Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Hiç öyle deme şapur şupur emerler utanırsın inşallah 🌸 arkadaşımda 36da doğurdu (Üstelik tek bebiş sen çok iyi dayandın) sülük gibi bir görsen sürekli aç memenin kokusunu alınca susuyor ancak 😂
Hahah maşallah 🧿 inşallah benim de sütüm falan olur da bebişler de emerler. Göğsüm çok küçük göğüs boyutla alakalı değil diyorlar ama sanki dolgunlaşmadı da o yüzden gelmeyecek diye korkuyorum

41 de😂 canım valla ilk gebeliğimde grupta falan yazılanlara daha bu haftadan ne ağrısı abartıyorlar diyordum ama doğruymuş gerçekten oluyor 2. De anladım , senin yaşadığında normal ama bunun kıymetini bil😅
Ay Allahım çok şükür 🥰 duygularıma tercüman oldun resmen içim rahatladı şuan ya 💞 2. Cisi kesinlikle çok sık hamile kalmaktan yavrum ya grupta kaç kişi var bu şekilde çeken

Hahah maşallah 🧿 inşallah benim de sütüm falan olur da bebişler de emerler. Göğsüm çok küçük göğüs boyutla alakalı değil diyorlar ama sanki dolgunlaşmadı da o yüzden gelmeyecek diye korkuyorum
Korkma sen hiç alakası yok bencede doğumdan sonra bol bol sütün olur inşallah 🥰

Ay bende eşime diyorum hep hastaneden en son üçümüz cıkalım tamammı diorum sürekli. Arabada başbaşa olalım falan die 🙈🙈
Ben de aynısını söyledim zaten bizim arabada yer olmayacak dördümüz anca sığacağız. Eşim annenle annem tutar bebekleri demişti asla kucakta arabaya bindirmem dedim. Eve döndüğümde de tek olmak istiyorum bebeklerime odaklanmak istiyorum ama mümkün değil maalesef. Benim kafaya en çok taktığım şey bebekleri mahremiyet içinde emzirebilmek. Bir arkadaşımın doğumu travma oldu bende herkes kızın meme ölçüsüne yorum yapıyodu kayınvalidesi tutmuş memesini bebeğe vermeye çalışıyodu. Bana öyle yapsalar içimden şeytan çıkar sanırım çirkinleşmeden nasıl önleyeceğim diye düşünüyorum

Ben de aynısını söyledim zaten bizim arabada yer olmayacak dördümüz anca sığacağız. Eşim annenle annem tutar bebekleri demişti asla kucakta arabaya bindirmem dedim. Eve döndüğümde de tek olmak istiyorum bebeklerime odaklanmak istiyorum ama mümkün değil maalesef. Benim kafaya en çok taktığım şey bebekleri mahremiyet içinde emzirebilmek. Bir arkadaşımın doğumu travma oldu bende herkes kızın meme ölçüsüne yorum yapıyodu kayınvalidesi tutmuş memesini bebeğe vermeye çalışıyodu. Bana öyle yapsalar içimden şeytan çıkar sanırım çirkinleşmeden nasıl önleyeceğim diye düşünüyorum
Ay o durumda çirkinleşmeyi bırak evime sokmam sokağa atarım kayınvalidemi

Tüylerim diken diken oldu ya. ☹️☹️☹️

Canım ben emzirme örtüsü aldım. Hastaneye götüreceğim. Emzirecegim zaman herkesten çıkmalarını isteyeceğim saçmalamasınlar niye mememi göstereyim yani. Aniden biri gelme ihtimaline karsi örtü takılı olacak örtü veririm hemen

Ay okurken üzüldüm bu ne kayınvalidem benim mememi tutsa bende onunkine yapışırım valla 😳 bende emzirme konusunu düşünüyorum eşimin ailesi şehir dışından gelecek bebek için bizde kalacaklar kayınvalidem 3 görümcem 3 çocuk 1 enişte evimiz kutu gibi 1 yatak 2 koltuk var napıcaz bilmiyorum nerede emziricem 😔 kimsenin yanında emzirememde ben ya aşırı utanırım. Bir annemi istiyorum sadece ama onlarında yeğeni torunu bişey de diyemiyorum

