤣🤣🤣🤣

Ay böylelerine laf anlatmakla uğraşmicaksın, kalkıp çakıcaksın ya ağzının ortasına.. Neymiş beklerken dokuz doğurmuş ya kıyamam yazık.
Valla ağzına sağlık arkadaşım daha iyi bile konuşmuşsun 👏🏻👏🏻👏🏻

doktor abi gel sarılalım ya 🥲 sevgili kayınvaliden hangi tıp fakültesinden mezun doğum konusunda bu kadar ilgili ve bilgili 😑

Ay aptal ya ne insanlar var ellerine ne geçiyor ben onu anlayamıyorum

Ay böylelerine laf anlatmakla uğraşmicaksın, kalkıp çakıcaksın ya ağzının ortasına.. Neymiş beklerken dokuz doğurmuş ya kıyamam yazık.
Valla ağzına sağlık arkadaşım daha iyi bile konuşmuşsun 👏🏻👏🏻👏🏻
Beklerken sakız çiğneyip örgü örüyordu bu detayı da vereyim de 😝

Daha az önce benimkiyle aynı tartışmayı yaşadık en son senin kızım ayrı ayrı iki taneyi sezaryenle doğurdu normalden korktuğu için dedim benimkinde risk varken neden riske atayim sustu🤣🤣🤣🤣
Bi de konuşurken en çok bizi düşünüyor gibi konuşmazlar mı. Annem yanımda kalıyor şehir dışından geldi kendisi de 20 dakikalık mesafede oturuyor. Aramış beni diyo ki seni emin ellere emanet ettim içim rahat. Hoşt sen kimsin de beni anneme emanet ediyosun dedim içimden. Kadına hiç tahammülüm yok günde elli kez arar biriyle konuşuyor olurum arkadan bin kez arar. Şimdi çat kapı gelme olayı da çıktı ama beni tanımıyor belli ki bir daha gelsin bakalım açıyor muyum kapıyı. Eşim kayınvalidemi melek sanıyor sürekli bana annen kurban olsun size ölürüm vs diye konuştuğu ve şapır şupur öptüğü için gelinini kızından ayırmadığını zannediyor bu erkek milleti çok enayi. Halbuki kendi kızını öyle öptüğünü bir kez gördüysem ne olayım işi gücü şov yapmak.

X