Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ben de meme reddi olmasın diye koymadım ama mecbur kalır mıyız acaba. Eds kullanmayı düşünüyorum sütüm gelmezse ya da bebişler güçlü çekemezse diye.
Parmak ve şırınga ile veriliyor mama canım zaten emzikte zaten ilk başlarda verilmemeli doktorlarda önermiyor hiç gerek yok bence koymaya

Sabahın nurunda kv kişisi pılısını pırtısını toplayıp fındığa gitmiş gitme dememe rağmen. Zihinsel engelli kaynımı bana bırakmış şuan yukarda ev yıkılır derecede ses gürültü var ve benim umurumda değil . . Gitmeseydi bana mı güvendi. Dün laf sokmama rağmen. Dün bu otobüsle gidecekti otobüs gelmemiş bizim yanımıza geldi aiiyyy ben ölüyorum bitiyorum ben nasıl gidecektim zaten iyi ki otobüs gelmedi gitsemde bişey yapamaz toplayamazdım fındık falan ama anneside orda utanıyorum kadından (annesi dediği eltimin annesi küçük kaynımın fındığını topluyorlar) dedi . Ahhhh bana bir geldiler 😁 dedim ki ben boya badana temizlik yapıyorum boya yaparken benimde annem buradaydı aşağı inmedin hiç onun annesine ayıp oluyor utanıyorsun da benim anneme ayıp olup utanmadın mı bak hala daha evi tadilat yapıyorum bi yardıma gelmiyosun utanmıyon mu benim yanımda onlara ayıp demeye yüzüne eşek derisi mi çektin bu ne rahatlık ne gevşeklik ne iki yüzlülük ayrımcılık derken eşim melikeeeeeeeğğ tamam boşverrr demesiyle kendime geldim yoksa daha ezicektim . Ama onun cevabı siz boya yaparken ben size 3 öğün yemek hazırladım oldu 😁

Forumda gezerken yeni anne gruplarının açıldığını gördüm, aklıma ne geldi biliyor musunuz? Gebeliğimin başlarındayken hep haftası ileri anne gruplarına bakardım doğum yapmak üzere olanları falan bizim olduğumuz haftalara bakar Allahım kavuşabilecek miyiz sağlıkla o haftalara? Göbeğim nasıl görünecek diye hayal kurardım uzak gelirdi. Allaha çok şükür nasip oldu hepimize bebeklerimizi bugünlere getirmek dilerim gruptaki her bir annenin bebeği benimki de içinde annesinin ve babasının koynuna sağlıkla gelsin. Sizinle bu yolculuğu yaşamak çok keyifli iyi ki eşlik etmişiz birbirimize :KK200:

Benim göbek deliğim yok artık düzleşti 1 haftadır hemen altında 2 kırmızılık belirdi tuhaf bişey oldu 😂 36. Haftayı doldurmak üzereyim kızlar sizdeki belirtilerin hiçbiri yok bende acaba ben 40 a kadar bekleyenlerden mi olucam bekleyip bekleyip sezeryana alınmaktan korkuyorum. Yoksa doğum hiçbir belirti yokken birden olan bişey mi kafamda deli sorular

Sabahın nurunda kv kişisi pılısını pırtısını toplayıp fındığa gitmiş gitme dememe rağmen. Zihinsel engelli kaynımı bana bırakmış şuan yukarda ev yıkılır derecede ses gürültü var ve benim umurumda değil . . Gitmeseydi bana mı güvendi. Dün laf sokmama rağmen. Dün bu otobüsle gidecekti otobüs gelmemiş bizim yanımıza geldi aiiyyy ben ölüyorum bitiyorum ben nasıl gidecektim zaten iyi ki otobüs gelmedi gitsemde bişey yapamaz toplayamazdım fındık falan ama anneside orda utanıyorum kadından (annesi dediği eltimin annesi küçük kaynımın fındığını topluyorlar) dedi . Ahhhh bana bir geldiler 😁 dedim ki ben boya badana temizlik yapıyorum boya yaparken benimde annem buradaydı aşağı inmedin hiç onun annesine ayıp oluyor utanıyorsun da benim anneme ayıp olup utanmadın mı bak hala daha evi tadilat yapıyorum bi yardıma gelmiyosun utanmıyon mu benim yanımda onlara ayıp demeye yüzüne eşek derisi mi çektin bu ne rahatlık ne gevşeklik ne iki yüzlülük ayrımcılık derken eşim melikeeeeeeeğğ tamam boşverrr demesiyle kendime geldim yoksa daha ezicektim . Ama onun cevabı siz boya yaparken ben size 3 öğün yemek hazırladım oldu 😁
Kuzu sen bide 2 hafta once hasatenede yattın doguruyon diye demi 😂