Ay okurken üzüldüm bu ne kayınvalidem benim mememi tutsa bende onunkine yapışırım valla 😳 bende emzirme konusunu düşünüyorum eşimin ailesi şehir dışından gelecek bebek için bizde kalacaklar kayınvalidem 3 görümcem 3 çocuk 1 enişte evimiz kutu gibi 1 yatak 2 koltuk var napıcaz bilmiyorum nerede emziricem 😔 kimsenin yanında emzirememde ben ya aşırı utanırım. Bir annemi istiyorum sadece ama onlarında yeğeni torunu bişey de diyemiyorum
Benim de kv falan şehir dışından gelecek ben yatak odasına kimseyi sokmayacağım orada emziririm

Forumda gezerken yeni anne gruplarının açıldığını gördüm, aklıma ne geldi biliyor musunuz? Gebeliğimin başlarındayken hep haftası ileri anne gruplarına bakardım doğum yapmak üzere olanları falan bizim olduğumuz haftalara bakar Allahım kavuşabilecek miyiz sağlıkla o haftalara? Göbeğim nasıl görünecek diye hayal kurardım uzak gelirdi. Allaha çok şükür nasip oldu hepimize bebeklerimizi bugünlere getirmek dilerim gruptaki her bir annenin bebeği benimki de içinde annesinin ve babasının koynuna sağlıkla gelsin. Sizinle bu yolculuğu yaşamak çok keyifli iyi ki eşlik etmişiz birbirimize :KK200:
Lily duygusalız zaten aşkım yapma🥹❤️

Enişte mi keşke o gelmeseydi ya elin adamının ne işi var yeni doğum yapmış kadının yanında. ☹️

Aynı durum bende de var benimkiler de şehir dışında haliyle kayınpeder kaynana 2 görümce ve 2 enişte ve tabi çocuklar bende kalacaklar ev düğün evi gibi olacak ama gelmeyin de denmez torunları yeğenleri yani bende isterim sadece kendi ailem kalsın yanımda ama yapacak bir şey yok ki ben önceki ölü doğumumu sezeryan yapmıştım o zamanda bende kalmışlardı ve çok çekinmiştim onlardan bide şimdi çocukla emzirirken nasıl olur tahmin bile edemiyorum

Canım ben emzirme örtüsü aldım. Hastaneye götüreceğim. Emzirecegim zaman herkesten çıkmalarını isteyeceğim saçmalamasınlar niye mememi göstereyim yani. Aniden biri gelme ihtimaline karsi örtü takılı olacak örtü veririm hemen
Ben de emzirme örtüsü aldım da sezaryen sonrası kendimde olamazsam ortalığa düşmekten çok korkuyorum eşimi iyice tembihledim. Kayınvalidem eskiden benim evde buzdolabımı açarken izin isterdi hiç saygısızlığım olmadı ama hep mesafeli olmuşumdur ama şimdi bazı sınırları ihlal etmeye başladı sinirim bozuluyor hafiften. Hastanede yatarken progestan fitil kullanacağım bana bi müsade eder misin iki dakika kapıda beklesen dedim çıkarken kızım arkamı da dönerdim diyor buna bozuluyo. Normalde çat kapı gelmezdi evde uyurken ben gelmiş annem açmış kapıyı. yatak odasında her tarafım açık yatıyorum bi ayak sesi geldi biraz üstümü toparladım ama kalkmadım annem sanıp meğer kayınvalidem odama girmiş bebeklerin beşiğine bakıyor. O kadar sinir oldum ki hoşgeldin demedim. Üstümü kapattım sadece. Sonra geldi terli terli şapur şupur öptü yüzüm ıslandı ben soğuk bi insanım eşimden başka kimseye sarılıp öpemem o kadar bunalıyorum size anlatamam. Yaz sıcağında o nemin içinde üstüme battaniye örtüyor zorla iyilik sanıyor ama bana öyle gelmiyor hiç. Ha bir de kalmaya gelmiş şimdi öğrendim bunu da. Annem şehir dışından geldi yanımda kalıyor annem ne zaman gelse o da rahat rahat kalmaya geliyo bana. Acaba kafasından burası benim oğlumun evi o kalıyorsa ben de kalırım diye öi geçiyor

Ay Allahım çok şükür 🥰 duygularıma tercüman oldun resmen içim rahatladı şuan ya 💞 2. Cisi kesinlikle çok sık hamile kalmaktan yavrum ya grupta kaç kişi var bu şekilde çeken
Canım doktorumda öyle diyor bende bunda daha çok dinlenip kalkıp iş yapmalı şekilde ilerliyorum ve daha rahatım şükür şuan , sağlıkla doğsunlar Rabbim en güzel zamanda veriyor onlar vaktini biliyor😊🌸

X