Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kuzu sen bide 2 hafta once hasatenede yattın doguruyon diye demi
Kız 2 hafta önce yattım ama daha 1 hafta olacak çıkalı hastaneden belki ben bugün dogurcam sen nereyeeee gidiyon git de bari çocuğunu da al git ben başımın çaresine bakarım. Daha gelince der ki bi çorba kaynatsaydın bari zıkkım ye zıkkım

Yıkıyosun her şeyi foşur foşur sonra kaynamış suyun içine otuz sn falan batırıp çıkartıyosun. Çorba gibi pişirmeye gerek yok

On dakika kadar kaynattım. Ben biraz fazla biberon almışım aslında gebelik okulundan önceydi. İki tane mamajoo plastik bir tane de Philips avent cam aldım. Bir de babyjem kaşık biberon. Gerçi normal biberonlar yine meme reddine engel olacak şekilde zor süt gelen cinsten ama yine de kullanmamaya çalışacağım çok mecbur kalmadıkça.

Kaynattığımda plastiklere hiçbir şey olmadı bu arada zaten üstünde de yazıyordu bi beş dk kaynatın ilk kullanım öncesi diye. Sonra ecos3 markasının emzik biberon temizleyicisini biraz sıcak suya döküp onunla yıkadım. Kuruduktan sonra paketledim

Belki ihtiyaç duyarım belli olmaz diye bir emzik bir biberon koymayı düşünüyodum kuzum ya yine de bulunsun ne olur olmaz

Yalancı sancım var resmen kasıklarım agrıyor kasılmam da var köye cıkıcak ne var dı sankı taktı benı peşine

Kızlar birşey soracagım. Biliyorsunuz yüz felci geçirdim ve hala iyileşemedim. Aklıma birşey takıldı. Benim bir arkadaşım var çocugu olmuyor 2 3 defa düşük yaptı birazda kıskanç çıkarcı biridir. Bu yurtdışında çalışıyolardı eşiyle buraya döndüklerinden beridir ben hamileyim diye hep bişiler yapıp getirdi işte zırt pırt bana gelmek istedi gece olsun gündüz olsun emrivakiler falan normalde önceden pek beni arayıp sormazdı işi düşerse yazardı. Allah günah yazmasın günahını almayayım kızın ama acaba diyorum bunun bi kötülüğü mü oldu bana hiç iyi şeyleri çekemez çünkü. Yedigime bişey mi yaptı okudu etti ne niyetle yedirdi bana bilmiyorum 9 mayısta onlara gitmiştik mesela yine bişeyler yaptı yedirdi bana 1 ay sonra aynı günün ertesi sabahı ben yüz felci geçirdim hiçbir sebep yokken. Bide ısrarla evime gelmek istiyor hala kimseyle görüşmek istemiyorum dedigim halde kapıma dayanıyor ikide birde ne zaman gelelim diyor ne düşünüyorsunuz

Ay sen benim tospik kızımı dogurdugum haftadasın 36+4 tü

kızlar hastane odasında masa süsleyecek, ikramlık koyacak olan var mı? şeker hamurlu kurabiye fiyatları falan almış başını gitmiş, bir de bu devirde içine ne koyduğuna güveneceğin insan bulmak mesele.

Ben kimsenin odada bi şey yiyip içmesini istemiyorum açıkçası ya, o yüzden ikramlık filan yaptırmayı düşünmüyorum. Belki içecek olabilir diye düşündük eşimle ama halen düşünme aşamasındayız, su+limonata+meyve suyu gibi (hazır alınacak şekilde). Ama halen emin değiliz ondan da. Masada birkaç balon vs olacak ama hediyelikler için aslında o masamız

Hiç uğraşamam öyle şeylerle bı de ben kimseyi istemiyorum hastanede keşke tek eşimle ikimiz olabilsek ama maalesef kaynanam görümcem annemler hepsi gelicek

Ay öyle deme 40 hafta çokmuş şükrediyorum kuzum zaten ama sizde olanlar bende olmayınca diyorum acaba ben anlamıyor muyum senin ilki kaç haftalıkken geldi kuşum

Benimkiler 36 da gelecek sanırım o yüzden emme refleksleri zayıf olabilir ama inşallah olmaz
Hiç öyle deme şapur şupur emerler utanırsın inşallah arkadaşımda 36da doğurdu (Üstelik tek bebiş sen çok iyi dayandın) sülük gibi bir görsen sürekli aç memenin kokusunu alınca susuyor ancak

Mümkünse cekirdek ailemiz dısında odada uzun süreli kimseyi istemiyorum dogumdan cıktıgımda bebegi eşimin tutmasını ve ben gelene kadar kimseye vermemesini istiyorum . Ha sonrasında Allaha şükür teşekkür mahiyetünde tatlı alınır hastanede dagıtılabilir personel hemşireler hastabakıcılar. Ziyarete gelenler bana getirisn

Hiç uğraşamam öyle şeylerle bı de ben kimseyi istemiyorum hastanede keşke tek eşimle ikimiz olabilsek ama maalesef kaynanam görümcem annemler hepsi gelicek
Ay bende eşime diyorum hep hastaneden en son üçümüz cıkalım tamammı diorum sürekli. Arabada başbaşa olalım falan die

Ay öyle deme 40 hafta çokmuş şükrediyorum kuzum zaten ama sizde olanlar bende olmayınca diyorum acaba ben anlamıyor muyum senin ilki kaç haftalıkken geldi kuşum
41 de canım valla ilk gebeliğimde grupta falan yazılanlara daha bu haftadan ne ağrısı abartıyorlar diyordum ama doğruymuş gerçekten oluyor 2. De anladım , senin yaşadığında normal ama bunun kıymetini bil

Yok kuşum fazla durmasınlar zaten çikolata yaptırdım bide limonata koyarız maksimum sonra gitsinler hemen arkadaşım bavlava falan yaptırmış ıy erkekler girdi odaya baklava yiyorlar arkadaşımı yürütücez gitsinler diye bekledik 2 saat çocuklarını getirmişler daha çok istediler bide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…