Ben de meme reddi olmasın diye koymadım ama mecbur kalır mıyız acaba. Eds kullanmayı düşünüyorum sütüm gelmezse ya da bebişler güçlü çekemezse diye.
Emziğe hastanede mecbur kalınacağını pek sanmıyorum ya, gebelik okulunda da söylemişlerdi bebiş zaten emme refleksiyle doğuyor emdikçe güçleniyor o refleks. Biberon için de aynı şekilde kaşık biberon en iyisi mecbur kalınırsa. Ama aldığım normal biberon da meme gibi yani bebeğin kolayca süte ulaşacağı şekilde değil de biraz uğraştırıcı. İnşallah sütümüz gelir gerek kalmaz 🙏🏻

Benim göbek deliğim yok artık düzleşti 1 haftadır hemen altında 2 kırmızılık belirdi tuhaf bişey oldu 😂 36. Haftayı doldurmak üzereyim kızlar sizdeki belirtilerin hiçbiri yok bende acaba ben 40 a kadar bekleyenlerden mi olucam bekleyip bekleyip sezeryana alınmaktan korkuyorum. Yoksa doğum hiçbir belirti yokken birden olan bişey mi kafamda deli sorular
göbek deliği dışarı doğru olmaya başladı bende de , benim ilkinde doğum birden oldu canım hiç sinyal vermedi önden hiç bir nstm sancılı değildi ama sabah nişan geldi ertesi gün öğlen bebişim gelmişti, ağrı sancı kasılma olmaması güzel birşey şanslı hisset yani muhtemelen 40 ı doldurur senin😊

Doğum sancısı belden karına doğru yayılan sancı kasıklarda ki yalancı sancı canım. Sancın mi var yoksa
Evet ara sıra gelip geciyo
Canım bu değişiyor bence benim annem tuttururdu belin ağrıcak öyle doğuracaksın diye benim hiç belim ağrımadı hep kasıklarımdaydı ağrı o şekilde yaptım doğumu, adet sancısının şifdetlisi
Erkek de karından kızda belden mi diyorlardı böyle bı şeyde duymuştum korkmaya başladım doğum yaklaştıkça

Ben kaynattim kuruttum kilitli poşetlere koyup kaldırdım canım o şekilde hastane çantama atıcam

Ben kaynatıp emzik biberon yıkama şeyiyle yıkadım. Biberon kurutma şeyi almıştım bir de ebebekten, orda kurudu. Sonra buzdolabı poşetlerine koyup çekmeceye koydum. Hastaneye götüreceklerimi ayrı poşete koyup hurca koydum
Tamamdır kızlar bnde kaynatıp kurutup kilitli poşetlere koyuyorum o zaman 👍 teşekkürler

Benim misafiri bilenler bilir bu hafta geliyolar yine 1 gece kalmalı eltim kaynim 2 çocuk kaynanam 😂 Neyse ki o güne kadar annem bende temizliğim yapılıyor her gün sadece o gün yemek yapıcam geri kalanını da eşim bırak atılma ben yaparım diye yapsınlar diyor yine duramam da bakalım nasıl bı iki gün beni bekliyor ☺️☺️

Benım göbek degılıgım ben burdayım dıyor dısarı doğru fırladı resmen 🤣

Ben kaynatıp emzik biberon yıkama şeyiyle yıkadım. Biberon kurutma şeyi almıştım bir de ebebekten, orda kurudu. Sonra buzdolabı poşetlerine koyup çekmeceye koydum. Hastaneye götüreceklerimi ayrı poşete koyup hurca koydum
Ya şimdi bişey sorucam bende bi tane biberon var ne olur ne olmaz diye almıştım bide kaşık biberon aldım ama bunlar biraz plastik gibiler ya yapıları kaç dk kaynatıyorsun sadece kaynatıp kurulayıp mı paketlicez

Emziğe hastanede mecbur kalınacağını pek sanmıyorum ya, gebelik okulunda da söylemişlerdi bebiş zaten emme refleksiyle doğuyor emdikçe güçleniyor o refleks. Biberon için de aynı şekilde kaşık biberon en iyisi mecbur kalınırsa. Ama aldığım normal biberon da meme gibi yani bebeğin kolayca süte ulaşacağı şekilde değil de biraz uğraştırıcı. İnşallah sütümüz gelir gerek kalmaz 🙏🏻
Benimkiler 36 da gelecek sanırım o yüzden emme refleksleri zayıf olabilir ama inşallah olmaz 🙏

Kızlar ben biberon ve emzikleri kaynatıcam da kaynattiktan sonra nerede nasıl sağlayacağız onları hastehane çantasını hafta sonu hazırlayacağımız o zamana kadar nerede durmalı dolabına mı koymalıyım tekrardan
Yanlış anlama ama bana hastahanem asla bunları hast çantasında istemiyoruz dedi. Emzik 6. Haftadan sonra biberon da 4. Haftadan sonra öneriyoruz dedi.

Bunun yanı sıra kilitli poşete koyup buzdolabında saklabileceğini söylediler benim gebelik okulumda. Soğukta bakteri üremesi olmuyor diye

X